Ušetřete na povinném ručení

 

Ačkoli ceny povinného ručení v minulých letech pravidelně klesaly, stále se jedná o značný zásah do peněženky. Ceny jednotlivých pojištění se mnohdy liší o stovky až tisíce korun. Stále existují řidiči, kteří si platí zbytečně drahé povinné ručení. Přitom stačí využít srovnávače a vyhledat nejlepší povinné ručení.

povinné ručení Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení musí ze zákona uzavřít každý provozovatel vozidla. Ale zákon nikomu nenařizuje, že by nemohl změnit produkt nebo dokonce pojišťovnu. Proč se tolik liší jednotlivé ceny? Samozřejmě záleží na obchodní politice pojišťoven. Dále cenu ovlivňuje hned několik faktorů: výše limitu krytí, územní platnost, bonusy a malusy, asistenční a další doplňkové služby.

Například ČPP pojišťovna nabízí rovnou tři základní nastavení povinného ručení. Varianty se liší podle výše zajištění, doplňkovými službami a následně i cenou. Základní varianta pojištění je vhodná pro řidiče, kteří jezdí pouze po domácích silnicích. Územní platnost tarifů SPECIÁLPOV a SUPERPOV zahrnuje celou Evropu. Řidiči navíc získají úrazové pojištění, asistenční služby a slevu na havarijní pojištění. Produkty ČPP pojišťovny se liší finančním limitem plnění, který se dosahuje 35, 50 nebo 100 milionů korun.

Sjednejte si levnější povinné ručení onlineLevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení – srovnání

Zorientovat se v množství nabídek povinného ručení není snadný úkol. Naštěstí existuje jednoduchý online srovnávač povinného ručení, který řidičům usnadňuje jejich výběr. Stačí zadat tovární značku, objem a výkon motoru, počet sedadel a osobní informace o vlastníkovi vozidla. V přehledném výpisu si každý vybere nejvýhodnější pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. K uzavření nové pojistné smlouvy je potřeba malý a velký technický průkaz, občanský průkaz, číslo předchozí pojistky a číslo smluv.    

Výhodné pojištění pro opatrné řidiče

 

Jak na levné povinné ručení:

  • Sledujte nabídky pojišťoven
  • Jezděte bezpečně, můžete ušetřit až 60 %
  • Využívejte bonusy
  • Sjednejte si půjčku online
 

Systém malusů a bonusů motivuje k bezpečnější jízdě. Řidiči, kteří dlouhodobě jezdí bez nehod, získávají slevu na povinném ručení. Výše bonusu se odvíjí podle počtu beznehodových měsíců. V mnoha případech může dosáhnout i 60 % z ceny a výrazně zlevnit povinné ručení. Srovnání cen pojištění na portálu Usetreno.cz zahrnuje jak bonusy, tak i malusy. Nepříjemné malusy představují přirážky k povinnému ručení. Pojišťovna penalizuje viníka nehody snížením počtu beznehodových měsíců.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0