2/29/2024, Sandra Skorkovská, Ušetřeno.cz

Udělejte si pořádek v půjčkách a snižte si měsíční splátku

Půjčovat si peníze není nic neobvyklého. Někdy vás založí kamarádi, ale když je potřeba získat větší finanční obnos, pravděpodobně se uchýlíte k bankovní či nebankovní půjčce

Na rozdíl od souseda Franty si ale banka za půjčení peněz účtuje úroky a většinou i různé poplatky. S vedením úvěru se také pojí všemožné papírování, a tak se může stát, pokud máte půjček více, začnete mít ve svých financích pěkný guláš. 

Máme pro vás 2 tipy, jak si udělat v úvěrech pořádek, snížit měsíční splátky, ale třeba i získat výhodnější úrokovou sazbu.

Díky konsolidaci můžete snížit měsíční splátky až o 50 %

Spojení půjček do jedné za účelem snížení splátky

Konsolidace půjček je vhodným řešením, pokud splácíte více úvěrů najednou. Funguje v podstatě tak, že banka nebo nebankovní instituce, u níž o sloučení půjček žádáte, spočítá a vyplatí vaše závazky vůči jiným společnostem. 

Vy pak už splácíte dluh pouze jeden. Vyhnete se spoustě poplatků, budete mít o o svých financích lepší přehled a výrazně si snížíte měsíční splátku, avšak většinou na úkor doby splácení, která se obvykle prodlouží. 

Ve finále tak můžete přeplatit více, ale s ohledem na délku časového období, po které půjčky splácíte, nemusíte výrazný rozdíl zaznamenat.

Banky vám sloučí nejen klasické úvěry, ale i drahé půjčky z kreditních karet či minusové hodnoty na kontokorentním účtu. Obzvlášť u karet a kontokorentů, které mají vysoké úroky, se dají ušetřit zajímavé částky.

Možná vás bude zajímat, jak funguje konsolidace půjček po splatnosti

Spojit můžete v podstatě libovolné množství závazků. Důležitá je pouze jejich celková hodnota. Banky obvykle slučují úvěry do částky 1 000 000 Kč. Výjimkou je Komerční banka, která nabízí konsolidaci až do 2 500 000 Kč.  

7 důvodu, proč konsolidovat půjčky

 1. Splácení pro vás bude jednodušší a přehlednější.  
 2. Ubydou vám transakční náklady (poplatek za vedení více úvěru).    
 3. Můžete získat nižší splátku, než je součet splátek vašich současných úvěrů.  
 4. Můžete si určit datum splatnosti.  
 5. Úvěr si můžete ještě navýšit, tím získáte další finanční prostředky.  
 6. Máte možnost si znovu nastavit délku splácení dle potřeby (až 120 měsíců).  
 7. Můžete si sjednat pojištění proti neschopnosti splácet nebo k němu získat lepší podmínky.

Chci refinancovat půjčku!

Máte jen jednu půjčku? Refinancujte ji

Refinancování se vyplatí spotřebitelům, kteří splácí svůj úvěr už několik let. Za takovou dobu se totiž na trhu mohlo objevit spoustu nových a výhodnějších nabídek. 

Pokud takovou objeví, mohou si půjčku převést do jiné banky. Ta vyplatí jejich starý úvěr a poskytne jim nový. Zpravidla pak získají nižší úrokovou sazbu, a tak se jim sníží měsíční splátky i celková částka, kterou musí bance splatit, a zároveň se neprodlouží doba splácení jako je tomu u konsolidace. 

Spousta klientů refinancuje půjčku i kvůli výrazně lepším podmínkám, které jim nová banka nabídne. Ještě větší úspora vznikne při refinancování hypotéky.

4 důvody, proč refinancovat půjčku 

 1. Snížíte si úrokovou sazbu.  
 2. Získáte výhodnější podmínky. 
 3. Snížíte si splátky.
 4. Půjčku můžete splatit dříve. 

Najděte to nejvýhodnější řešení pro vás

Chcete se vypořádat se svými půjčkami a chtěli byste vědět, kolik ušetříte převedením nebo sloučením úvěrů? Místo zdlouhavého obíhání bank si můžete vše dopředu pěkně spočítat. Nakoukněte do kalkulačky konsolidací. Porovnání vám zabere sotva 2 minuty. Stačí zadat výši dluhů a kolik zbývá doplatit. Na základě dat vám kalkulačka spočítá novou měsíční splátku.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.