Pojištění psa do zahraničí

Cestujete rádi na dovolenou i se svým psím mazlíčkem? Nezapomeňte mu sjednat cestovní pojištění pro psy, se kterým bude na cestách spolehlivě v bezpečí. Pojištění psa v zahraničí se vám v případě jakýchkoliv problémů rozhodně vyplatí. Také se podíváme na cestování se psem v letadle.

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Pohodlí.svg

Stačí párkrát kliknout myší


Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete si ten nejvýhodnější.
60%.svg

Získejte slevu až 60 % online


Pokud si přes naši online kalkulačku sjednáte cestovní pojištění, můžete ušetřit až 60 % z ceny.
Sjednání online.svg

Žádné zbytečné papírování


Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to přibližně 2 minuty a máte hotovo. 

Cestovní pojištění pro psa

Proč pes potřebuje cestovní pojištění? Ani na dovolené se mu nevyhnou nemoci, úrazy, stejně jako možnost, že někomu způsobí škodu

Vzhledem k tomu, že veterinární péče v zahraničí nebývá nejlevnější, museli byste při úhradě nákladů sáhnout pěkně hluboko do kapsy. 

Samotné cestovní pojištění pro psa se pak vztahuje na:

  • samotné výkony,
  • použitý materiál,
  • hospitalizaci psa,
  • předepsané léky.

Přesné podmínky vždy najdete v pojistných podmínkách smlouvy, kterou doporučujeme pečlivě pročíst ještě před samotným uzavřením pojištění.

Vzhledem k tomu, že samostatné cestovní pojištění pro psa na cestu do zahraničí pojišťovny aktuálně v nabídce nemají, je možné svého mazlíčka připojistit v rámci vašeho cestovního pojištění (vhodné především pro krátkodobé a jednorázové cesty).

Možnosti krytí u cestovního pojištění pro psa do zahraničí

SlužbaLimit pojistného plnění
Pojištění veterinární péče30 000 Kč
Doprava domácího zvířete k veterináři30 000 Kč
Rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené domácím zvířetemdo limitu ODP

Pozn.: Tabulka se týká připojištění domácích mazlíčků k cestovnímu pojištění v rámci vyššího pojistného programu Excelent (AXA ASSISTANCE). 

Zdroj: Smluvní a předsmluvní dokumentace pojišťovny; platné k 7. 5. 2025.

Pojištění odpovědnosti za psa v zahraničí

Cestovní pojištění pro psa obsahuje také pojištění odpovědnosti. K čemu je dobré? Vztahuje se na škody, které váš mazlíček způsobí někomu jinému – na zdraví či majetku. 

Postará se zkrátka o náhradu škody v případech, kdy někomu něco rozkouše, zašpiní, například na hotelovém pokoji, stejně jako pro případy pokousání.

pojištění psa do zahraničí

Podmínky pojištění psa na cestu do zahraničí

Při pojištění pro psa do zahraničí je třeba splnit několik podmínek. Ne všechny mazlíčky je zkrátka možné pojistit. 

Obvykle nepojistíte například štěně do 3 měsíců (u některých pojišťoven do 6 měsíců), nebo psa, kterému je více než 9 nebo 10 let

Pojištění psa v zahraničí se také nebude týkat léčby chronických chorob, prevence (například očkování) nebo péče, která nebyla nezbytně nutná (třeba dentální hygiena).

Dále je třeba u cestovního pojištění pro psy počítat se spoluúčastí, kterou budete muset zaplatit přímo vy. Výše spoluúčasti se liší u jednotlivých pojišťoven, může se jednat o částku 1 000 Kč nebo 10 % z ceny léčby apod.

Cestování se psem do zahraničí

Než vyrazíte se psem do zahraničí, je třeba se na cestu dobře připravit. S sebou budete určitě potřebovat:

  • očkovací průkaz s identifikačním číslem a informacemi o psovi,
  • tetování nebo mikročip pro ověření totožnosti psa,
  • platné očkování proti vzteklině,
  • osvědčení o zdravotním stavu (dostanete u veterináře).

 

Dále je dobré pro svého mazlíčka pořídit pár věcí, které mu samotnou cestu a dovolenou zpříjemní:

