Povinné ručení Renault Laguna

 

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla Renault Laguna nepatří k nejlevnějším. Příslušnost ke střední třídě a větší velikost si vybírá daň v podobě dražší pojistky. Nicméně stále existují možnosti, jak ušetřit.

povinné ručení renault Typický zástupce střední třídy Renault Laguna brázdí silnice téměř dvacet let. Nákup prostorného rodinného automobilu už něco stojí. Kromě vyšší pořizovací ceny se musíte připravit i na dražší pojistku. Lagunu vám pojistí v každé pojišťovně. Jenže kde najít nejlepší povinné ručení. Porovnání pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se odvíjí od několika parametrů, například od zdvihového objemu a maximálního výkonu motoru.

 

Za silný motor si připlatíte

Oproti populárnímu Renaultu Mégane se do Laguny obvykle montují silnější a výkonnější motory. Což samozřejmě ovlivňuje jízdní parametry, ale i cenu povinného ručení. Například na Lagunu třetí generace s motorem 2,0 (1998 ccm, 125 kWh) stojí povinné ručení u ČSOB 3 790 Kč, Wüstenrot 4 220 Kč a u Slavie 4 615 Kč. Se silnějším motorem, které jsou v nabídce, by pojištění vyšlo ještě dráž. Do výpočtu nebyly zahrnuty žádné bonusy a malusy, které konečnou cenu mohou snížit nebo naopak zvýšit. Třeba povinné ručení AXA vyjde zkušené řidiče, kteří jezdí bez nehod až o 50 % levněji. Za každých dvanáct měsíců bez nehod se většinou připisuje bonus pět až deset procent. Naopak malusy fungují obráceně. Jedná se o sankce vůči bezohledným řidičům.

Levné povinné ručení na Lagunu onlineSjednat povinné ručení

Zbytečné pojištění?

Cena povinného ručení na Renaultu Laguna závisí též na míře ochrany. Zákon vyžaduje minimální míru zajištění proti škodám na majetku a zdraví ve výši 35 milionům korun. Proto pojišťovny nabízí několik druhů jištění v závislosti na požadavcích klientů. Povinné ručení ČPP se dělí na tři druhy podle míry krytí. Nejvýhodněji vyjde majitele Lagun základní pojištění SPOROPOV. Vhodné je pouze na provoz na tuzemských silnicích, protože v zahraničí se v případě škodní účasti vyžaduje spoluúčast. Zvýšenou ochranu spolu s asistenčními službami hledejte u produktů SPECIÁLPOV a SUPERPOV.

Prakticky, jednoduše, levně

Zařízení povinného ručení přes internetové kalkulačky je nejen jednoduché a praktické, ale i výhodné. Portál Usetreno.cz nabízí slevu až 70 % oproti standardní ceně na pobočce. Pár stovek uspoří i ti, kteří celou pojistku na Lagunu zaplatí naráz.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0