Dodavatelé energií nabízí slevy pro seniory i ZTP

 

Dodavatelé lákají zákazníky nejrůznějšími způsoby. Některé společnosti se rozhodly, že zlevní silovou elektřinu a zemní plyn pro seniory, handicapované nebo rodiny s dětmi. Ušetříte nebo na vás číhá rafinovaný reklamní trik?

senior na kávě 

V poslední době se doslova roztrhl pytel se speciálními slevovými akcemi. Nižší ceny energií čekají nejen na staré lidi, postižené nebo rodiny s dětmi. Ušetřit mohou také věrní i noví zákazníci, ti co mají více odběrných míst. Ačkoli se na první pohled jedná o lákavou nabídku, je potřeba si uvědomit, že ceny jednotlivých dodavatelů se liší dokonce o několik tisíc korun za rok. Takže ani speciální sleva vám nezaručí, že budete odebírat skutečně nejlevnější energii. Abyste měli na slevu vůbec nárok, musíte se často upsat na řadu let dopředu.

Slevy pro seniory a mladé

Bonusové tarify, které se pojí s věkem, jsou poměrně oblíbené. Například Pražská plynárenská nabízí za výhodnější cenu produkt Senior+ (plyn) pro všechny starší 65 let nebo pro držitele průkazu ZTP/P. Slevu může čerpat i osoba blízká, žijící ve společné domácnosti s držitelem průkazu (např. rodiče nezletilých dětí nebo osoba, která poskytuje pomoc držiteli tohoto průkazu). Bližší informace vám rádi poskytnou na zákaznické lince společnosti nebo jedné z poboček. 

Armex Energy rozdává slevy 60 Kč za MWh již od 62 let. Ještě níže s věkem jde Fonergy. Nižší poplatky zákazníci platí už od 60 let. U Europe Easy Energy se mohou těšit na výhodnější plyn a elektřinu nejen zákazníci starší 60 let. Zlevněná produktová řada Junior je pro všechny odběratele mladší 30 let.

TIP

Slevu na silovou elektřinu a zemní plynu najdou: senioři, handicapovaní, rodiny s nezaopatřenými dětmi, noví zákazníci, věrní zákazníci.

 

Levnější energie i pro držitele TP, ZTP a ZTP/P

Dodavatelé nabízí nižší ceny pouze některým handicapovaným lidem. Pražská plynárenská zlevní dodávky zemního plynu pouze držitelům ZTP/P, a to za stejných podmínek jako seniorům. Podobnou akci má i největší dodavatel RWE. Plyn bude levnější o 20 Kč za MWh. Postižení druhé a třetího stupně dostanou slevu u Elimonu či ČEZu. Společnost Fonergy nedělá mezi stupněm postižení žádné rozdíly. Cenově zvýhodněnou formu smlouvy Premium získají TP, ZTP i ZTP/P.

Existují také rodinné slevy

Jestli hledáte levnější plyn pro svou rodinu, musíte ke společnosti Armex Energy. Podmínkou je, že máte dítě, které studuje a není starší než 26 let. Sleva činí 60 korun za každou odebranou MWh. V minulosti rodinnou slevu nabízela také Pražská plynárenská.

Najděte nejlevnějšího dodavatelePorovnat ceny energií

Není všechno zlato, co se třpytí

Při hledání nejvýhodnějšího dodavatele se nevyplatí řídit se pouze tím, jestli vám poskytne slevu. V řadě případů se jedná pouze o laciný reklamní trik. Některé tarify jsou natolik drahé, že ani sleva nepomůže. Stačí počítat. Nejvyšší slevy dosahují 60 korun za jednu MWh. Když domácnost protopí například 20 MWh za rok, tak ušetří 1 200 korun. Jenže pouhou změnou dodavatele se dá uspořit až několik tisíc korun.

Nenechte se napálit. Pokud chcete skutečně ušetřit, využijte kalkulačku plynu a kalkulačku elektřiny. Přesně vám spočítají ceny jednotlivých dodavatelů. Rozhodování, zda speciální slevu využít, bude pak daleko snazší.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 19