Co je to povinné ručení?

Povinné ručení, jinými slovy pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je pojištění, které musí mít sjednané každý majitel svého vozu. Tuto povinnost mu ukládá zákon, bez pojištění tak není vozidlo oprávněno používat veřejné komunikace. Povinné ručení totiž kryje škody, které svým vozem způsobíte na zdraví či majetku třetích osob. Všichni víme, že nehoda se může stát během vteřiny a výše škod při nich se mohou vyšplhat do astronomických výšin. Pokud máte povinné ručení uzavřeno, nemusíte si dělat starosti s náklady – pojišťovna se o vše postará. Je však důležité mít správně nastavené limity maximálního plnění. 

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Jak si sjednat povinné ručení online?

Stačí pár údajů o vás a vozidle

Stačí pár údajů o vás a vozidle

V kalkulačce jednoduše vyplníte 5 základních údajů o vás a vašem vozidle – např. objem motoru a váš rok narození.

Porovnání nabídek na jednom místě

Porovnání nabídek na jednom místě

Během chvíle uvidíte přehledné srovnání povinného ručení. Vybírat můžete z nabídky prověřených pojišťoven.

Uzavření online během pár minut

Uzavření online během pár minut

Vše zvládnete online cestou. Smlouva i zelená karta vám během chvíle dorazí na e-mail.

Co říká zákon o povinném ručení?

Zákon o povinném ručení ukládá povinnost zřízení pojištění na každé vaše vozidlo zapsané v registru. Zda toto vozidlo aktivně využíváte, nebo ho jen chodíváte přeleštit do garáže, nehraje roli. Jako majitel si povinné ručení sjednat prostě musíte a je vlastně ve vašem vlastním zájmu.

Proč je povinné ručení povinné?

V případě vámi způsobené nehody se o náhradu škody postará pojišťovna, u které jste pojištěni. Většinou se jedná i o statisícové částky, nemluvě o léčebných výlohách. Málokdo z nás má takové finanční prostředky k dispozici – právě proto je povinné ručení dané zákonem. Chrání tak všechny účastníky silničního provozu

Kalkulačka povinného ručení

Co obsahuje povinné ručení?

Základ povinného ručení tvoří limity pojistného plnění. Ty určují nejvyšší možnou částku, kterou pojišťovna v případě škody vyplatí poškozeným. 

Limity pojistného plnění je dobré si nastavit spíše vyšší. Nízké limity nemusí stačit v případě, že nabouráte luxusnější vůz, případně způsobíte hromadnou dopravní nehodu.

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení za vás hradí náklady na nápravu škody způsobené provozem auta.

  • Škody na majetku – na cizím automobilu, svodidlech, sloupcích a na dalších hmotných věcech.
  • Škody na zdraví – odškodnění za zdravotní výdaje i ušlý zisk. 

V povinném ručení najdete taky asistenční služby. Jedná se o pomoc ze strany pojišťovny v případě pojistné události. Poradí vám, co dělat, jak postupovat, vyšle k nehodě servisního pracovníka, pomůže s opravou i odtahem a tak dále.

Co naopak nekryje povinné ručení?

Při sjednávání pojištění se neváhejte zeptat, co všechno vám povinné ručení kryje. Jsou totiž situace, kdy se na pojišťovnu spolehnout nemůžete. Jedná se obvykle o tyto případy:

  • řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek,
  • škody způsobené nevhodným používáním vozidla (například jízda v terénu, na který vůz není určen),
  • střet vozů se stejným majitele (pokud jedním svým autem schválně vrazíte do zrezlého prahu dalšího své vozu, škody jdou za vámi),
  • jízda vozidlem bez platné STK,
  • škoda na palivu,
  • škody způsobené konstrukční vadou vozidla.

Ceny povinného ručení se u různých pojišťoven liší, je tedy třeba zvážit co nejvíce nabídek. Zároveň se vyplatí zohlednit způsob využívání vozidla a případně využít služeb připojištění. Například bydlíte-li mimo město a často projíždíte lesy, určitě je vhodné přidat pojištění střetu se zvěří nebo pojištění skel

Chcete si sjednat povinné ručení po telefonu?

Stačí na sebe zanechat telefonní číslo. Obratem se vám ozve specialista a porovná vám nabídky povinného ručení.

+420

Pokračováním na nabídku pojištění potvrzuji, že jsem seznámen s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Srovnání povinného ručení

U pojištění se všeobecně nevyplatí dívat pouze na cenu. Hlavní je, aby vás pojištění v nejhorším skutečně ochránilo. 

Cena povinného ručení

Pro srovnání cen povinného ručení použijte online kalkulačku. Vyplnit stačí pár základních údajů o vozidle a pojistníkovi.

Limity plnění

Rozmyslete si, jak si správně nastavit limity maximálního plnění, tj. maximální částku, kterou pojišťovna v případě nehody vyplatí. Minimální zákonem stanovený limit pojistné ochrany je 35 mil. Kč na zdraví a 35 mil. Kč. na majetkovou újmu. V případě hromadné dopravní nehody tyto částky však nemusí být dostačující, proto pojišťovny nabízejí mnohem vyšší limity. Náhrada škody z povinného ručení se však týká pouze škody způsobené třetím osobám, poškození vašeho vozidla nekryje. Pro ochranu vašeho majetku si pak můžete sjednat také havarijní pojištění

Připojištění povinného ručení a asistenční služby

Chcete být na silnicích chránění i vy? Sjednejte si k povinnému ručení i havarijní pojištění, případně alespoň užitečná připojištění. Jedná se například o:

Sjednat si můžete i úplně všechna pojištění ve výhodném balíčku all risk.

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Jak sjednat povinné ručení?

Pokud nechcete zbytečně přeplácet, využijte naše srovnání povinného ručení. 

Do kalkulačky stačí vyplnit pár údajů o vás a vašem vozidle. Hned uvidíte srovnání několika pojišťoven včetně nejlevnějších nabídek povinného ručení.

Kvůli sjednání povinného ručení nemusíte nikam chodit – díky naší bezplatné asistenci vše proběhne pohodlně po telefonu a online. Celý proces zdarma vyřídíme za vás. 

Sjednat povinné ručení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Povinné ručení je dané zákonem a musí ho mít sjednané každý majitel vozidla. Jedná se vlastně o pojištění odpovědnosti z provozu auta, takže se vztahuje na škody (na zdraví i majetku), které autem způsobíte někomu jinému.

Kalkulačka povinného ručení je nástroj, díky kterému se můžete podívat na srovnání aktuálních nabídek pojišťoven. Stejně snadno si přes ni povinné ručení sjednáte

Bez nutnosti podepisovat smlouvu – pojistka vstupuje v platnost uhrazením pojistného. Všechny důležité dokumenty vám pak během chvíle přijdou do vašeho e-mailu, a to včetně zelené karty.

V online kalkulačce povinného ručení, do které zadáte základní technické údaje o vozidle a údaje o pojistníkovi. Během pár minut uvidíte aktuální cenovou nabídku povinného ručení, ze které si vyberete tu nejvýhodnější přímo pro vás. Nedívejte se primárně po ceně produktu, ale také po tom, aby vám v případě škody nabídl odpovídající ochranu a pomoc.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.