Srovnání mobilních tarifů
Změnit operátora zvládnete mnohem rychleji než dříve. Porovnejte si aktuální nabídky mobilních operátorů, výběr toho nejvýhodnějšího tarifu pak bude hračka.
Změnit operátora zvládnete mnohem rychleji než dříve. Porovnejte si aktuální nabídky mobilních operátorů, výběr toho nejvýhodnějšího tarifu pak bude hračka.
Online srovnání tarifů vám pomůže vybrat tu nejvýhodnější nabídku přesně podle vašich představ – a to za pár minut, jednoduše z pohodlí domova. Do kalkulačky tarifů vyplňte, kolik byste chtěli volných minut, SMS a dat. Pokud telefon využíváte hodně, nemusíte se držet při zemi – v nabídce jsou i neomezené tarify za pár kaček. Po vyplnění kalkulačky hned uvidíte, který operátor má pro vás má tu nejlepší nabídku tarifu za nejnižší cenu.
Nevadí. Pokud od podpisu smlouvy uplynuly minimálně 3 měsíce, žádné sankce platit nebudete. Jestli tato doba ještě neuplynula, čeká vás pokuta 5 % z částky, kterou byste zaplatili za měsíční platby až do konce smlouvy.
Jde o balíček služeb (volání, SMS, data), který vám operátor nabídne se slevou oproti cenám u předplacené karty – a to výměnou za závazek, že budete sjednanou částku platit každý měsíc během smluvené doby. Pokud volné jednotky vyčerpáte, můžete si k tarifu přikoupit další. Nevyčerpané jednotky zpravidla propadnou. Nemusí to tak ale být vždy, někteří operátoři nabízí převod nevyčerpaných volných minut, SMS nebo dat do dalšího období.
K výběru nejvýhodnějšího tarifu vám skvěle poslouží naše kalkulačka. Stačí vyplnit základní požadavky a rázem uvidíte, co přesně který balíček obsahuje a jaký tarif je pro vás ten pravý. Někdy totiž nejlevnější tarif nemusí být ta správná volba, protože ve skutečnosti není tak výhodný, jak se tváří.
Předplacená SIM karta nabízí alternativu k mobilním tarifům. Předem si na ni nabijete kredit, který pak postupně čerpáte využíváním služeb. Ceny za služby jsou pevně dané, a jakmile vám kredit dojde, musíte ho opět dobít.
A co je lepší? Předplacená karta se vyplatí spíš lidem, kteří telefon moc nevyužívají. Mohou si kredit šetřit a nevyčerpaná část se jim přenese do dalších měsíců. Paušál naopak nabízí lepší ceny služeb výměnou za jejich větší využívání.
Mobilní operátor je společnost, která poskytuje mobilní telefonní služby. K tomu potřebuje licenci od státu a také infrastrukturu umožňující síťové pokrytí.
Tři hlavní mobilní operátoři v ČR jsou Vodafone, O2 a T-mobile.
Dále existují tzv. virtuální operátoři, kteří sice poskytují služby pod svojí značkou, ale neprovozují vlastní síť. Kapacity si pronajímají od hlavních mobilních operátorů.
Mobilní operátoři nabízí různé typy tarifů. Každý si tak může vybrat přesně to, co potřebuje.
Spotřeba dat v mobilu je u každého člověka individuální. Záleží na tom, co všechno na telefonu potřebujete dělat. Jestli ho používáte výhradně pro komunikaci, budete pálit data převážně na stahování e-mailů a posílání fotek nebo videí. Náročnější uživatelé však mohou potřebovat mnohem větší datový balíček. Nejvíc žerou data zpravidla graficky náročnější online hry nebo filmy ve vysokém rozlišení.
Rychlost připojení k internetu závisí nejen na místě, kde se nacházíte, ale také na technologii, kterou váš telefon podporuje. V dnešní době se setkáte s těmito technologiemi:
Jde o základní GSM připojení, které je schopno přenášet SMS, hlasové hovory i data. Některé státy už síť 2G vypnuly, ale u nás by měla zůstat v provozu až do roku 2028.
Standard 3G umožňuje přenos hlasu a dat, videotelefonii a mobilní televizi s rychlostí minimálně 200 kbit/s. Pokrytí v České republice bylo od začátku slabé a dnes už tyto sítě nefungují. Nahradily je sítě 4G (resp. LTE) a později i 5G.
Zkratka LTE znamená “Long Term Evolution”. Jde o nástupce mobilního GSM připojení, pomyslný mezistupeň mezi 3G a 4G. Maximální rychlost LTE dosahuje až 300 Mb/s a má více než 99,4% pokrytí populace.
Nástupce 3G sítě, který poskytuje přenosovou rychlost až 1 Gbit/s. Umožňuje přístup k internetu, IP telefonii, internetové televizi s vysokým rozlišením atd. Dnes je to nejrozšířenější a nejpoužívanější síť, postupně ji však vytlačuje nová síť 5G.
Nejnovější a nejrychlejší mobilní síť, která nabízí přibližně desetinásobné zvýšení přenosové rychlosti a značné snížení doby odezvy. Umožňuje využívání nových technologií, jako je dálkové ovládání různých zařízení nebo práce s multimédii v ultra vysoké kvalitě.
Neomezený tarif bez závazku je kompromisem mezi mobilním tarifem a předplacenou kartou. Měsíčně nestojí téměř nic, zaplatíte až zpětně za jednotky, které jste doopravdy čerpali. Budete tak mít své výdaje plně pod kontrolou, ceny služeb ale nejsou o moc výhodnější než u předplacené karty.
