Havarijní pojištění allrisk

Chcete mít své vozidlo kompletně zajištěné? Sjednejte si havarijní pojištění allrisk, které váš automobil ochrání pro všechna možná rizika.

Spočítat havarijní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o havarijním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Do kalkulačky havarijního pojištění vyplňte základní údaje o sobě a svém vozidle. Kalkulačka vám okamžitě porovná ceny.

Vyberete si to nejlepší pojištění

Vyberete si to nejlepší pojištění

Havarijní pojištění na míru si sjednáte snadno online. Rychle, za výhodnou cenu a z pohodlí domova.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpovědí na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru havarijního pojištění po jeho sjednání.

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je, na rozdíl od povinného ručení, dobrovolně sjednané pojištění, které v případě pojistné události chrání váš automobil. Může se jednat o škodu způsobenou v důsledku havárie, živlů, odcizení, vandalismu, nebo neoprávněného užití vozidla.

U pojišťoven si můžete vybrat z různých kombinací rizik, proti kterým chcete být zajištění. Kromě základních rizik jsou zde i další rizika, která je možné do pojistky také zahrnout. Jedná se o připojištění:

 • čelního skla,
 • zavazadel a věcí osobní potřeby,
 • úrazu přepravovaných osob,
 • mimořádné výbavy,
 • nákladů spojených s náhradním vozidlem.

Co je havarijní pojištění allrisk?

Toto havarijní pojištění má v sobě jednoduše zahrnutá všechna rizika. Jejich přesnou definici najdete vždy v pojistných podmínkách dané pojistné smlouvy, které si pečlivě přečtěte ještě před jejím podepsáním. 

Allrisk havarijní pojištění se tedy vztahuje na:

 • riziko havárie (nahodilé události pro střet, pád a náraz v různých formách – patří sem nejen střet s vozidlem, ale také se zvěří),
 • riziko odcizení (pojistná ochrana pro případ úplného odcizení vozidla nebo jeho části),
 • riziko živlu (do živelných rizik se počítá požár, výbuch, blesk, vichřice, krupobití, povodeň, záplava a pád jakéhokoliv předmětu na vozidlo),
 • riziko vandalismu (ochrana proti zásahu cizí osoby).
Spočítat havarijní pojištění

Kdy se allrisk vyplatí?

Havarijní pojištění allrisk se vám vyplatí především v případě, kdy chcete mít své vozidlo komplexně zajištěné. Oceníte ho především v případě, kdy máte:

 • nový automobil, který chcete chránit proti všem možným rizikům,
 • drahý automobil, např. sportovní auto nebo vůz luxusní třídy s vysokou pořizovací cenou,
 • často užívané vozidlo, které je vystaveno většímu riziku nehody, nebo by jeho poškození mohlo ovlivnit pracovní příjem pojistníka (např. u profesionálních řidičů, taxislužeb nebo obchodních zástupců).

Srovnání havarijního pojištění

Se srovnáním aktuálních nabídek havarijního pojištění vám pomůže online kalkulačka. Stačí do ní zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi, a během chvíle uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu.

 Roční frekvence platbyPůlroční frekvence platbyČtvrtletní frekvence platby
AllriskANOANOANO
Spoluúčast5 %, min. 5 000 Kč5 %, min. 5 000 Kč5 %, min. 5 000 Kč
Všechna skla, včetně čelníhoANOANOANO
Náhradní vozidloANOANOANO
Úrazové pojištěníANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
GAPANOANOANO
Havarijní pojištění VÝMOLANOANOANO
Cena10 300 Kč5 150 Kč2 575 Kč

Havarijní pojištění je počítáno pro běžně užívaný 5místný automobil ŠKODA SUPERB COMBI s naftovým motorem (technické parametry vozidla – objem motoru 1 968 cm3, výkon 140 kW, hmotnost 1 590). Vůz byl vyroben a uveden do provozu v roce 2016, má zabezpečení formou alarmu a jeho aktuální hodnota je stanovena na 500 000 Kč. Pojistníkovi je 49 let, bydlí v Ostravě a má bonus 150 měsíců.

Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 17. 6. 2023.

Spočítat havarijní pojištění

Jak sjednat havarijní pojištění?

Sjednání havarijního pojištění zvládnete snadno online cestou z pohodlí vlastního domova bez zbytečného obíhání poboček jednotlivých pojišťoven. V online kalkulačce si vyberete nabídku, která se vám líbí nejvíce.

Klíčovým údajem pro sjednání havarijního pojištění je aktuální hodnota vašeho vozidla, která určuje výši pojistné částky. Od té se totiž odvíjí nejen výše pojistného, ale také případné plnění v případě pojistné události. Proto je třeba pojistnou částku nastavit co nejpřesněji, aby nedošlo k podpojištění vozu.

Důležitou částí havarijního pojištění je kromě volby rizik také spoluúčast, tedy částka, kterou se v případě pojistné události budete podílet na jejím uhrazení (bývá udávána buď přesnou částkou, nebo v procentech). V tomto případě platí přímá úměra – čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné.

Samotné uzavření havarijního pojištění přes online kalkulačku provedete po kliknutí na tlačítko KOUPIT. Po sjednání obdržíte všechny potřebné dokumenty do vaší e-mailové schránky, a to včetně manuálu pro pořízení fotografií, pokud daná pojišťovna požaduje nafocení vozidla tzv. samoprohlídkou. Smlouvu není třeba podepisovat a zdlouhavě někam posílat. Samotné havarijní pojištění pak vstoupí v platnost zaplacením pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cenu havarijního pojištění ovlivňuje mimo jiné tovární značka a model auta, výkon motoru, hmotnost a zabezpečení. Dále bydliště a datum narození pojistníka, výše spoluúčasti, stejně jako vybraná rizika.

Kalkulačka havarijního pojištění vám během pár minut ukáže aktuální nabídku pojištění hned od několika pojišťoven. Stačí zadat základní technické údaje o vás a vašem vozidle.

Kombinace povinného ručení a havarijního pojištění poskytne vašemu vozidlu kompletní ochranu. 

Povinné ručení se postará o škodu, kterou provozem svého auta způsobíte na zdraví i majetku třetích osob. 

Havarijní pojištění ochrání vaše vozidlo v případě živelných škod, odcizení, vandalismu nebo v případě dopravní nehody, kterou způsobíte vy. 

Pokud obě pojištění uzavřete najednou, získáte navíc i hezkou slevu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.