Cestovní pojištění do Vietnamu

Je mnoho důvodů, proč vyrazit na dovolenou do Vietnamu. Čeká na vás úchvatná příroda, neklidná historie i fantastické chutě. Ještě před cestou si ale zajistěte kvalitní cestovní pojištění, na které se budete moci spolehnout za všech okolností. Jaké další rady na cestu si vzít k srdci?

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Top-pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění do Vietnamu online

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % online

Sleva až 60 % online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Vietnamu?

Česká republika má sice s Vietnamem podepsanou dohodu o spolupráci ve zdravotnictví, která by měla zaručit bezplatnou péči pro naše občany, avšak na tu se nelze spoléhat a ani není v mnoha případech dodržována.

Zdravotní péče ve Vietnamu není na špatné úrovni, ovšem pouze ve vybraných soukromých zařízeních ve větších městech. Na vesnicích nebo v menších městech nic převratného nečekejte. 

Při cestě do Vietnamu tedy nelze než důrazně doporučit zajištění si kvalitního cestovního pojištění, ve kterém si vyberete nejlepší variantu s ohledem na možná rizika a odpovídající limity léčebných výloh

Cestovní pojištění do Vietnamu

Jaká připojištění se do Vietnamu mohou hodit?

Cestovní pojištění nemusí obsahovat jen pojištění léčebných výloh, ale můžete si do něj přidat další šikovná připojištění, která se rozhodně v případě potřeby vyplatí:

Určitě se vyplatí i úrazové pojištění v případě, že se hodláte ve Vietnamu věnovat nejen plážím a kulturním památkám, ale také sportu. Podle vybrané sportovní aktivity si pak sjednejte třeba i připojištění rizikových nebo přímo extrémních sportů.

Srovnání cestovního pojištění do Vietnamu

K porovnání jednotlivých nabídek cestovního pojištění do Vietnamu využijte naši online kalkulačku. Potřebujete jen internet a za pár minut máte vše vyřízeno.

Každý má jiné potřeby, a tak si z dostupných nabídek vyberte tu, jež nejvíce odpovídá vašim nárokům, včetně doplnění výše uvedených připojištění.

Srovnání cestovního pojištění

Kolik stojí cestovní pojištění do Vietnamu?

Cena cestovního pojištění do Vietnamu je individuální záležitostí a určitě ji ovlivní například délka pobytu, výše pojistných limitů nebo přidaná připojištění. Přesná částka se však ukáže v online kalkulačce. 

 Nižší krytíStřední krytíVyšší krytí
Léčebné výlohy4 000 000 Kč10 000 000 Kč10 000 000 Kč
Asistenční službyANOANOANO
Úrazové pojištění100 000 Kč300 000 Kč500 000 Kč
Pojištění zavazadel5 000 Kč50 000 Kč50 000 Kč
Pojištění odpovědnosti250 000 Kč5 000 000 Kč15 000 000 Kč
Covid-19 krytíANOANOANO
Cena863 Kč1 335 Kč2 036 Kč

Kalkulace je počítaná pro cestu dvou osob (28 a 30 let) do Vietnamu na 14 dní. Jedná se o nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejedná se o obchodní nabídky. Počítáno dne 8. 8. 2024.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Vietnamu?

Naše online kalkulačka vám samozřejmě zajistí i samotné sjednání cestovního pojištění. Prostě si vyberete z nabízených možností a uzavřete smlouvu.

Všechny potřebné dokumenty dostanete během chvíle do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit úhradou sjednané částky (zvolit můžete bankovní převod nebo online platbu kartou). 

Držte se rady, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí být nutně to nejlepší. Neponechávejte nic náhodě a vyberte si pojistku, která bude odpovídat vašim nárokům a postará se o vás ve všech případech.

Volání z Vietnamu

Mějte na paměti, že podmínky pro volání, posílání SMS či čerpání dat mohou být v rámci vašeho mobilního tarifu oproti Česku rozdílné. Mimo Evropu mohou být ceny roamingu výrazně vyšší.

U svého operátora si ještě před cestou do Vietnamu zjistěte, kolik přesně vás budou mobilní služby stát.