Stejně jako paušál bez závazků si můžete pořídit i mobilní internet bez závazků. V podstatě jde o čistě datový tarif, kde zaplatíte pouze za vyčerpané datové jednotky.
Pokud chcete znát všechny své možnosti, kontaktujte našeho specialistu. Probere s vámi vaše požadavky a projedná je s operátorem. Někdy dokonce dokáže zajistit neveřejný tarif – tedy nabídku na míru přímo pro vás.
Změnu operátora zvládnete zařídit i sami. Při sjednávání smluv na vlastní pěst se ale mějte na pozoru. Všímejte si detailů a doopravdy čtěte smlouvy (i texty psané malými písmenky). Vyhnete se tak budoucím nepříjemnostem.
Smluvní pokuty se mohou týkat předčasného ukončení smlouvy nebo jiných porušení ujednání. Výpis všech hrozících pokut musí být součástí smluvní dokumentace nebo platných ceníků.
Poplatky dokážou změnit zdánlivě výhodný tarif na hodně drahou záležitost. Operátor by vás měl se všemi poplatky seznámit při uzavření smlouvy, ale vždycky je lepší pročíst si podmínky i ceník osobně.
Tarifikace určuje, jak operátor počítá cenu hovoru.
Barevné linky jsou speciální telefonní čísla, která účtují hovory nezávisle na vašem tarifu.
„Neomezené tarify“ ve skutečnosti nemusí být až tak neomezené, jak slibuje jejich název. Můžou mít například neomezenou jenom jednu službu a jiné mohou zcela chybět. Proto je třeba opravdu poctivě pročíst smluvní dokumentaci, případně tuto práci přenechat nám.
Nový mobilní tarif si vyberete v našem srovnání mobilních tarifů za pár minut. Přenést telefonní číslo zvládnete pak už za 5 až 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem.
Nemusíte sami vypovídat smlouvu, to za vás zařídí nový operátor. Vám bude stačit znát ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný číselný kód). Pokud OKU neznáte, nezoufejte. Náš specialista vám ho pomůže najít v internetové samoobsluze vašeho operátora nebo ve staré smlouvě.
Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.
Vybrali jste si nový mobilní tarif, ale u stávajícího operátora máte smlouvu na dobu určitou? Závazek můžete ukončit předčasně, aniž byste museli platit tučné sankce. Záleží, kdy jste podepsali stávající smlouvu.
Obecně mohou nastat 2 situace:
1. Neplatíte nic
Pokud vypovídáte smlouvu po 3 měsících od doby, kdy jste ji uzavřeli, neplatíte ani korunu.
2. Zaplatíte jen 1/20 paušálů zbývajících do konce smlouvy
Pokud vypovídáte smlouvu do 3 měsíců od doby, kdy jste ji uzavřeli, doplácíte 1/20 zbývajících paušálů.
Jestli jste od svého stávajícího operátora dostali slevu na mobilní telefon, tablet, modem nebo jiné zařízení, má právo po vás chtít, abyste mu ji zpětně proplatili. Pokud máte zařízení na splátky, musíte je doplatit.
Pokud jste fyzická osoba nebo živnostník, žádnou další pokutu vám operátor dát nemůže, a to ani pokud jste uzavřeli smlouvu před 1. 4. 2020. Kdybyste se s takovým jednáním setkali, nebojte se ozvat přímo na Český telekomunikační úřad.
Protože jsou si mobilní tarify virtuálních operátorů často velmi podobné nebo jsou extrémně nevýhodné, zařadili jsme do srovnávání pouze ty, které by vás mohly zajímat. Všechny produkty hlídáme a pravidelně aktualizujeme. Nechybí tak speciální nabídky – tarify pro seniory nebo studenty.
Pokud chcete se svým číslem přejít k jinému operátorovi, výpověď podávat nemusíte – vyřídí ji za vás váš nový poskytovatel při přenosu čísla.
V ostatních případech výpověď můžete podat písemně, telefonicky nebo osobně na pobočce. Nejjednodušší cestou je předepsaný formulář, který bývá ke stažení na webových stránkách mobilního operátora.
S předplacenou kartou máte volnost. Nemusíte podepisovat smlouvu a neplatíte žádný stálý měsíční poplatek. Problém je, že i za nejlevnější předplacenku si většinou, oproti klasickému paušálu, připlatíte.
Čím víc voláte, píšete SMS a používáte data, tím víc se vyplatí pořídit si paušál. Kromě lepší ceny můžete u operátora získat i slevy na mobilní telefony nebo tablety.
Přenos čísla trvá od 5 do 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem. K přenosu čísla budete potřebovat ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný kód). OKU dostanete už při uzavření smlouvy, případně při aktivaci tarifu. Stávající zákazníci pak většinou najdou OKU v internetové samoobsluze svého operátora.
Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.
Chcete volat a posílat SMS do všech sítí zdarma? A k tomu i pořádnou porci dat? Najdeme vám tarif, který splní vaše očekávání. Stačí, když nám na sebe v kalkulačce zanecháte číslo, a my vám rádi představíme nabídku neveřejných tarifů, které jsme pro vás u mobilních operátorů vyjednali. Možná budete překvapeni, jak levně se dnes dá tarif pořídit.
Pokud si ve srovnání tarifů mobilních operátorů najdete takový, který vám vyhovuje, stačí kliknout na tlačítko „Pokračovat“ a vyplnit formulář. Do 1 pracovního dne se vám ozveme, projdeme s vámi všechny detaily tarifu, naplánujeme aktivaci a se vším vám pomůžeme.