Povinné ručení - jak ho jednoduše zařídit

 

Vybrali jste si z nabídek pro Vás vhodné povinné ručení a chystáte se na pobočku pojišťovny ho uzavřít? Nikam nechoďte a neztrácejte čas čekáním na pobočce, protože bez problémů můžete uzavřít povinné ručení vozidel online teď hned.

Povinné ručení a jeho uzavření chtě nechtě řeší každý, kdo se rozhodl pořídit si vlastní vůz. Je totiž z těch druhů pojištění, jejichž uzavření je ze zákona předepsáno státem. Jeho uzavření je povinné pro všechny majitele registrovaných motorových vozidel, t.j. vozidel s přidělenou SPZ. Jedná se o pojištění z kategorie pojištění odpovědnosti, takže nekryje škody, které způsobíte sami sobě, ale pouze škody, které Vy způsobíte druhé straně. Ať už by se mělo jednat o škodu na majetku nebo o způsobení zranění. V případě, že se účastníte nehody a povinné ručení nemáte uzavřeno, jste povinni uhradit nejen vzniklou škodu ale i přidělenou pokutu za neuzavřené pojištění.

Přes nástroj "kalkulačka povinného ručení online" na našich stránkách si snadno spočítáte, na kolik Vás povinné ručení vyjde u jednotlivých společností a přehledně si porovnáte jednotlivé nabídky.

Online povinné ručení krok za krokem

1. Připravte si potřebné dokumenty

Ještě než si vyberete a objednáte povinné ručení online, připravte si k ruce dokumenty, ze kterých budete opisovat některé údaje. Budete potřebovat: občanský průkaz, malý technický průkaz a velký technický průkaz. Pokud již povinné ručení máte uzavřeno a chcete při přestupu k jiné pojišťovně uplatnit již získaný bonus, připravte si také číslo předchozí pojistky.

2. Vyberte si online povinné ručení

Přes kalkulačku povinného ručení online vyberte nejvhodnější povinné ručení pro vaše potřeby. Nejprve zadejte potřebné údaje o sobě a svém voze (vše potřebné buď víte nebo najdete v připravených dokumentech) a nechte si na jejich základě zobrazit nabídky. Vyplňte vždy všechny požadované údaje, protože jen tak získáte nabídku podle Vašich potřeb. To samé platí o údajích o Vašem případném nároku na bonusy a slevy, které mohou výrazně ovlivnit, kolik na pojištění skutečně zaplatíte.

3. Zadejte doplňující údaje a objednejte

Ze zobrazených nabídek a srovnání povinného ručení si vyberte tu nejvýhodnější a rovnou si ji objednejte. Pro uskutečnění objednávky budete požádáni o zadání několika málo dalších údajů kontaktního charakteru.

4. Vybrané povinné ručení online rovnou zaplaťte

Po uskutečnění objednávky Vámi vybraného povinného ručení budete mít možnost objednávku rovnou uhradit a to buď platební kartou nebo převodem na účet.

5. Obdržíte Dočasnou zelenou kartu

Po odeslání objednávky na Váš email obratem obdržíte Dočasnou zelenou kartu a další potřebné dokumenty. Tuto kartu budete používat do doby, než obdržíte plnohodnotnou Zelenou kartu.

6. Začínáte bezpečně jezdit

Dočasná zelená karta je zcela legitimní průkaz, kterým dokazujete řádně sjednané povinné ručení při případné silniční kontrole. Stačí ji proto po obdržení vytisknout, uložit ji do vozu a můžete začít jezdit. Jakmile pojišťovna obdrží platbu za Vaše povinné ručení, doručí Vám konečnou Zelenou kartu spolu s dalšími instrukcemi pro provádění dalších plateb pojistného.

"Hlavním důvodem, proč našim klientům nabízíme možnost uzavřít pojištění online, je především snaha ušetřit jim čas a starosti. Pobočky pojišťoven mohou být pro řadu pracujících lidí špatně dostupné a jejich návštěva zabere spoustu času. Kdežto výběr a zřízení ručení přes internet netrvá víc jak pár minut."

- Eliška Kubátová, Marketing Manager
 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1