Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.
Cestovní pojištění do Indonésie
Než se vydáte na cestu do Indonésie, ujistěte se, že máte sjednané správné cestovní pojištění, které vás ochrání ve všech situacích. A podívejte se také na naše užitečné rady pro cestovatele, které vám pomohou se připravit na bezpečný pobyt v této krásné zemi.
Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz
Co potřebujete vědět o cestovním pojištění
Stačí párkrát kliknout myší
Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.
Sleva až 60 % online
Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.
Žádné zbytečné papírování
Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty.
Proč cestovní pojištění do Indonésie?
V Indonésii má lékařská péče různou úroveň. S tou kvalitnější se setkáte hlavně ve velkých městech na soukromých klinikách. Za to v těch menších či na vesnicích to moc slavné nebude. Pro vycestování do Indonésie je zcela nezbytné kvalitní cestovní pojištění, ve kterém musí být především nastavené odpovídající limity léčebných výloh.
Jaká připojištění se do Indonésie mohou hodit?
Do svého cestovního pojištění do Indonésie přidejte také šikovná připojištění, jako je například:
- Pojištění odpovědnosti: Pokud byste nechtěně způsobili škodu na zdraví majetku někoho jiného.
- Pojištění zavazadel: Pro případ jejich krádeže či zničení.
- Pojištění storna pobytu: Pokud byste na svou dovolenou nemohli z nějakých závažných důvodů odcestovat.
Jestli se v Indonésii chystáte sportovat, přidejte si do cestovního pojištění i pojištění úrazu. Důležité je také si zjistit, jestli vámi plánovaná sportovní aktivita spadá do rekreačních sportů, nebo je třeba se připojistit pro rizikové, či dokonce extrémní sporty.
Srovnání cestovního pojištění do Indonésie
Pro porovnání nabídek cestovního pojištění do Indonésie použijte online kalkulačku. Stačí se kdekoliv připojit k internetu a za pár minut máte hotovo. Z nabídek cestovního pojištění si vyberte takové, které bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům.
V online kalkulačce si pak můžete jednotlivé nabídky upravovat, například měnit míru zajištění (nižší, střední, vyšší) a přidávat do něj připojištění.
Kolik stojí cestovní pojištění do Indonésie?
Cena cestovního pojištění do Indonésie je individuální. Vliv na ni má délka vašeho pobytu, počet pojištěných osob, zvolené výše pojistných limitů a výběr připojištění. Přesnou částku, přímo vám na míru, tedy uvidíte v online kalkulačce.
Nižší krytí | Střední krytí | Vyšší krytí | |
---|---|---|---|
Léčebné výlohy | 4 000 000 Kč | 8 000 000 Kč | 10 000 000 Kč |
Pojištění zavazadel | X | 25 000 Kč | 50 000 Kč |
Úrazové pojištění | X | 300 000 Kč | 500 000 Kč |
Pojištění odpovědnosti | X | 5 000 000 Kč | 15 000 000 Kč |
CENA | 370 Kč | 715 Kč | 1 086 Kč |
Kalkulace je počítaná pro cestu dvou osob (28 a 30 let) do Indonésie na 8 dní. Jedná se o nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejedná se o obchodní nabídky. Počítáno dne 26. 5. 2024.
Jak si sjednat cestovní pojištění do Indonésie?
Také se sjednáním cestovního pojištění do Indonésie vám pomůže online kalkulačka. Stačí si v ní vybrat nabídku, která se vám líbí nejvíce, a cestovní pojištění uzavřít.
Všechny důležité dokumenty vám během pár minut přijdou do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (zvolit lze bankovní převod, nebo online platbu kartou).
Mějte na paměti, že to nejlevnější cestovní pojištění do Indonésie nemusí být nutně to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takovou pojistku, která zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.
Volání z Indonésie
Podmínky pro volání z Indonésie, posílání SMS a čerpání dat v rámci vašeho mobilního tarifu jsou jiné než v Česku. Pokud navíc cestujete mimo Evropu, mohou se ceny roamingu vyšplhat na poměrně vysoké částky. Proto se před cestou do Indonésie u svého operátora informujte, kolik za mobilní služby v Indonésii zaplatíte.
V nabídce mobilních operátorů se často setkáte s automaticky aktivovanými balíčky, vybrat si lze také z výhodnějších roamingových balíčků, které si před cestou můžete aktivovat.
