Jak jednoduše sjednat povinné ručení?

Vybíráte z nabídek vhodné povinné ručení a chystáte se na pobočku pojišťovny ho uzavřít? Nikam nechoďte a neztrácejte čas čekáním na pobočce. Povinné ručení můžete bez problémů uzavřít po telefonu.

Srovnat povinného ručení

Co (ne)kryje povinné ručení?

Povinné ručení je povinné pro všechny majitele registrovaných motorových vozidel, tedy vozidel s přidělenou SPZ. 

Jedná se o jedno z pojištění odpovědnosti. Nekryje tedy škody, které způsobíte sami sobě, ale pouze škody, které způsobíte druhé straně. Ať už by se mělo jednat o škodu na majetku, nebo o způsobení zranění. 

V případě, že způsobíte nehodu a povinné ručení nemáte uzavřeno, musíte uhradit nejen vzniklou škodu. Kromě toho dostanete pokutu za neuzavřené pojištění.

Online povinné ručení krok za krokem

1. Připravte si potřebné dokumenty

Ještě než si vyberete a objednáte povinné ručení online, připravte si k ruce dokumenty, ze kterých budete opisovat některé údaje. Budete potřebovat: 

  • občanský průkaz, 
  • malý technický průkaz,
  •  velký technický průkaz. 

Pokud povinné ručení už máte a chcete při přestupu k jiné pojišťovně uplatnit bonus, připravte si také číslo předchozí pojistky.

2. Vyberte si online povinné ručení

Přes kalkulačku povinného ručení online vyberte nejvhodnější povinné ručení. Nejprve zadejte potřebné údaje o sobě a svém voze. 

Není to nic složitého. Vše potřebné buď víte z hlavy, nebo najdete v připravených dokumentech. 

Hned se vám zobrazí různé nabídky a obratem vám zavolá specialista na pojištění, který s vámi probere vše potřebné.

3. Doplňte údaje a objednejte

Ze srovnání povinného ručení si vyberte tu nejvýhodnější a rovnou si ji objednejte. Pro uskutečnění objednávky vás specialista po telefonu požádá o doplnění několika údajů.

4. Vybrané povinné ručení online rovnou zaplaťte

Po uskutečnění objednávky budete mít možnost objednávku rovnou uhradit platební kartou nebo převodem na účet.

5. Obdržíte dočasnou zelenou kartu

Po odeslání objednávky na e-mail obratem obdržíte dočasnou zelenou kartu a další potřebné dokumenty. Tuto kartu budete používat do doby, než obdržíte plnohodnotnou zelenou kartu.

6. Začínáte bezpečně jezdit

Dočasná zelená karta je zcela legitimní průkaz, kterým dokazujete řádně sjednané povinné ručení při případné silniční kontrole. Stačí ji proto po obdržení vytisknout, uložit ji do vozu a můžete začít jezdit. 

Jakmile pojišťovna obdrží platbu, doručí vám zelenou kartu spolu s dalšími instrukcemi pro provádění dalších plateb pojistného.

Přejít do kalkulačky povinného ručení

Potřebujete poradit? Jsme tu pro vás

Nechejte nám na sebe kontakt — my se vám co nevidět ozveme a pomůžeme s výběrem.

+420

Pokračováním na nabídku pojištění potvrzuji, že jsem seznámen s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

  • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
  • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
  • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
  • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla, případně osvědčení o registraci vozidla, které velký technický průkaz nahrazuje u vozů zakoupených po 1. 1. 2024.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.