Povinné ručení Škoda Octavia

 

Povinné ručení nechrání vaši milovanou Octavii, ale vás před škodami, které můžete způsobit neopatrnou jízdou. Uzavírá ho celá řada pojišťoven. Kde hledat nejvýhodnější nabídku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla?

škoda octavia povinné ručení Typický automobil nižší střední třídy brázdí české silnice skoro dvacet let. První vůz Škoda Octavia sjel z výrobní linky v roce 1996. Od té doby prošel původní model faceliftem a prodělal několik změn. Dnes už se prodávají Octavie druhé a třetí generace. Kromě klasické verze liftback brázdí české silnice také prostorná Octavia Combi. Chcete-li uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se znakem okřídleného šípu, nezáleží na barvě auta ani typu karoserie. To objem a výkon motoru ovlivňují, kolik zaplatíte za povinné ručení. Srovnání cen pojištění vyzní nejhůř pro dravou Octavii RS se silným motorem. Na druhou stranu výše povinného ručení se odvíjí mimo jiné od stáří vozidla. Proto budou platit rozdílné pojistné majitelé jedničkové, dvojkové i trojkové Octavie. Zajímá vás, kolik platí majitelé Fabií? Čtěte zde

Levné povinné ručení na Octavii onlineSjednat povinné ručení

Jakou zvolit výši krytí?

Povinné ručení nechrání váš automobil. Pomáhá vám chránit se proti škodám, které můžete způsobit. Povinné ručení kryje jak škody na majetku, tak škody na zdraví. Zákon stanovuje minimální výši pojištění na 35 milionů korun. Pro mnoho nehod je tato částka dostačující. Ač se to nezdá, nehody s tragickými následky výrazně přeskakují základní laťku. Proto pojišťovny nabízí i vyšší limity krytí, pro řidiče, kteří si rádi připlatí za svou finanční bezpečnost. Například ČPP povinné ručení nabízí pojištění SUPERPOV s krytím 100 milionů korun. Naproti tomu základní produkt SPOROV kryje jen do výše 35 milionů korun a navíc mimo území ČR je nutná spoluúčast řidiče.

Srovnání povinného ručení Octavií

Jestli chcete ušetřit na pojištění Octavie, využijte srovnávač povinného ručení. Jednoduchá online kalkulačka vypočítá, které povinné ručení bude nejvýhodnější. Z několika nabídek si sami vyberete to, které vám vyhovuje. Někteří řidiči preferují pouze cenu, jiní se ohlížejí i na výši krytí, asistenční a dodatkové služby. Pojišťovny rády nabízejí sdružené balíčky s havarijním pojištěním. Případně si můžete dokoupit pojištění čelního skla nebo se výhodně pojistit proti srážce se zvěří. Internetový porovnávač Usetreno.cz nabízí pro majitele Octavií výraznou slevu z ceny povinného ručení. Můžete ušetřit klidně 70 % oproti řidičům, kteří si pojištění sjednali přímo na pobočce pojišťovny.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0