Nejlevnější povinné ručení 2023: Jak ušetřit?

Povinné ručení musíte mít ze zákona sjednané, pokud vlastníte auto. Ale proč za něj platit zbytečně víc, než je nutné? Nejlevnější povinné ručení si sjednáte online – srovnáte si nabídky pojišťoven a zelená karta vám přijde obratem do e-mailu. Stačí ji vytisknout a jste připraveni vyrazit na cesty.

Porovnat ceny povinného ručení

Nejlevnější povinné ručení 2023: Jak ušetřit?

Zákonné pojištění vozidla ukousne ročně z rodinného rozpočtu několik tisíc korun. Nabídky jednotlivých pojišťoven se ale liší klidně až o polovinu. Získejte v roce 2023 nejlevnější povinné ručení – stačí, když si uděláte online srovnání.

Do kalkulačky zadejte údaje o vozidle a pojistníkovi – tedy osobě, která povinné ručení uzavírá. Nejjednodušší bude, když si k ruce vezmete technický průkaz vozidla. Tam najdete všechny požadované údaje. Pokud nemáte technický průkaz k dispozici, můžete si udělat alespoň orientační porovnání cen autopojištění.

Jak vzniká cena povinného ručení?

Každá pojišťovna si určuje parametry pro cenu povinné ručení sama. Neexistuje žádný jednotný ceník pro výpočet povinného ručení. Právě proto vám velmi pomůže online kalkulačka, kde si srovnáte ceny u několika pojišťoven zároveň.
 

Největší vliv na cenu povinného ručení má:

– typ a model vozidla,
– výkon nebo zdvihový objem,
– typ paliva (benzin nebo diesel),
– rok výroby vozidla,
– věk pojistníka,
– trvalé bydliště pojistníka,
– bonusy a malusy.

Nejlevnější povinné ručení na auto i motorku

Nejen pro osobní auto máte povinnost uzavřít povinné ručení. Potřebujete ho pro všechna vozidla, ještě než se vydáte na silnici. Porovnejte si ceny povinného ručení pro auto, motorku, čtyřkolku nebo nákladní vůz. Online získáte nejlevnější povinné ručení.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Povinné ručení Kalkulačka povinného ručení Havarijní pojištění Kalkulačka havarijního pojištění Co je spoluúčast Srovnání havarijního pojištění Srovnání povinného ručení Pojištění auta Cestovní pojištění Pojištění domácnosti Povinné ručení kalkulačka