Cestovní pojištění do Anglie

Když se řekne Velká Británie nebo Anglie, každému se asi jako první vybaví Londýn, královská rodina, jezero Loch Ness, skotská vysočina a spousta dalších krásných míst. Ještě než se pustíte do jejich objevování, podívejte se na to, jaké si sjednat cestovní pojištění do Velké Británie.

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Pohodlí.svg

Stačí párkrát kliknout myší


Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete si ten nejvýhodnější.
60%.svg

Získejte slevu až 60 % online


Pokud si přes naši online kalkulačku sjednáte cestovní pojištění, můžete ušetřit až 60 % z ceny.
Sjednání online.svg

Žádné zbytečné papírování


Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to přibližně 2 minuty a máte hotovo. 

Proč cestovní pojištění do Velké Británie?

Vzhledem k tomu, že Velká Británie už není členem Evropské unie, není možné zde uplatnit Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Z toho důvodu je třeba si pro vaši cestu sjednat odpovídající cestovní pojištění, které se o vás postará, a to nejen v případě nemoci či úrazu. Co taková pojistka obsahuje?

  • Léčebné výlohy – vztahují se na lékařské ošetření, hospitalizaci, léčbu, repatriaci do České republiky
  • Pojištění odpovědnosti – užitečné připojištění, které se o vás postará v případě, kdy nechtěně způsobíte škodu někomu jinému (na zdraví či majetku)
  • Pojištění zavazadel – pro případ jejich ztráty, odcizení nebo poškození

A v případě, že se na vaší dovolené chystáte provozovat i sportovní aktivity, nemělo by vám chybět také pojištění úrazu.

cestovní pojištění do Anglie

Srovnání cestovního pojištění do Velké Británie

Se srovnáním aktuálních nabídek vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění do Velké Británie. Ušetříte díky ní čas a nebudete muset zdlouhavě obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven. Stačit vám bude pouze připojení k internetu a pár minut vašeho času. 

Do kalkulačky pouze zadáte základní údaje o vás a vaší cestě, a během pár minut uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše limitů, možností připojištění a samozřejmě také ceny pojistného. Stačí jen vybrat to nejlepší cestovní pojištění do Velké Británie vám na míru. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Anglie?

Cena cestovního pojištění do Velké Británie je individuální. Odvíjí se totiž od délky dovolené, počtu pojištěných osob, výše pojistných limitů i vybraných připojištění.

Přesnou výši pojistného přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce po zadání potřebných údajů.

Cena cestovního pojištění do Anglie při různých výších zajištění

 Nižší zajištěníStřední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy4 000 000 Kč8 000 000 Kč100 000 000 Kč
Pojištění úrazu100 000 Kč300 000 Kč600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti250 000 Kč3 000 000 Kč10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel5 000 Kč20 000 Kč60 000 Kč
Asistenční službyANOANOANO
CENA246 Kč405 Kč832 Kč

Pozn.: Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 29 a 27 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 13. 5. 2025 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nikoliv obchodní nabídku.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Velké Británie?

Se sjednáním nejlevnějšího cestovního pojištění do Velké Británie vám opět pomůže online kalkulačka. Vyberete si pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší ho snadno uzavřete. 

Pojistnou smlouvu obdržíte do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit úhradou pojistného. Zvolit můžete například online platbu kartou (pojištění začíná platit hned) nebo bankovní převod (pojištění začne platit po připsání peněz na účet).

Co si připravit před cestou do Velké Británie?

Vzhledem k tomu, že Velká Británie není od 1. října 2021 členem Evropské unie, potřebujete pro vstup na území této země platný cestovní pas (stačí, aby platil pouze po dobu vašeho pobytu). Bez víza je možné do Velké Británie cestovat pouze za soukromými účely v rámci pobytu, který je kratší než 6 měsíců. Povinnost mít platný cestovní pas se vztahuje také na děti.

Od roku 2025 je dále nutné provést ETA registraci (Electronic Travel Authorisation). Nejde o vízum ani náhradu cestovního pasu (ten k registraci právě budete potřebovat), ale o předvěžné schválení vstupu do Spojeného království. Registraci provedete pouze elektronicky přes formulář v angličtině na oficiálních stránkách.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla – záchranka 999, policie 999, hasiči 999
  • Jazyky – úředním jazykem ve Velké Británii je angličtina, takže se jí bez problémů domluvíte opravdu všude. Překvapit vás mohou jen určité dialekty a výslovnost (například ve Skotsku a ve Walesu).
  • Řízení – jezdí se vlevo, rychlostní limity jsou pro jízdu v obci 58 km/h, mimo obec 96 km/h, na dálnici 112 km/h. Tolerance alkoholu v krvi je 0,8 ‰.
  • Na co si dát pozor – ve větších městech a na turisticky oblíbených místech si pečlivě hlídejte své osobní věci. Ve velkých městech se pak vyhýbejte odlehlým zákoutím. Dále není dobré využívat služeb taxíku bez platné licence.

Volání z Velké Británie

I po brexitu zůstává Velká Británie v roamingové zóně EU pro české operátory, což znamená, že volání, SMS a data jsou účtována stejně jako v ČR

Zdarma jsou příchozí hovory a data se liší podle tarifu vašeho operátora a limitů pro využití v zahraničí. 