Váš operátor může nabídnout balíčky volání, které si před cestou jednoduše aktivujete nebo si přímo vyberete nějaký výhodný roamingový tarif. Případně vyzkoušejte kalkulačku mobilních tarifů, kde si můžete najít tarif, který by vám mohl vyhovovat o něco víc.

Srovnání mobilních tarifů

Výběr z bankomatu ve Vietnamu

Ve Vietnamu je a ještě asi nějakou dobu bude nejběžnější platit hotovostí. I když se po covidové pandemii rozšířilo elektronické placení přes QR kódy, platí to jen pro místní, kteří vlastní vietnamské účty. Cizinci tedy musí mít i tak v zásobě hotovost.

Bankovní systém sice doznal v posledních letech také velkých změn směrem k modernizaci, přesto bankomaty stále najdete spíše ve velkých či menších městech a hlavně v turistických oblastech. Můžete je však využít v každou denní i noční dobu.

Před cestou na dovolenou si u své banky zkontrolujte, zda máte výběr z bankomatů v zahraničí zdarma nebo budete muset platit. Případně se podívejte do našeho srovnání, kde si můžete najít běžný účet dle vašich představ.

V případě poplatků se vždy vyplatí vzít si při každém výběru více hotovosti najednou. Pokud možno tolik, kolik vám bankomat dá, neboť množství peněz při výběru je značně omezené. 

Během vybírání také pozorně sledujte displej bankomatu, zda po vás nebude vyžadovat nějaké další transakční náklady, přestože máte výběr z bankomatu u své karty zdarma.

Platební kartou zaplatíte hlavně v hotelech, lepších restauracích nebo velkých obchodech. Je vhodné vzít si s sebou alespoň dvě různé platební karty pro větší variabilitu při výběrech. Určitě se ale na platební karty nespoléhejte a mějte v zásobě vždy nějakou hotovost.

Srovnání běžných účtů

Co ještě zařídit před dovolenou ve Vietnamu?

Kromě již zmíněného cestovního pojištění si budete potřebovat před cestou vyřídit ještě další důležité náležitosti, které vám zajistí pohodlnou a bezpečnou dovolenou.

Cestovní pas do Vietnamu

Jako cestovní doklad vám tentokrát nebude stačit občanka. Pokud zatím nemáte cestovní pas, neváhejte si ho před cestou do Vietnamu nechat včas vystavit. 

Pas by měl mít platnost alespoň šest měsíců od data vstupu do země a sám o sobě je také podmínkou pro získání víza. Svůj vlastní cestovní doklad budou potřebovat také děti, a to včetně miminek

Cestovní vízum do Vietnamu

Občané všech států si mohou před vstupem do Vietnamu zažádat o udělení elektronických víz, tzv. e-víz, jejichž platnost je 90 dnů. Během těchto 90 dnů máte povolení opakovaně vstupovat do Vietnamu a opouštět jej, aniž byste museli znovu žádat o další vízum.

Získání elektronického víza do Vietnamu je relativně jednoduché. 

Můžete si zažádat u poskytovatele vízových služeb, obrátit se přímo na vietnamské imigrační oddělení nebo nejjednodušeji podat si svou vlastní žádost na jediných oficiálních stránkách vietnamského elektronického víza viz evisa.xuatnhapcanh.gov.vn. Žádost bude zpracována do tří pracovních dnů.

Cena za vyřízení elektronické žádosti se pohybuje v rozmezí 25–50 amerických dolarů, které zaplatíte prostřednictvím elektronické platební brány. Částka je nevratná, a to i pokud bude vaše žádost zamítnuta nebo nakonec vízum nevyužijete.

Tip: Jedinou částí Vietnamu, kam můžete vycestovat i bez víz, je hojně navštěvovaný největší vietnamský ostrov Phu Quoc. Pozor, nesmíte však ostrov opustit.

Očkování do Vietnamu

Při vstupu do země po vás nebude vyžadováno žádné povinné očkování. Jen pokud byste se do Vietnamu dostali ze země s výskytem žluté zimnice, musíte se prokázat očkováním.

