Nejlevnější povinné ručení

 • Naše online kalkulačka vám najde to nejvýhodnější povinné ručení.
 • Vyberte si to nejlepší povinné ručení na auto i motorku.
 • Pomůžeme najít nejlevnější povinné ručení i pro mladé řidiče.
SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Nejlevnější povinné ručení 2024: Jak ušetřit?

Zákonné pojištění vozidla ukousne ročně z rodinného rozpočtu několik tisíc korun. Nabídky jednotlivých pojišťoven se ale liší klidně až o polovinu. Získejte v roce 2024 nejlevnější povinné ručení – stačí, když si uděláte online srovnání.

Do kalkulačky zadejte údaje o vozidle a pojistníkovi – tedy osobě, která povinné ručení uzavírá. Nejsnazší bude, když si k ruce vezmete technický průkaz vozidla. Tam najdete všechny požadované údaje. Pokud nemáte technický průkaz k dispozici, můžete si udělat alespoň orientační porovnání cen autopojištění.

Kalkulačka povinného ručení

Jak vzniká cena povinného ručení?

Každá pojišťovna si určuje parametry pro cenu povinné ručení sama. Neexistuje žádný jednotný ceník pro výpočet povinného ručení. Právě proto vám velmi pomůže online kalkulačka, kde si srovnáte ceny u několika pojišťoven zároveň. 

Největší vliv na cenu povinného ručení má:

 • typ a model vozidla,
 • výkon nebo zdvihový objem,
 • typ paliva,
 • rok výroby vozidla,
 • věk pojistníka,
 • trvalé bydliště pojistníka,
 • bonusy a malusy.

Nejlevnější povinné ručení na auto i motorku

Nejen pro osobní auto máte povinnost uzavřít povinné ručení. Potřebujete ho pro všechna vozidla, ještě než se vydáte na silnici. Porovnejte si ceny povinného ručení pro auto, motorku, čtyřkolku nebo nákladní vůz. Online můžete získat nejvýhodnější a nejlevnější povinné ručení.

SROVNAT NABÍDKY POJIŠTĚNÍ ONLINE

Jak vybrat nejlevnější povinné ručení na auto i motorku?

Nejlevnější povinné ručení je pro každého jiné. Pojišťovna totiž při posuzování přihlíží na typ vašeho auta, vás jako řidiče, váš věk a dokonce i místo, kde bydlíte. Proto se u každého řidiče budou ceny lišit. 

Například, do karet vám bude hrát, pokud jste už zkušenější řidič, který nezpůsobuje dopravní nehody a žijete na vesnici, kde není velký provoz. Abyste zjistili, na kolik vás přibližně vyjde povinné ručení u různých pojišťoven, využijte náš online srovnávač.

Chcete si sjednat povinné ručení po telefonu?

Stačí na sebe zanechat telefonní číslo. Obratem se vám ozve specialista a porovná vám nabídky povinného ručení.

+420

Pokračováním na nabídku pojištění potvrzuji, že jsem seznámen s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Povinné ručení pravidelně aktualizujte

Spousta řidičů na to zapomíná, ale ušetřit můžete i tak, že své povinné ručení včas změníte. Možná bude vaše povinné ručení po čase méně výhodné a ve srovnávači najdete lepší. Kdy můžete to současné vypovědět? 

 • Do 2 měsíců od uzavření nové smlouvy.
 • Do 3 měsíců od oznámení pojistné události.
 • 6 týdnů před koncem pojistného období.
 • Při prodeji vozidla, jeho krádeži nebo vyřazení z evidence.

Nemusíte se bát o své bonusy. Ty se vám automaticky přenesou k nové pojišťovně. 

Jestli jste si k povinnému ručení sjednali i havarijní pojištění, nezapomeňte každý rok snižovat pojistnou částku. Auto každým rokem ztrácí na své hodnotě a platili byste za havarijní pojištění zbytečně víc.

Nejlevnější povinné ručení pro mladé řidiče

Při pojišťování prvního auta počítejte s tím, že cena povinného ručení bude vyšší než u řidičů, kteří už mají pojištění déle. Pojišťovny se tak chrání před nezkušenými řidiči. Postupně vás bude ale odměňovat bonusy za počet měsíců, kdy máte auto pojištěné bez nehod.

Pokud chcete na pojištění ušetřit, můžete uzavřít povinné ručení na někoho z rodiny. U tohoto pojištění totiž neplatí, že majitel a pojistník musí být stejný člověk. Bonusy rodiče se dokonce mohou převést na dítě a naopak, pokud dítě způsobí nehodu, rodič o své bonusy přijde. 

Spíše ale doporučujeme povinné ručení uzavřít na sebe a za každých 12 měsíců bez nehody získat bonusy, díky kterým cena za pojištění bude postupně klesat.

Kalkulačka povinného ručení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

 • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
 • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
 • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
 • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla, případně osvědčení o registraci vozidla, které velký technický průkaz nahrazuje u vozů zakoupených po 1. 1. 2024.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.