Povinné ručení cena

Povinné ručení musí mít ze zákona všechna vozidla s registrační značkou. Jeho celkovou cenu pak ovlivňuje několik základních faktorů.

Porovnat povinné ručení

Základní informace o povinném ručení

Online sjednání během pár minut

Online sjednání během pár minut

Povinné ručení sjednáte online, během pár minut a z pohodlí vlastního domova.

Co ovlivňuje cenu?

Co ovlivňuje cenu?

Na cenu povinného ručení má vliv výkon motoru, typ a model vozu, věk pojistníka, bezeškodní průběh, region i způsob užívání vozu.

Užitečná připojištění

Užitečná připojištění

K povinnému ručení si můžete sjednat i vhodná připojištění, jako je pojištění skel, střet se zvěří, úrazové pojištění i živelní škody.

Co je potřeba vědět o povinném ručení?

Pokud chcete s vaším motorovým vozidlem jezdit po veřejných komunikacích, musíte mít sjednané povinné ručení.

Z povinného ručení jsou hrazeny všechny škody, které způsobíte provozem svého vozidla na zdraví i majetku třetích osob (tedy zranění, škody na vozidlech, domech, plotech, svodidlech atd.). 

Při sjednání povinného ručení si vybíráte také limity pojistného krytí, které slouží ke stanovení nejvyšší hranice pojistného plnění. K povinnému ručení si také můžete sjednat užitečná připojištění, například pojištění skel vozidla.

Jak zjistit cenu povinného ručení?

Cenu povinného ručení za rok zjistíte snadno a rychle díky naší online kalkulačce. Do ní zadáte údaje o vozidle a pojistníkovi a během chvíle uvidíte porovnání nabídek povinného ručení, včetně informací o daném produktu (limity krytí – min. 35 milionů, připojištění, slevy, akce). 

Celkově se dá říci, že největší váhu má výkon vozu – cena povinného ručení dle objemu motoru se tak může lišit i v řádu několika tisíc korun za rok. Záleží jednoduše na tom, kolik koní máte pod kapotou. 

Výsledná kalkulace vám pak ukáže orientační cenu povinného ručení, kterou můžete měnit na základě úpravy parametrů pojištění i frekvence placení pojistky.

Srovnat povinné ručení

Povinné ručení pro další typy vozidel

Povinné ručení pro motocykl

Do povinného ručení motocyklů jsou zahrnuté i motorové tříkolky, skútry, čtyřkolky a další jednostopá vozidla. A také v případě ceny povinného ručení pro motocykl hraje roli výkon vozidla, další technické parametry a údaje o pojistníkovi.

Povinné ručení pro přívěsný vozík

Každý přívěsný vozík musí být zaevidován v registru vozidel a mít svou registrační značku. K tomu potřebujete velký technický průkaz, kupní smlouvu a povinné ručení na přívěsný vozík.

Cena povinného ručení pro přívěsný vozík se pohybuje v rozmezí od několika desítek až po několik stovek korun. V rámci pojištění se přívěsné vozíky obvykle rozdělují do skupin dle hmotnosti (do 750 kg, nad 750 kg a návěs k tahači). Vliv na cenu povinného ručení pro přívěsný vozík mají také údaje o pojistníkovi.

Povinné ručení pro autobus

Dílčí asistenční služby povinného ručení pro autobus berou v potaz i odlišné potřeby jejich řidičů – proto v nich najdete i náhradní ubytování nebo dopravu zpět do Česka. Výhodné je také sjednání sezonního pojištění autobusu, a to v případech, kdy se dopravce zaměřuje pouze na určitou část kalendářního roku.

Cena povinného ručení pro autobus se pak pohybuje okolo 15 000 Kč za rok pro vozy do 5 tun, u větší kategorie asi 25 000 Kč ročně. Cenu ovlivňuje samozřejmě typ produktu a připojištění.

Povinné ručení pro nákladní automobil

Cenu povinného ručení pro nákladní automobil ovlivňuje typ a hmotnost vozu. Platí zde přímá úměra – čím větší hmotnost, tím vyšší cena pojištění. Důvodem je rozsah škod, které nákladní automobil díky svým rozměrům a váze může na silnicích způsobit. Proto se u nákladních automobilů doporučují pojistné limity 70/70 nebo 100/100 milionů korun.

Porovnat povinné ručení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Hlavní vliv na cenu povinného ručení má výkon vozu (objem motoru), dále jeho typ, značka, stáří a také údaje o pojistníkovi (věk, bezeškodní průběh, region a způsob užívání vozu). Cenu povinného ručení může ovlivnit také frekvence placení pojistky.

Stejně jako u automobilů má na cenu povinného ručení pro motocykl vliv objem motoru (čím silnější stroj, tím vyšší cena pojištění), údaje o pojistníkovi (věk, bezeškodní průběh, region a způsob užívání vozu) a frekvence placení pojistky.

Obecně vzato platí přímá úměra – čím silnější vozidlo, tím dražší pojistka. 

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.