  • Pokud se vašemu mazlíčkovi dělá v autě nevolno, poraďte se s veterinářem, který vám pro něj předepíše nebo doporučí vhodný přípravek. Zároveň je dobré takového mazlíčka přepravovat buď v dobře omyvatelném boxu, nebo prostor, ve kterém cestuje, vystlat omyvatelnou dekou/plachtou. 
  • V případě, že cestujete za teplem, pořiďte psovi chladicí podložku. Je snadno omyvatelná a před použitím ji stačí dát pouze do ledničky. U malých plemen ji používejte opatrně, aby nedošlo k podchlazení, případně na podložku dejte tenkou deku.
  • Při procházkách se psem po horkém chodníku nebo dlažbě je třeba dávat pozor na spálení citlivých tlapek. Pro menší plemena jsou k dostání nazouvací „boty”, u těch větších myslete na pravidelné omývání tlapek vodou, aby došlo k jejich ochlazení. 
  • Chcete se s vaším psem vykoupat i v moři? Podívejte se předem, kde najdete psí pláže, kde to nebude problém. Po vydovádění pak mazlíčka opláchněte čistou vodou, případně ho po návratu na ubytování okoupejte, aby nedošlo k poškození srsti a podráždění kůže.
  • Pokud je třeba na letní dovolené mazlíčka vybavit i náhubkem, vyhněte se tomu, který má podobu stahovacího pásku na čumák. Psovi byste tak komplikovali chlazení – raději tedy zvolte náhubek klasický.
  • A nezapomínejte na pitný režim psa. Vybavte se některou cestovní lahví s vodou, která zahrnuje i picí misku pro psy, nebo si pořiďte šikovné skladné silikonové mističky.

Před cestou se také podívejte na podmínky vstupu se psem do dané země. Pro vycestování do tolik oblíbeného Chorvatska je například třeba ochránit psa proti místním parazitům, Velká Británie a Irsko požadují kromě vztekliny i další očkování a potvrzení a v Austrálii musí pes jít nejprve povinně do karantény.

Aktuální informace zjistíte na webu Státní veterinární správy nebo na ambasádách jednotlivých zemí.

Povinné položky při cestování se psem

StátyPovinnosti
EU (mimo Finsko a Irsko)mikročip (příp. tetování provedené před 3. 7. 2011), očkování proti vzteklině, pas pro psa
Finsko, Irsko a Maltamikročip, očkování proti vzteklině, pas, odčervení (ošetření proti echinokokům provedené veterinářem ve lhůtě 120–24 hodin pře vstupem do země)
Velká Britániepodmínky pro vstup psa do VB
Mimo EUinformace ke vstupu psa do států mimo EU

Zdroj: Portál Státní veterinární správy ČR; platné k 7. 5. 2025.

Cestování se psem letadlem

Cestování letadlem se psem je možné, ale počítejte s tím, že budete muset splnit několik podmínek. Konkrétně si je specifikuje každá letecká společnost. 

Některé společnosti povolují jen určitá plemena, jiné cestování se psem neumožňují vůbec (často to bývají nízkonákladové aerolinky). Obvykle je také omezen počet psů na palubě, takže si místo pro mazlíčka včas zarezervujte.

Obecně musíte při cestě letadlem se psem splnit následující podmínky:

  • Na palubě s vámi může cestovat jen menší pes v uzavřené schránce s nepropustným dnem, která se vejde pod vaše sedadlo. Letecké společnosti také specifikují maximální možnou hmotnost schránky, vč. psa, a její rozměry.
  • Větší psi mohou cestovat v zavazadlovém prostoru. I zde musí být v přepravce o maximální povolené hmotnosti a rozměrech (například u ČSA nesmí přepravka i se psem vážit více než 32 kg). Přepravka musí být označená jménem a telefonním číslem majitele psa.
  • Do přepravky dejte i vodu a krmivo, obojí musí být možné doplnit zvenku (nebudete moct přepravku otevírat a ani z ní psa vytahovat). Pro zvýšení komfortu psa je vhodné dát do přepravky jeho deku nebo oblíbenou hračku.
  • Pes se odbavuje zvlášť, přijďte na odbavení včas.
  • Pro pohyb po letišti, než dáte psa do přepravky, budete potřebovat krátké vodítko a košík.

Vždy zvažte, jestli váš pejsek let zvládne. Můžete mu po poradě s veterinářem dát před letem i tabletky nebo kapky na uklidnění. Letušce na začátku letu řekněte, že máte s sebou psa, a požádejte ji, jestli by vám ho mohla během letu zkontrolovat. 

TIP: Pořiďte si na cestu přepravku s certifikátem IATA. Budete mít jistotu, že splňuje přísné požadavky leteckých společností.

Jak sjednat cestovní pojištění se psem?

Vzhledem k tomu, že ne každá pojišťovna nabízí v rámci cestovního pojištění připojištění veterinární péče a odpovědnosti za škodu způsobenou mazlíčkem, je potřeba prohlédnout si konkrétní nabídku dané pojišťovny.

Čas při hledání vám ušetří naše kalkulačka cestovního pojištění, kde zadáte jen pár údajů o své cestě. V nabídce doporučených pojišťoven pak stačí u každého produktu rozkliknout podrobnosti a ihned uvidíte, která pojišťovna vám nabídne pro vás nejvhodnější cestovní pojištění pro psa.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 96 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

  • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
  • svět bez USA,
  • svět s USA,
  • Česká republika.
     

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v naší kalkulačce cestovního pojištění.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.
Poslat zprávu