Vyplatí se konsolidace půjček bez registru?

 

Se škraloupem v registru dlužníků budete muset zapomenout na klasickou bankovní konsolidaci půjček. Jednou z možností je návštěva nebankovní společnosti, která nenahlíží do registru. Bude tento krok výhodný nebo se jedná o nebetyčný risk?

konsolidace nebankovních půjček  Hned na začátek si každý musí ujasnit, zda konsolidaci opravdu potřebuje. Ačkoli se jedná o velmi efektivní nástroj, jak snížit měsíční splátky a zpřehlednit správu závazků, má slučování úvěrů do jednoho i své stinné stránky. Nižší měsíční splátky jsou vykoupeny delší dobou splácení a v součtu vyšším přeplacením. Přistoupit ke konsolidaci půjček se vám vyplatí v případě, že většina vašich peněz míří na pokrytí splátek a nezbývají vám volné finance na běžný život.

Hříšníci u banky neuspějí

U koho konsolidovat? Sloučení půjček poskytují vybrané banky i nebankovní společnosti. Pokud opravdu hledáte konsolidaci půjček bez registru, budete muset zamířit jinam než do banky. Ty si totiž své klienty vždy důkladně prověřují. Zevrubně zkoumají, jestli zákazník v minulosti splácel své závazky včas.

 

Co je to registr dlužníků

Jedná se zájmové sdružení, jehož členové si navzájem předávají informace o dlužných klientech. Členové se rekrutují z řad bank, úvěrových společností, stavebních spořitelen, telefonních operátorů, energetických společností nebo velkoobchodů. Největší databázi má registr dlužníků SOLUS.

 

Stačí jedno malé zaváhání a úředník žádost o konsolidaci s největší pravděpodobností zamítne. Byrokratická mašinerie nerozlišuje, zda se jedná o chronického neplatiče nebo zapomnětlivce, který včas nezaplatil účet za telefon. Dalším důvodem zamítnutí mohou být nízké měsíční příjmy, které nesplňují interní kritéria pro sloučení půjček. Banky zkrátka nerady riskují. Zbytečně nechtějí rozhazovat peníze, když si nejsou jisté finanční návratností. Dlužníci, kteří touží po konsolidaci a mají finanční škraloup, musí zamířit k jiným finančním institucím. Ovšem je nutné si uvědomit všechna rizika, které s sebou nebankovní konsolidace nese.

Když banka nepomůže

Existuje celá řada nebankovních institucí, které poskytují konsolidace půjček. Jenže pouze výjimky nenahlíží do registru dlužníků. Obzvlášť v případě slučování úvěrů je na místě obezřetnost. Společnosti, které nezajímají vaše hříchy z minulosti ani současný příjem, vám nabídnou velmi nestandardní podmínky. Důvod je nasnadě. Takové nebankovní společnosti mají celou řadu potenciálně rizikových zákazníků, proto musí nabízet dražší služby. Kdo chce konsolidovat bez registru, bude si muset připlatit.

Víte, kolik můžete ušetřit při konsolidaci? Porovnat nabídky

Nabídka úvěrových společností

Můžete slučovat klasické půjčky, dluhy plynoucí z používání kreditních karet nebo dokonce závazky z kontokorentů. Celkový počet úvěrů nerozhoduje. Jediným omezením je součet všech závazků. Banky jsou nejčastěji ochotné sloučit závazky do výše 600 000 Kč, některé jsou schopné pomoct i se závazky do 1 000 000 Kč. Kdežto rozpětí nebankovních konsolidací je velmi variabilní. Například ACEMA spojí závazky i ve výši 5 milionů korun.

Nepřeplácejte zbytečně. Najděte si během pár minut tu nejvýhodnější půjčku!
 

Co je potřeba k vyřízení konsolidace bez registru

Ke zdárnému vyřízení konsolidace bez nahlížení do registru dlužníků de facto nepotřebujete nic, ale přitom velmi mnoho. Nemusíte dokládat příjem, výpis z běžného účtu ani potvrzení od zaměstnavatele o výši měsíčního příjmu. Na druhou stranu se jedná o nabídku s daleko vyšším úrokem a přeplacením oproti běžné bankovní konsolidaci. Ještě jednu „drobnost“ budou některé úvěrové společnosti vyžadovat – ručení nemovitostí. V případě, že nebudete schopni splácet, tak o dům, byt, či pozemek nenávratně přijdete. Opravdu si pořádně rozmyslete, zda se vám tento risk vyplatí.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6