Roamingové služby vašeho operátora můžete tedy v klidu využít pro krátkodobý pobyt. V případě delšího pobytu už ale stojí za zvážení pořízení místní SIM karty na letišti, v supermarketech a prodejnách operátorů (například od EE, Vodafone UK, O2 UK a Three) nebo eSIM karty (zakoupení online například přes platformu Smipackers, kde se dostanete také k cenovému srovnání SIM a eSIM karet).

Výběr z bankomatů v Anglii

Výběr z bankomatů ve Velké Británii je relativně jednoduchý, ale rozdíly v poplatcích a kurzech mohou výrazně ovlivnit, kolik ve skutečnosti zaplatíte. Ostatně, tak jako v jiných státech.

Kde nejlépe vybírat? 

Zkuste bankomaty velkých britských bank, jako jsou:

  • Barclays
  • Lloyds Bank
  • HSBC
  • Nationwide
  • NatWest
  • Santander UK

Kde se naopak vyhnout výběru?

Zejména u nezávislých bankomatů na letištích, v obchodech, barech, nočních klubech, nebo v herních automatech (např. provozované firmami jako „Cashzone“, „Cardtronics“, „Euronet“).

Tyto bankomaty si často účtují pevný poplatek (1–3 GBP) a mají velmi nevýhodný kurz.

Pozor na DCC – Dynamic Currency Conversion (dynamická měnová konverze). Bankomat může nabídnout, že výběr provede v českých korunách (CZK) místo britských liber (GBP). Vždy zvolte „účtovat v GBP“, protože česká banka při zúčtování obvykle nabídne výhodnější kurz než ten, co nabízí bankomat.

Pozor na denní limity

Pokud používáte kartu jako Revolut nebo Wise, můžete mít výběry zdarma jen do určité částky (např. 200 GBP měsíčně), poté se uplatní poplatky. Také si zkontrolujte denní limit při výběru v zahraničí u vlastní banky.

Cestovní tipy do Velké Británie

Ve Velké Británii si přijdou na své milovníci městského života, kultury, historie i krásné přírody. Podívejte se na naše TOP tipy, kterými stojí za to se inspirovat.

Tipy, co vidět ve Velké Británii

  • Londýn – je jasné, že hlavní město v našem výčtu nesmí chybět. Co v něm vidět kromě míst jako Trafalgar Square, Buckinghamský palác, Downing Street, Tower Bridge, londýnský Tower, Big Ben, budova Parlamentu, Westminster, London Eye, divadla Globe a dalších londýnských symbolů? Třeba Richmond Park – královský park o rozloze 2 500 akrů s krásnou přírodou, starými duby a volně pobíhající zvěří. Udělejte si čas a jděte na některý ze známých muzikálů, nebo se vydejte do muzea Harryho Pottera.
  • Brighton – přímořské letovisko, které se nachází jen kousek od Londýna. Užijete si tu skvělé restaurace, kavárny, oblázkové pláže, známou Brighton Pier i zdejší bohémskou atmosféru.
  • Bristol – město, které patřilo k nejdůležitějším anglickým městům. Za vidění zde stojí katedrála z 12. století a Mariánský chrám. Ujít si nenechejte ani zdejší hospůdky s příjemnou atmosférou.
  • Edinburgh – hlavní město Skotska známé svou bohatou historií i kulturou. K jeho nejznámějším památkám patří katedrála St. Giles, hrad a Edinburský hrad.
  • Leicester – město, ve kterém můžete navštívit gotický kostel sv. Mikuláše, cechovní dům ze 14. století, pozůstatky římského opevnění i celou řadu muzeí
  • Liverpool – město Beatles a kdysi jedno z nejdůležitějších námořních center na světě
  • Oxford – to je především nádherná architektura, kterou můžete obdivovat hlavně u místních univerzitních budov Oxfordské univerzity, která byla založena už v 11. století
  • Canterbury – místo, které proslavily hlavně známé Canterburské povídky, monumentální katedrála i ruiny normanského hradu
  • Seven Sisters – doverské skály nejspíš znáte, ale co Seven Sisters? Jedná se o neméně krásné místo, kde se dá skvěle relaxovat nebo si dopřát piknik.
  • Stonehenge – známá sestava kamenných kruhů a menhirů, které najdete na Salisburské pláni. Tato záhadná památka je zapsaná na seznam UNESCO.
  • Loch Ness – druhé největší skotské jezero, které proslavila známá příšera, která v něm prý žije
  • Lake District – největší anglický národní park čítající na 60 jezer ledovcového původu. Kromě toho tu můžete obdivovat krásnou krajinu i celou řadu druhů zvířat.
  • Glen Nevis – úsek nedotčené krajiny, kterou najdete ve Skotsku. Najdete zde i nejvyšší vrchol Velké Británie Ben Nevis. Toto místo bylo a je velmi oblíbené u filmařů, takže jste ho mohli vidět například ve filmech Statečné srdce nebo Rob Roy.
  • Giant´s Causeway – tenhle přírodní div se nachází v Severním Irsku, a je dokonce zapsaný na seznam UNESCO. Jedná se o geologický útvar, který tvoří šestistěnné čedičové sloupce vytvářející naprosto dokonalou scenérii. A mimochodem si také zahrály v jednom z dílů Harryho Pottera.

Podívejte se, jak se nejlépe dostanete do Anglie autem.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 96 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

  • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
  • svět bez USA,
  • svět s USA,
  • Česká republika.
     

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v naší kalkulačce cestovního pojištění.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.
Poslat zprávu