Mezi očkování, která byste měli minimálně zvážit, jsou např. očkování proti tetanu (které však většina z vás asi má), dále proti žloutenkám typu A a B, břišnímu tyfu a obrně.

Určitě popřemýšlejte o očkování proti vzteklině, a to kvůli místním opicím, které si rády občas kousnou, a také volně pobíhajícím psům.

Mimo tyto nemoci, které však nemají častý výskyt, lze ještě zmínit horečku dengue. Proti ní není očkování, a tak jedinou cestou, jak se chránit, je používání kvalitního repelentu s účinnou látkou DEET.

Předejít těmto a dalším nepříjemnostem se často dá správnou hygienou a upřednostňováním kvalitnějšího jídla v restauracích místo nejlevnějšího jídla z ulice.

Srovnání cestovního pojištění

Další užitečné informace o Vietnamu

Před vaší dovolenou ve Vietnamu si pro jistotu nastudujte také toto:

  • Důležitá telefonní čísla: Záchranná služba 111, policie 113, hasiči 114
  • Jazyky: Úředním jazykem je vietnamština, kterou se mluví v jednotlivých částech země s různými dialekty. Angličtinu využijete pouze v turistických oblastech a především s mladšími lidmi. Mějte k dispozici Google Translator v telefonu.
  • Měna: Používá se vietnamský dong. Bankovky mají hodnotu od 1 000 do 500 000 dongů. 1 000 dongů = necelá 1 Kč. Bankovky jsou si dost podobné, tak pozor na záměnu. Mince se příliš nepoužívají a můžou vás s nimi i odmítnout. 
  • Zásuvky: Používají se zásuvky typu A, C, F a G. Zásuvky C a F se používají v Česku a většina českých, resp. evropských turistů by tedy neměla mít problém s využitím zásuvek.
  • Internet: Ve městech a turistických oblastech je internet běžně dostupný, většina ubytování, restaurací a hotelů disponuje vlastní Wi-fi. Rychlost je dostačující, a to i na hovory přes Skype apod.
  • Časový posun: Čas je jednotný pro celý Vietnam. K našemu středoevropskému (zimnímu) času přičtěte 6 hodin.

Na co si dát pozor ve Vietnamu?

Jelikož jsou asijské země z našeho evropského pohledu velmi odlišné, je dobré se připravit na některá specifika, která by nás na místě mohla překvapit.

  • Řízení a silniční provoz: Měli byste mít platný mezinárodní řidičský průkaz. Jezdí se po levé straně silnice. V obydlených oblastech je povolená rychlost cca 40–60 km/h, mimo město 60–80 km/h a na dálnicích až 100 km/h. Dopravní situace je z našeho pohledu jako z jiného vesmíru a je třeba dbát velké opatrnosti jak v roli řidiče, tak v roli chodce. Na silnicích platí právo silnějšího a porušování i těch nejzákladnějších dopravních předpisů je zcela běžné.
  • Bezpečnost: Vietnam patří mezi relativně bezpečné destinace. Drobná pouliční kriminalita ve městech je běžná jako všude jinde.
  • Korupce: Ve Vietnamu je úplatkářství bohužel každodenní realitou. Pokud něco nejde tak, jak by mělo, může to být právě snahou úředníka získat něco navíc.
  • Hygienické podmínky: Pro cizince obecně platí za velmi špatné, je třeba dávat pozor při konzumaci nápojů a potravin z ulice, nepít vodu z kohoutku, jíst pouze tepelně zpracované potraviny a omývat veškeré ovoce a zeleninu balenou vodou.
  • Počasí: Častý výskyt tajfunů, a to především v oblasti středního Vietnamu. Informace lze přímo na místě získat např. od hotelového personálu, leteckých společností či místních úřadů.

Kdy jet do Vietnamu?

Obecně se dá říci, že do Vietnamu můžete vyrazit celoročně. Od března do listopadu, s výjimkou září, bývá období dešťů a je potřeba se informovat na nebezpečí tajfunů.

Pro sever Vietnamu je nejlepším obdobím k návštěvě jaro a podzim. V horách může být příjemně i v létě, zimu ocení opravdu jen vyznavači zimy.

Střední Vietnam je příjemný od února do srpna. Později už přicházejí deště s rizikem záplav a tajfunů.

