Cestovní pojištění do Rumunska

Plánujete cestu do Rumunska? Do země bohaté na historii, kulturu a přírodní krásy? Máme pro vás tipy na místa, která musíte vidět, stejně jako užitečné rady a informace, jež určitě oceníte. A samozřejmě se podíváme i na to, jaké cestovní pojištění do Rumunska si sjednat, abyste si tuhle zemi užili opravdu v klidu a bez starostí.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění do Rumunska online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč si sjednat cestovní pojištění do Rumunska?

Úroveň lékařské péče ve státních zdravotnických zařízeních je v Rumunsku je velmi nízká. O něco lepší než ve zbytku země bývá v Bukurešti, ale ani tady to není velká sláva. Soukromé kliniky jsou o dost kvalitnější, ale samozřejmě dražší. Proto si před cestou sjednejte cestovní pojištění, které uplatníte i zde. 

Kromě toho v komerčním cestovním pojištění najdete zaplacení spoluúčasti, převoz zpět do Česka, asistenční služby v českém jazyce 24/7 a také připojištění, jako je například:

  • Pojištění odpovědnosti: Pro případy, kdy nechtěně způsobíte škodu na zdraví nebo majetku někoho jiného.
  • Pojištění úrazu: Ideální, když plánujete na dovolené sportovat. Jen se nezapomeňte podívat na rozdíl mezi rekreačními, rizikovými a extrémními sporty.
  • Pojištění zavazadel a sportovní výbavy: Pro případ jejich ztráty, krádeže nebo poškození.
  • Pojištění storna pobytu: Pokud byste nemohli kvůli závažným důvodům na svou dovolenou odjet. 
Srovnání cestovního pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Rumunska

Nejlepší cestovní pojištění do Rumunska snadno srovnáte přes online kalkulačku. Pouze do ní zadáte: 

  • cíl vaší cesty,
  • délku pobytu,
  • typ cesty,
  • počet cestujících.

A během chvíle před sebou uvidíte přehled nabídek od několika pojišťoven, a to včetně výše pojistného. U jednotlivých nabídek si můžete upravovat výši pojistných limitů i přidávat šikovná připojištění. 

Cestovní pojištění do Rumunska

Kolik stojí cestovní pojištění do Rumunska?

Cena cestovního pojištění je individuální, takže ji uvidíte spočítanou právě v online kalkulačce. Pamatujte na to, že nejlevnější cestovní pojištění do Rumunska nemusí být nutně to nejlepší. Hlavní je, aby vás pojistka správně ochránila a zajistila pro všechny možné situace. 

Spočítat cestovní pojištění

Jak sjednat cestovní pojištění do Rumunska?

Snadno, rychle a přes internet. V online kalkulačce si vyberete cestovní pojištění, které se vám líbí nejvíce, a během chvíle ho uzavřete. Všechny důležité dokumenty obdržíte e-mailem, samozřejmě včetně smlouvy. Samotná pojistka začne platit hned po zaplacení (online platbou kartou, nebo bankovním převodem).

Volání z Rumunska

Podmínky pro volání ze zahraničí, posílání SMS i čerpání dat jsou jiné než v České republice. Proto se ještě před cestou do Rumunska u svého mobilního operátora informujte, jak to budete mít nastavené právě vy.  

Většinou se setkáte s možností automaticky aktivovaného balíčku, ale můžete si také vybrat z několika roamingových balíčků podle toho, který se vám bude líbit nejvíce. Případně se podívejte na aktuální srovnání mobilních tarifů, jestli pro vás někde nemají lepší nabídku.

Srovnat tarify

Výběr z bankomatů v Rumunsku

Rumunskou měnou je leu (kód měny je RON). Zajímavé je, že rumunské peníze jsou vyrobené z polymerů pro větší odolnost (setkáte se s tím také u některých bankovek např. ve Velké Británii). 

Leu v českých směnárnách moc často nenajdete. Pokud na cestách chcete mít nějakou menší hotovost, vezměte si s sebou do Rumunska eura a vyměňte je zde. Vyvarujte se ovšem výměně peněz mimo banky

Hotovost si můžete také vybrat z bankomatů, které najdete ve městech, turisticky oblíbených místech a letoviscích. Předem se u své banky podívejte na to, na kolik vás vyjde výběr z bankomatu v zahraničí. U některých běžných účtů jsou zdarma, jinde se setkáte s poplatky.

Pokud nejste zcela spokojeni se svým aktuálním běžným účtem, naše online srovnání vám pomůže najít lepší nabídku. Nezávazně a zdarma

Srovnat běžné účty

Co si připravit před cestou do Rumunska?

K vycestování do Rumunska potřebujete pouze platný občanský průkaz, nebo pas, takže se obejdete bez víza. Jen nezapomeňte, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně těch nejmenších.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla: záchranka 961, hasiči 981, policie 955
  • Očkování: Žádné specifické očkování není vyžadováno, ale doporučuje se očkování proti spalničkám, záškrtu, tetanu a žloutence typu A i B.
  • Jazyk: Mluví se zde rumunštinou, ve velkých městech a turistických oblastech se v případě mladší generace domluvíte i anglicky. 
  • Bezpečnost: V Rumunsku si dejte pozor hlavně na volně pobíhající psy, kterých je tu poměrně dost (ve městech i mimo ně). Pro jejich zahnání je dobré se vybavit bouchacími kuličkami. A raději s sebou v Rumunsku nenoste také větší finanční obnos a pečlivě si hlídejte své doklady (určitě si od nich udělejte i kopii).