Výběr z bankomatu v Indonésii
Bankomaty v Indonésii najdete především ve velkých městech, v bankách, na čerpacích stanicích a v blízkosti supermarketů. Hotovost ovšem raději vždy vybírejte z bankomatů v bance, kde je také ostraha.
Při výběru z bankomatu v zahraničí počítejte s určitými poplatky. Ty vás navíc čekají i v případě, že u svého běžného účtu nemáte výběry z bankomatů v zahraničí zdarma.
Kartou se dá platit v některých obchodech a restauracích, opět především ve velkých městech. Při placení kartou ale buďte obezřetní. V Indonésii se bohužel často setkáte s tím, že dochází ke zkopírování údajů z karty a k jejich zneužití. Proto s sebou mějte raději také hotovost.
Ceny v Indonésii
Ceny jsou v této zemi celkově výhodné. A to jak v oblasti ubytování, tak v oblasti dopravy, stravování. Záleží samozřejmě na vašich preferencích. Dost si připlatíte například při návštěvě komerčních turistických atrakcí, jako je plavání s delfíny. A dražší je v Indonésii také alkohol.
Co si připravit před cestou do Indonésie?
Pro cestu do Indonésie potřebujete cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců od data vstupu do země a také zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země. Pamatujte, že svůj vlastní platný cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek.
Po příletu do Indonésie je také nutné vyplnit pasovou průvodku, kterou musíte mít v cestovním dokladu po celou dobu pobytu, jinak vám hrozí pokuta. A dále potřebujete i vízum:
- 30ti denní, cena 35 dolarů.
- 7 denní, cena 15 dolarů.
Očkování do Indonésie
Před cestou do Indonésie je důležité zvážit očkování, které vám pomůže chránit se před různými nemocemi. Mezi doporučená očkování patří vakcíny proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu, japonské encefalitidě a vzteklině, zvláště pokud plánujete návštěvu venkovských oblastí nebo delší pobyt.
Dále je dobré mít aktuální očkování proti tetanu, záškrtu a dětské obrně. Pro některé oblasti Indonésie, zejména ty venkovské, je doporučeno zvážit antimalarika.
Užitečné informace:
- Důležitá telefonní čísla: Záchranná služba 118, policie 110, hasiči 113.
- Jazyky: Úředním jazykem je indonéština. Pokud jste zvyklí domlouvat se anglicky, počítejte s tím, že úroveň znalosti tohoto jazyka je zde různorodá, a to i v turistických oblastech.
- Měna: Platí se zde indonéskou rupií (IDR).
- Zásuvky: Používají se zásuvky typu C a F, které jsou stejné jako u nás.
- Internet: Ve městech je běžně dostupný, můžete si také koupit místní SIM kartu pro rychlá data.
- Řízení: Pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnici 100 km.
Čas v Indonésii
Indonésie prochází třemi časovými pásmy, takže přesný časový posun oproti České republice záleží na tom, kam přesně jedete.
- Západní část Indonésie (Sumatra, Jáva, západní a střední Kalimantan): +6 hodin během standardního času (ČR: CET) a +5 hodin během letního času (ČR: CEST).
- Střední část Indonésie (Bali, Nusa Tenggara, jižní a východní Kalimantan): +7 hodin během standardního času (ČR: CET) a +6 hodin během letního času (ČR: CEST).
- Východní část Indonésie (Moluky a Papua): +8 hodin během standardního času (ČR: CET) a +7 hodin během letního času (ČR: CEST).
Na co si dát pozor:
- Jezděte pouze taxíky, které mají zapnutý taxametr.
- V Indonésii se můžete setkat se zemětřesením a vulkanickou aktivitou.
- Pokud se v Indonésii chystáte vycestovat do odlehlejších částí, registrujte se raději v systému DROZD MZV.
- Chraňte si své osobní věci, u cestovních dokladů mějte raději i jejich fotokopii.
- Na severu Sumatry je doporučeno důsledně dodržovat zdejší islámské zvyky. Jejich porušení je trestáno místní policií.
- Nepijte kohoutkovou vodu.
Kdy jet do Indonésie
Nejlepší čas na návštěvu Indonésie závisí na vašich preferencích ohledně počasí a plánovaných aktivit. Pro vhodnou volbu vycestování do Indonésie se můžete orientovat podle rozdělení do dvou základních období:
Suché období (květen až září)
Ideální pro plážové aktivity, potápění, šnorchlování, pěší turistiku a prozkoumávání přírody. Čeká vás také spousta kulturních festivalů a slavností. V tomto období pak v Indonésii panují příjemné teploty a setkáte se s minimem srážek. Je ovšem třeba počítat s vyššími cenami za letenky, ubytování a také s větším množství turistů.