Na jih Vietnamu se můžete vydat téměř kdykoliv, klima je zde celoročně stálejší a déšť vám naopak zpříjemní opravdu horké dny.

Jak se dostat do Vietnamu?

Z Česka se do Vietnamu létá nepřímými spoji, nejčastěji přes Moskvu, Paříž nebo Istanbul. Pokud byste chtěli využít přímý let, je to možné pouze v rámci organizovaného zájezdu na známý ostrov Phu Quoc.

Od sousedů z Německa či Rakouska můžete využít dopravu čínskými aerolinkami, které jsou nejlevnější, ale také počítejte s nekonečnými přestupy.

Na zpáteční letenku z Prahy si našetřete přibližně 16 až 21 000 korun, v nějaké nárazové akci můžete sehnat letenku i za 12 000 Kč. Levnější varianty hledejte hlavně z již zmíněného Rakouska a Německa.

Délka cesty závisí především na počtu a délce přestupů. Nejkratší cesta z Prahy vám zabere 16–20 hodin. Počítejte však spíš se standardním časem 20 a více hodin.

Srovnání cestovního pojištění

Co vidět ve Vietnamu?

Jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších států jihovýchodní Asie vám připraví dovolenou, která se stane životním zážitkem číslo jedna. Co byste neměli při své cestě do Vietnamu minout?

  • Hlavní město Hanoj: „Paříž Východu“ neboli město protkané historickými a kulturními památkami s unikátní koloniální atmosférou starých časů.
  • Zátoka Ha Long: Asi nejznámější vietnamská zátoka proslulá svými krasovými útvary – vápencovými skalami a strmými zalesněnými ostrůvky. 

Cestovní pojištění do Vietnamu

  • Delta řeky Mekong: Slavné plovoucí trhy na deltě řeky Mekong jsou jedním z největších cestovatelských zážitků.
  • Komplex památek Hue: Významné historické území s bývalým císařským městem, jedinečnými paláci, hrobkami a působivou pevností doplňuje síť vodních kanálů s mnoha jezírky.
  • Ostrov Phu Quoc: Nejrozlehlejší ostrov Vietnamu a také jedna z nejoblíbenějších destinací, pokud toužíte vyrazit do tropického ráje. Můžete navštívit překrásné pláže s průzračnou vodou, stejně tak i fascinující přírodní krásy.
  • Ho Či Minovo Město (Saigon): Největší město ve Vietnamu nabízí mix hektické asijské metropole spolu s úchvatnou koloniální historií. Tradiční trhy, noční život a moderní nákupní chrámy máte jako na dlani. Město je ideálním výchozím bodem pro výpravy do delty Mekongu.
  • Historické město Hoi An: Čeká na vás tradiční architektura a líbezné křivolaké uličky.

Co ochutnat ve Vietnamu?

Kromě přírodních a historických krás je Vietnam také oblíbeným místem pro poznávání asijské gastronomie. Jedna z nejpestřejších kuchyní světa vám naservíruje chutě, o kterých se vám ani nezdálo. Bez jakých jídel by se vaše cestování po Vietnamu neobešlo?

  • Pho Bo: Nejznámější vietnamský pokrm – horký vývar plný rýžových nudlí a hovězího nebo kuřecího masa. Dochutit si jej můžete dle libosti.
  • Bun cha: Směs nudlí, grilovaného vepřového masa a rybí omáčky spolu s nakrájenou papájou, mrkví a bylinkami.
  • Bun Bo Hue: Prastarý recept z města Hue. Silný nahořklý vývar s citronovou trávou seženete na každém rohu. 
  • Banh Mi: Kombinace francouzské a vietnamské kuchyně vychází z jejich společné historie. Bageta ve francouzském stylu naplněná rozmanitými přísadami z obou kultur vás nadchne.
  • Bun bo Nam Bo: Typické jídlo vietnamského severu. Mix smaženého hovězího s rýžovými nudlemi, zeleninou, kořením a samozřejmě rybí omáčkou.
Srovnání cestovního pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

  • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
  • svět bez USA,
  • svět s USA,
  • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

  • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
  • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
  • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
  • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.