Konsolidace kreditních karet pomůže od dluhové pasti

 

Kreditní karty se staly poslední dobou součástí celé řady českých domácností. Není divu, jsou rychlou injekcí do rozpočtu, a když dodržíte určitá pravidla, nestojí vás taková půjčka ani korunu. Jenže co dělat ve chvíli, kdy vám začíná přerůstat přes hlavu? Pomůže konsolidace!

konsolidace kreditní kartyKreditní karta je výborný pomocník, když ji používáte zodpovědně. 

Oblíbenému nakupování na dluh výrazně pomáhají kreditní karty. Podle Sdružení pro bankovní karty ČR byly jen minulý rok vydány téměř 2 miliony kreditek. Není divu, nabízí nepřetržitý úvěr k libovolným účelům. V případě, že se kreditní karta používá zodpovědně, je skutečně dobrý pomocník pro váš rozpočet. Peníze si totiž v tzv. bezúročném období (obvykle trvá 35 – 55 dní) půjčujete doslova zadarmo.

Radost z této „bezedné peněženky“ ale kazí vysoké úroky, které začínají nabíhat ve chvíli, kdy se nestrefíte do bezúročného období. A ty bývají mnohonásobně vyšší než u jiných půjček.

TIPBez peněz do hospody nelez aneb historie kreditních karet je poměrná zábavná. Znáte ji?
 

Konsolidace kreditních karet

Co dělat, když vám dluhy z kreditních karet přerostou přes hlavu? Zvlášť pokud máte kreditních karet více (např. je používá i partner/ka), to nemusí být úplně nereálné. Řešením ve chvíli, kdy se dluhy nahromadí, a vy nevíte, co dřív, můžete najít v takzvané konsolidaci. Složité slovo lze jednoduše přeložit jako sloučení jednotlivých úvěru z kreditních karet do jednoho produktu.

Primárním cílem konsolidace je ulevit rodinnému rozpočtu od vysokých měsíčních splácet a zpřehlednit jejich splácení. Využívají je nejčastěji ti lidé, kteří mají několik půjček a nezvládají splácet jednotlivé půjčky.

Víte, kolik můžete ušetřit při konsolidaci? Spočítat

Výhody konsolidace kreditních karet

  • Můžete citelně snížit pravidelné měsíční splátky.
  • Ušetříte za měsíční poplatky za vedení jednotlivých kreditních karet.
  • Můžete si nastavit dobu splácení podle svých potřeb.
  • Můžete získat výhodnější úrokovou sazbu.
  • Zpřehledníte jednotlivé splátky.
  • Konsolidaci můžete většinou předčasně splatit zdarma.
  • Můžete získat dodatečné finance pro použití na cokoliv.

Naproti tomu snížením měsíčních splátek i tisíce korun prodloužíte celkovou dobu splatnosti a tím pádem bance nakonec vrátíte vyšší částku. Tato nevýhoda vás ale vyjde daleko výhodněji, než kdybyste nechali své dluhy ladem a čekali, až zaklepe exekutor na dveře. Konsolidace může být vysvobozením ve chvíli, kdy se vám dluhy na kreditce vymkly z rukou.

Konsolidovat můžete i spotřebitelské úvěry či kontokorenty

Kouzlo konsolidace se nevyužívá jen u úvěrů na kreditních kartách. Obvykle je možné konsolidovat běžné spotřebitelské úvěry, úvěry od splátkových společností i kontokorenty. U některých bank můžete dokonce konsolidovat i leasingy nebo nebankovní půjčky.

TIP

Pro více informací o konsolidacích si přečtěte často kladené dotazy. Najdete v nich odpovědi na všechny vaše otázky.

 
.

Jak vybrat vhodnou konsolidaci

V poslední době nabízí možnost konsolidace téměř všechny banky na českém trhu. K nim se přidala i celá řada nebankovních společností. Podmínky konsolidace a její výhody se u jednotlivých poskytovatelů mohou  výrazně lišit. Nespoléhejte se proto na první nabídku, kterou objevíte, ale důkladně si projít i nabídku konsolidací konkurence. Většina bank nabízí modelové příklady, které vám mohou pomoci při výběru. Nejjednodušší způsob ale bude využít kalkulačku konsolidace, která vám během pár minut zobrazí, kolik byste mohli ušetřit na měsíčních splátkách u jednotlivých poskytovatelů. Pečlivý výběr je při konsolidaci naprosto klíčový. Vždy si vybírejte mezi nabídkami bank či solidních nebankovních společností, které nabízí férové podmínky. Jedině tak vám konsolidace skutečně pomůže!

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 9