12/20/2021, Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

Jak si vybrat ten nejlepší běžný účet?

Téměř všechny banky nabízí nějakou verzi běžného účtu. Některé mají dokonce hned několik druhů. Jak si mezi nimi vybrat ten nejlepší?

Přehledný souhrn běžných účtů, které vám něco přinesou.

Co všechno využíváte?

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé mění banky, jsou poplatky. Zkontrolujte si tedy, za co všechno budete platit. Účet s vedením zdarma může vypadat dobře, pokud ale platíte za každou odeslanou platbu, výběr z bankomatu, trvalý příkaz a inkaso, tak se vám takový účet „zdarma“ slušně prodraží. Zároveň si ověřte, že nejsou nulové poplatky podmíněné aktivním využíváním nebo třeba dostatečným příjmem.

Je libo káva zdarma?

Radši budete všechno řešit na pobočce, nebo jste spíš ten typ, co si to vyťuká v mobilní aplikaci? Online banky jsou sice levnější, nemají ale většinou tak velký počet kamenných poboček, a tak rozsáhlou nabídku dalších služeb.

Například Česká spořitelna má pobočku téměř ve všech větších městech a bankomat na každém druhém rohu. Air bank je sice o něco levnější, svou síť bankomatů ale teprve staví, v ČR jich najdete jen kolem 400 kusů. Klienti Equa bank zase mají výběry ze všech cizích bankomatů zdarma, leží jim ale v žaludku nedostatek vkladomatů. Chcete vsadit na banku, se kterou budete vše řešit jen online? Nebo si občas zajdete na kafe?

Najděte si ten nejlepší běžný účet

Držíte krok s dobou?

Má banka internetové bankovnictví, mobilní aplikaci, podporuje Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay a všechny další Pay? Omrkněte, jak vypadá online prezentace banky a jestli nabízí všechny moderní služby v dostatečné míře a podle vašich představ. 

Některým lidem se například nelíbí George od České spořitelny. Připadá jim nepřehledný a moc složitý. Jiní si zase libují, že mají díky modernímu internetovému bankovnictví skvělý přehled ve svých platbách, okamžitě vidí, jaké měli v posledních měsících výdaje a příjmy a všechny produkty jsou přístupné z jednoho místa. 

Proti gustu žádný dišputát. Pokud ale zadáváte platby raději online než na pobočce nebo přes bankomat, tak omrkněte, jestli vám bude internetové bankovnictví a mobilní aplikace vyhovovat. I ti největší odpůrci internetového bankovnictví se ale někdy můžou dostat do situace, kdy bude potřebovat rychle poslat platbu. Ani oni by tedy neměli průzkum online bankovnictví nechat na poslední chvíli. 

Bude vám to klapat?

Dobrá komunikace a kvalitní platební styk jsou klíčem k zdravému vztahu s vaší bankou. Jak dlouho trvá převod peněz do cizí banky? Podporuje vaše banka okamžité platby? Jakou nabízí banka k běžnému účtu platební kartu? Co se stane, když kartu ztratíte? Můžete ji zablokovat okamžitě v mobilním bankovnictví?

MONETA Money Bank se například pyšní luxusními směnnými kurzy. U Equa bank si zase můžete pořídit za menší příplatek prémiovou platební kartu se zajímavými bonusy. Jen hrstka bank podporuje zmíněné okamžité platby. Zajímejte se, jestli banka splňuje vaše představy o platebním styku. 

Co se o ní šušká?

Že i banku můžete mít rádi, už asi víte. Mají tu, co jste si ji vyhlídli, její klienti rádi? Porozhlédněte se po recenzích online a rozhoďte sítě mezi přáteli. Nejlépe tak zjistíte, jestli zrovna s touhle bankou do toho chcete jít.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.