Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.
Cestovní pojištění do Holandska
Holandsko je zemí, kterou si zamilujete. Pro ničím nerušenou dovolenou v zemi větrných mlýnů, tulipánů a jízdních kol si před cestou nezapomeňte sjednat cestovní pojištění do Holandska. Poradíme vám, jak na to. Navrch pak přidáme i celou řadu užitečných informací.
Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz
Srovnejte si cestovní pojištění online
Stačí párkrát kliknout myší
Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.
Sleva až 60 % online
Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.
Žádné zbytečné papírování
Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty.
Proč cestovní pojištění do Holandska?
Zdravotní péče je v Holandsku velmi kvalitní. Můžete zde uplatnit EHIC (tzv. modrou kartičku, Evropský průkaz zdravotního pojištění), a to v případě neodkladné lékařské péče ve státních zařízeních. Často se ovšem setkáte s tím, že jistou část ošetření nebo zákroku je třeba zaplatit v hotovosti, a tedy z vlastní kapsy. Pokud se těmto nečekaným nákladům chcete vyhnout, sjednejte si raději cestovní pojištění do Holandska.
Kromě toho v něm najdete také užitečná připojištění, která vám v určitých situacích mohou doslova vytrhnout trn z paty. Jedná se třeba o:
- pojištění odpovědnosti (na škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému na zdraví či majetku),
- pojištění zavazadel (pro jejich ztrátu, poškození či odcizení),
- pojištění úrazu (pokud se chystáte sportovat),
- pojištění storna cesty,
- pojištění zpoždění či zrušení letu.
A v případě, že se chystáte do Holandska autem, přidejte do svého pojištění také autoasistenci. Základem pro cestu autem je samozřejmě povinné ručení, jehož sjednání vám ukládá zákon. Dále rozhodně doporučujeme havarijní pojištění, které povinné není, ale ve vlastním zájmu byste si ho uzavřít měli, obzvláště pak cestujete-li do zahraničí.
Srovnání cestovního pojištění do Holandska
Pro srovnání aktuálních nabídek cestovního pojištění do Holandska stačí použít online kalkulačku. Zadáte do ní základní údaje o vás a vaší cestě (destinaci, dobu trvání pobytu, počet zajištěných osob) a během chvíle před sebou uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny.
Cestovní pojištění je možné si také upravovat – přidávat připojištění i volit rozsah zajištění (nižší, střední či vyšší pojistné limity).
Konkrétní cena se pak odvíjí od výše uvedených informací, takže částka je vždy individuální a uvidíte ji právě v online kalkulačce.
Jak sjednat cestovní pojištění do Holandska?
I se sjednáním cestovního pojištění do Holandska vám pomůže online kalkulačka. Vyberete si nabídku pojištění, která se vám líbí nejvíce, a pojistku jednoduše uzavřete. Všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou).
Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší cestovní pojištění. Vyberte si tedy takovou pojistku, která se o vás správně postará ve chvílích, kdy to budete potřebovat.
Covid-19 a cestovní pojištění
Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd.
Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19.
Volání ze zahraničí
Podmínky ohledně volání, SMS a čerpání dat jsou v rámci vašeho mobilního tarifu v zahraničí jiné než doma. Holandsko je ovšem součástí EU, takže zde většina operátorů nabízí pro volání a SMS stejné podmínky, jako jsou u nás.
S odlišnostmi se ovšem setkáte u možností čerpání dat. Proto se raději před vycestováním u svého mobilního operátora informujte o tom, kolik za mobilní tarif v Holandsku zaplatíte a jak to přesně se službami je.
Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte.
Pro srovnání jednotlivých mobilních tarifů můžete využít naši online kalkulačku.
Výběr z bankomatu v zahraničí
Bankomaty v Holandsku nebudete mít problém najít. Co se týče poplatků za výběr, záleží, jaké máte u své banky nastavené podmínky u běžného účtu ohledně výběru v zahraničí.
