Povinné ručení srovnání

Vybíráte povinné ručení a nechce se vám pobočky obíhat osobně? Proč by taky, když to za vás udělá náš srovnávač povinného ručení. Stačí jen vyplnit základní údaje o vás a vašem autě a do 2 minut máte srovnání pojištění vozidel jako na dlani.

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Srovnání povinného ručení rychle, nezávazně a online

Pojištění si porovnáte na jednom místě

Pojištění si porovnáte na jednom místě

Do 20 sekund uvidíte přehledné porovnání povinného ručení. Vybírat můžete z nabídky prověřených pojišťoven.

Ušetříte drahocenný čas i peníze

Ušetříte drahocenný čas i peníze

Vyberete si to nejlepší povinné ručení. Specialista na pojištění vám pomůže s papírováním a sjednáním.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpoví na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru povinného ručení po jeho sjednání.

Jak si sjednat povinné ručení online?

Díky online srovnávači povinného ručení nemusíte chodit na pobočku. Vše zvládnete doma přes počítač nebo telefon.

Je to jednoduché. V naší kalkulačce povinného ručení vyplníte základní údaje o vás a o vašem autě. 

Všechny nabídky budete mít přehledně srovnané, od té nejlevnější varianty až po tu nejdražší.

Smlouvu uzavřete z pohodlí domova do 5 minut. Nikam nemusíte ani kvůli podpisu pojistné smlouvy. Zelená karta vám přijde na e-mail. Stačí ji vytisknout.

Povinné ručení srovnání.jpg

Srovnat povinné ručení

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Pokud způsobíte jako řidič nehodu a zaviníte škodu na majetku nebo zdraví třetích osob, půjdou náklady za vaší pojišťovnou. 

Povinné ručení se někdy plete s havarijním pojištěním, které chrání vaše vozidlo. Jestli máte zájem o havarijní pojištění, musíte si ho zvlášť pořídit formou připojištění.

Co vám pokryje povinné ručení?

V případě nehody, kterou jste způsobili, pokryje škody na zdraví a majetku třetí osoby. Vztahuje se i na ušlý zisk, kvůli kterému by vás účastníci nehody mohli žalovat. Případně také pomůže pokrýt náklady na právníka.

Srovnání povinného ručení

Jak vybrat povinné ručení?

Při vybírání povinného ručení se zaměřte na 3 důležité faktory:

  1. Pojistné limity (limity pojistného krytí) – jde o maximální částky, které pojišťovna třetí straně vyplatí. Nejnižší nabízená částka bývá 35 milionů korun. I když se to zdá jako hodně, při autonehodě to nemusí stačit na náhradu veškeré škody. Pokud by byla vyšší, museli byste se na náhradě podílet. Proto doporučujeme vybírat raději vyšší limity.
  2. Rozsah krytí – jestli se chcete pojistit i mimo zákonem stanovená rizika, můžete si vybrat z nabídky různých připojištění. Například pojištění skel, autosedaček, odcizení vozidla, živelných pohrom nebo pojištění pro případ střetu se zvěří.
  3. Asistenční služby – každá pojišťovna v rámci asistence nabízí jiné služby. Před uzavřením smlouvy si zjistěte, s čím vším vám bude nápomocná. Často pomůže se zabouchnutými klíči, odvozem do servisu atd.

Ptáte se nás

Zelená karta je dokladem o sjednání povinného ručení. Nově se označuje i jako bílá karta.

Povinné ručení se nevztahuje na škody, které jste si způsobili na svém vozidle vy. K tomu slouží havarijní pojištění. Nepomůže vám také, pokud jste při řízení byli pod vlivem alkoholu nebo omamných látek, auto nemělo technickou kontrolu nebo řidič auta neměl řidičský průkaz.

Neexistuje jednotná cena povinného ručení, ovlivňuje ji více faktorů. Přihlíží se k typu a technickým parametrům vašeho vozidla, vyšeho bydliště, vašemu věku i tomu, jak často jste dosud bourali. Když jezdíte dlouhodobě bez nehod, cena povinného ručení může být nižší.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.