Nejlepší povinné ručení

Nejlepší povinné ručení chce mít určitě sjednané každý majitel vozu. Postará se o nás totiž v případech, kdy provozem svého automobilu způsobíme škodu někomu dalšímu, ať už na zdraví, nebo majetku. 

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Srovnejte si povinné ručení online

Pojištění si porovnáte na jednom místě

Pojištění si porovnáte na jednom místě

Do 20 sekund uvidíte přehledné porovnání povinného ručení. Vybírat můžete z nabídky prověřených pojišťoven.

Ušetříte drahocenný čas i peníze

Ušetříte drahocenný čas i peníze

Vyberete si to nejlepší povinné ručení. Specialista na pojištění vám pomůže s papírováním a sjednáním.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpoví na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru povinného ručení po jeho sjednání.

Kde najít a sjednat nejlepší povinné ručení?

Pro přehled aktuálních nabídek použijte online kalkulačku povinného ručení. Jedná se o uživatelsky přívětivý a přehledný nástroj, do kterého stačí zadat základní údaje o vozidle (model, typ, značka, staří atd.) a pojistníkovi (věk, bydliště, bonusy). Během pár kliknutí myší pak uvidíte přehledně srovnané nabídky.  

Stejně snadno si také můžete sjednat nejlepší povinné ručení online cestou. Všechny dokumenty vám pak během chvíle dorazí do e-mailové schránky, a to včetně zelené karty.

Na co si dát u povinného ručení pozor?

Chystáte se koupit vůz z autobazaru? Nenechte se nalákat na nabídku povinného ručení, kterou se vám nejspíš budou snažit přidat ke kupní smlouvě. Prodejci aut vědí, že bez tohoto pojištění nemůžete s autem vyjet na silnici – proto svým klientům nabízí často nevýhodná a předražená pojištění. 

Jakmile tedy budete mít jasno v tom, který vůz si chcete odvézt, podívejte se na nabídku povinného ručení ještě v klidu domova a sjednejte si ho předem nebo přes váš chytrý telefon přímo na místě.  

Co potřebujete vědět o povinném ručení?

U povinného ručení, stejně jako u ostatních typů pojištění, platí jedno hlavní pravidlo – nedívejte se především na cenu, ale na to, aby vám daný pojistný produkt v první řadě poskytl tu správnou ochranu v případě, že ji budete potřebovat. 

Srovnat povinné ručení

Základní informace o povinném ručení

Základ povinného ručení tvoří limity pojistného plnění. Ty určují nejvyšší možnou částku, kterou pojišťovna v případě škody poškozeným vyplatí. Zákonem stanovený minimální limit je 35 mil. Kč na zdraví a 35 mil. Kč na majetek

Tyhle částky ovšem nemusí stačit, například při hromadných dopravních nehodách. Proto je dobré si limity pojistného plnění nastavit alespoň na 75 mil., ideálně na 100 mil. Kč pro škody na zdraví a pro škody na majetku. 

Cena povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje především výkon vozu. Výše celkového pojistného dle objemu motoru se tak ve finále může lišit i v řádu několika tisíc korun ročně. Čím silnější vůz tedy máte, tím více za pojistku zaplatíte. Vliv má dále i: 

 • věk pojistníka (mladší řidiči se berou jako rizikovější),
 • bydliště pojistníka (ve městě je větší pravděpodobnost dopravní nehody než na vesnici), 
 • bonusy/malusy (kdo jezdí bez nehod, ušetří), 
 • výše spoluúčasti (čím větší spoluúčast si nastavíte, tím levnější pojistné budete mít), 
 • frekvence platby pojistného (když budete pojištění platit jednou ročně, pojistné bude o něco nižší). 

U některých pojišťoven pak ušetříte i v případech, kdy s vozem jezdíte pouze v rámci České republiky a do určitého počtu najetých kilometrů

A slevu na povinném ručení můžete získat například v případě: 

 • propojištěnosti (u dané pojišťovny máte sjednané třeba i životní pojištění nebo pojištění majetku),
 • online sjednání povinného ručení.

Připojištění povinného ručení a asistenční služby

Chcete být na silnicích chráněni i vy? Sjednejte si k povinnému ručení i havarijní pojištění, nebo alespoň užitečná připojištění. Jedná se například o: 

 • připojištění skel, 
 • úrazu, 
 • zavazadel, 
 • živelní pojištění, 
 • pojištění střetu se zvěří, 
 • rozšířené asistenční služby

Případně všechna v jednom balíčku allrisk

SPOČÍTAT POVINNÉ RUČENÍ

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

 • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
 • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
 • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
 • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla, případně osvědčení o registraci vozidla, které velký technický průkaz nahrazuje u vozů zakoupených po 1. 1. 2024.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.