Pokud se při výběru setkáte s dotazem, zda chcete strhnout z vašeho účtu cizí měnu v korunách podle kurzu, který uvádí bankomat, raději odmítněte. Výhodnější je totiž nechat si sumu zúčtovat bankou podle jejího kurzovního lístku, který bývá výhodnější.
Nejlepší běžný účet si sjednáte přes naši online kalkulačku.
Co si připravit před cestou do Holandska?
Vzhledem k tomu, že je Holandsko součástí Evropské unie, bude vám vycestování do této země stačit pouze platný občanský průkaz. Vlastní platný doklad pak potřebují i děti, miminka nevyjímaje. U těch je především důležité, aby si na fotce byly podobné, protože se jejich podoba mění doslova z měsíce na měsíc. A nezapomeňte na cestovní pojištění online.
Užitečné informace:
- Důležitá telefonní čísla – záchranná služba, policie, hasiči 112
- Jazyky – úředním jazykem je nizozemština, dobře se domluvíte i anglicky
- Očkování – není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B
- Řízení – pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnici 120 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je v Holandsku 0,5 promile.
Na co si dát pozor:
- V Holandsku u sebe nesmíte mít nebezpečné předměty, jako je nůž, pepřový sprej apod.
- Je zakázáno nocovat ve volné přírodě i v místech, která pro to nejsou určená.
- Auto nenechávejte zaparkované u dálnice, mohlo by z bezpečnostních důvodů dojít k jeho odtahu.
Cestovní tipy do Holandska
Přemýšlíte nad tím, co přesně v Holandsku vidět a navštívit? Možností je opravdu celá řada, tak se nechte inspirovat.
- Amsterdam – hlavní město s celou řadou muzeí a pohodovou atmosférou. Navštivte například místa jako Rijksmuseum s Rembrandtovou Noční hlídkou, Van Gogh Museum s nejobsáhlejší sbírkou děl tohoto umělce nebo Dům Anny Frankové. Zajímavá jsou i rozmanitá muzea, třeba Muzeum brýlí, Muzeum hašiše a marihuany nebo Muzeum prostituce v bývalém nevěstinci v populární Čtvrti červených luceren.
- Haag – město, ve kterém sídlí vláda i královská rodina. Jedná se o politické srdce Holandska, můžete obdivovat i budovu Mezinárodního soudního dvora nebo starobylý hrad obklopený celou řadou zajímavých historických budov.
- Rotterdam – jedná se o největší evropský přístav zvaný „holandská Amerika“. Jeho panorama totiž tvoří více než 30 mrakodrapů a několik desítek výškových budov.
- Města sýrů – Alkmar, Gouda, Edam. Jestli zbožňujete sýry, tahle města rozhodně nesmíte minout. A samozřejmě je zde také můžete ochutnat.
- Pobřeží – v této oblasti ochutnáte vyhlášené holandské rybí speciality a můžete navštívit celou řadu rybářských vesniček a přímořských městeček
- Tulipány – v Holandsku jsou k vidění známá květinová pole, aukce i výstavy. Za návštěvu stojí park Keukenhof (otevřený 2 měsíce v roce), kde je každoročně vysazeno více než sedm milionů tulipánů.
- Národní parky – ty můžete poznávat nejlépe na kole, a to díky tomu, že je celá země protkaná 20 000 kilometry cyklotras. K vidění je 20 národních parků, jako je například Hoge Veluwe. A zastavit se cestou můžete u některého z místních větrných mlýnů.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?
Platí mi cestovní pojištění jen v dané zemi? Co když jich plánuji navštívit víc?
Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.
Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:
- Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
- svět bez USA,
- svět s USA,
- Česká republika.
Mám zájem o připojištění. Jaké si mohu sjednat?
Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:
- úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
- pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
- pojištění zavazadel – pro případ ztráty a poškození,
- pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.
Na dovolené plánuji sportovat. Musím se kvůli tomu speciálně pojistit?
Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.
Jak probíhá platba za cestovní pojištění do zahraničí?
Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu.
Cestovní pojištění a covid-19: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?
Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.