Do Rumunska autem

Jestli si chcete užít samotnou cestu do Rumunska o něco více, vydejte se do této země po vlastní ose autem. Nejrychlejší trasa z Česka vede přes tato města:

PRAHA – Brno – Bratislava – Gyor – Budapešť – Segedín – Temešvár – BUKUREŠŤ

  • Délka: 1 167 km
  • Čas na cestě: 12 hod. 30 min.

Vzhledem k tomu, že na silnicích strávíte cestou do Rumunska více času, nezapomeňte si dělat pravidelné bezpečnostní přestávky, nebo rovnou zůstaňte přes noc v některém z krásných měst, kterými budete projíždět. 

Dopravní informace pro Rumunsko:

  • Rychlostní limity: 50 km/h v obydlených oblastech, 90 km/h mimo obec, 130 km/h na dálnicích
  • V této zemi platí nulová tolerance alkoholu za volantem.
  • Jízda po státních silnicích a dálnicích bývá zpoplatněná (elektronickou dálniční známkou), stejně jako některé přejezdy přes Dunaj.
  • Silnice nižší třídy bývají ve velmi špatném stavu.
  • Do povinné výbavy v Rumunsku patří: výstražný trojúhelník, lékárnička, hasicí přístroj, reflexní vesty (jsou povinné pro všechny členy posádky při vystoupení z vozu po nehodě nebo technické závadě).
Srovnání cestovního pojištění

Co vidět v Rumunsku

  • Hrad Bran (Drákulův hrad): Nachází se na hranici mezi Transylvánií a Valachií. Jeho viktoriánské interiéry a temná silueta vzbuzují téměř pohádkový dojem. Díky spojení s legendou o Drákulovi přitahuje návštěvníky z celého světa. 
  • Sighișoara: Jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst Evropy, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Má barvité historické centrum s celou řadou jedinečných zákoutí. Každoročně se tu koná středověký festival, který oživuje historii města. 
  • Delta Dunaje: Jeden z největších a nejzachovalejších mokřadů v Evropě, což z tohoto místa dělá ráj pro milovníky přírody a ornitologie. 
  • Hrad Peleș: Je považován za jeden z nejkrásnějších hradů v Evropě. Byl postaven v 19. století pro rumunského krále Karla I. Je mistrovským dílem novorenesance s detailně zdobenými interiéry, které odrážejí různé evropské umělecké styly.
  • Timișoara: Město, kterému se díky jeho architektuře přezdívá Malá Vídeň. Timișoara má bohatý kulturní život (najdete zde řadu divadel, galerií a muzeí), obdivovat zde můžete barokní budovy, nádherné parky i historická náměstí.
  • Maramureș: Region Maramureș je známý svou izolovaností od zbytku země, což mu pomohlo zachovat jeho tradiční kulturu a zvyky. Například vesnice jako Breb a Bârsana nabízejí nahlédnutí do tradičního venkovského života a obdivovat zde můžete kouzelné dřevěné domy a kostely. 
  • Salina Turda: Impozantní solná důlní šachta, která byla transformována na muzeum a rekreační centrum. To z tohoto mísa činí jednu z nejzajímavějších podzemních atrakcí v Evropě. Návštěvníci se mohou těšit na jízdu loďkou po podzemním jezeře, pozorovat historické těžební stroje, hrát minigolf nebo se projet na kolotoči. To všechno stovky metrů pod zemí.
  • Klášter Voroneț: Tento klášter je jedním z tzv. malovaných klášterů v Bukovině. Je známý svými vnějšími nástěnnými malbami z 15. století zobrazujícími biblické scény a světce v jasných a živých barvách. 
  • Hrad Hunedoara: Jeden z největších a nejimpozantnějších gotických hradů ve střední a východní Evropě. Jeho interiéry a nádvoří jsou plné historických artefaktů a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. 
  • Ceahlău National Park: Tento národní park je oblíbeným místem pro pěší turistiku a alpinismus. Nabízí mnoho turistických tras, které vedou k nádherným vodopádům, jezerům a horským vrcholům. 

Co ochutnat v Rumunsku?

Rumunská kuchyně je bohatá a rozmanitá. Ucítíte v ní vliv různých kultur, které se v průběhu historie přes Rumunsko přehnaly, a to včetně té turecké, maďarské, německé a slovanské. 

Mezi tradiční jídla, která byste v Rumunsku rozhodně měli ochutnat, patří:

  • Sarmale: Masem a rýží plněné zelí nebo vinné listy podávané s polentou, což je další stěžejní prvek rumunské kuchyně.
  • Mămăligă: Rumunská verze polenty, která se často podává jako příloha k různým pokrmům, včetně tradičního rumunského guláše zvaného „tocăniță“. 
  • Ciorbă de burtă: Pikantní vývar z hovězího žaludku, který je obzvláště oblíbený na léčbu kocoviny. 
  • Papanași: Smažené tvarohové knedlíky se smetanou a džemem.
  • Țuică: Silná pálenka z fermentovaných švestek.
  • Vin fiert: Kořeněné hřejivé víno, které je populární během zimních měsíců. 
Kalkulačka cestovního pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

  • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
  • svět bez USA,
  • svět s USA,
  • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

  • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
  • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
  • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
  • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.