Období dešťů (říjen až duben)
Jak název napovídá, v tomto období byste měli být připraveni na vyšší srážky, ale teploty jsou stále příjemné. Takže do Indonésie je možné klidně vyrazit třeba na Vánoce k moři. V období dešťů si kromě koupaní lze udělat výlety do oblastí s bohatou vegetací a na rýžová pole. Nicméně některá místa mohou být kvůli špatnému počasí obtížně dostupná.
Jak se dostat do Indonésie
Z České republiky do Indonésie se můžete dostat letecky, přičemž obvykle musíte přestoupit na některém z velkých evropských nebo asijských letišť. Přímé lety nejsou k dispozici, takže cesta letadlem obvykle zahrnují alespoň jeden přestup.
Jak dlouho trvá cesta letadlem do Indonésie:
- Praha (PRG) do Jakarty (CGK): Celková doba letu včetně přestupu je přibližně 15–20 hodin, v závislosti na délce přestupu.
- Praha (PRG) do Bali (DPS): Celková doba letu včetně přestupu je přibližně 17–22 hodin, opět v závislosti na délce přestupu.
- Praha (PRG) do Surabaya (SUB): Celková doba letu včetně přestupu je přibližně 17–22 hodin, v závislosti na délce přestupu.
Co navštívit v Indonésii
- Borobudur: Největší buddhistický chrám na světě nacházející se na střední Jávě. Je zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO a ohromí vás svou monumentální architekturou a nádhernými reliéfy.
- Prambanan: Hinduistický chrámový komplex, který také najdete na střední Jávě. Je to jeden z největších hinduistických chrámových komplexů v Indonésii, tvořený osmi hlavními chrámy a více než 250 menšími svatyněmi. I Prambanan je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
- Tanah Lot: Ikonický chrám, který se nachází na skalnatém útesu na Bali a nabízí úžasný výhled na oceán. Tanah Lot je jedním z nejznámějších mořských chrámů na Bali a důležitým místem pro balijské hinduisty.
- Pura Besakih: Největší hinduistický chrámový komplex na Bali, známý jako „Matka chrámů“. Nachází se na svazích hory Agung a je duchovním centrem Bali. Komplex se skládá z 23 chrámů a je důležitým místem pro balijské hinduistické obřady a festivaly.
- Kota Tua (Staré město Jakarta): Historické centrum Jakarty, ve kterém můžete obdivovat koloniální architekturu, muzea a historické budovy. Bývalo sídlem holandské východoindické společnosti. Návštěvníci mohou prozkoumat Fatahillah Square, kde se nachází muzeum historie Jakarty, a další historické budovy, jako je Café Batavia.
- Yogyakarta: Kulturní a historické centrum Jávy, které je známé svou tradiční javánskou kulturou a uměním. Město je také blízko Borobuduru a Prambananu. Mezi zdejší významné památky patří Kraton, královský palác, a Taman Sari, vodní palác.
- Ubud: V tomto balijském městě se prolíná kultura s přírodou. Nachází se zde umělecká studia, galerie a koná se celá řada kulturních představení. Můžete prozkoumat také Ubud Monkey Forest, kde žijí stovky makaků, či navštívit místní trhy s řemeslnými výrobky.
- Komodo National Park: Tento národní park se nachází východně od Bali a je známý především díky komodským varanům.
- Raja Ampat: Souostroví na západě Papuy, známé pro své ohromující korálové útesy a zdejší biodiverzitu. Raja Ampat je jedním z nejlepších míst pro potápění na světě, kde můžete vidět stovky druhů korálů a ryb.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?
Platí mi cestovní pojištění jen v dané zemi? Co když jich plánuji navštívit víc?
Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.
Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:
- Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
- svět bez USA,
- svět s USA,
- Česká republika.
Mám zájem o připojištění. Jaké si mohu sjednat?
Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:
- úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
- pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
- pojištění zavazadel – pro případ ztráty a poškození,
- pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.
Na dovolené plánuji sportovat. Musím se kvůli tomu speciálně pojistit?
Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.
Jak probíhá platba za cestovní pojištění do zahraničí?
Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu.
Cestovní pojištění a covid-19: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?
Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.