NÁVOD: Jak rychle přenést číslo k jinému operátorovi

 

Chystáte se převléct dres a změnit mobilního operátora? Jistě byste neradi přišli o své oblíbené telefonní číslo. Poradíme vám, jak jednoduše zvládnout přenos čísla k jinému operátorovi během čtyř dní.

Přenos čísla k jinému operátorovi zabere 4 dny. Noví virtuální mobilní operátoři rostou jako houby na dešti. Na trhu jich působí už několik desítek. Konkurence se zvýšila a ceny volání výrazně klesly. Jediné co zákazníkům bránilo změnit dodavatele, byl složitý proces při přenášení telefonního čísla k jiné společnosti. V minulosti celý průběh zabral nekonečných 21 dní.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Vše se na podzim roku 2013 zásadně změnilo a zjednodušilo. Zasadil se o to Český telekomunikační úřad. V rámci ochrany hospodářské soutěže se čas přenosu čísla zkrátil na pouhé čtyři dny. Pravidla jsou závazná pro všechny telekomunikační firmy bez ohledu na to, zdali se jedná o klasického nebo virtuálního operátora. Teoreticky můžete zběhnout jinam, kolikrát se vám zlíbí, pokud tedy nejste vázaný smlouvou.

Najděte si nejlevnějšího operátoraSrovnat ceny

Jak přenos čísla zvládnout za 4 dny

Našli jste si výhodnější tarif, respektive operátora a chcete celý proces stihnout v krátkém čase? Řiďte se naším jednoduchým návodem.

  • Od vámi vybraného operátora si koupíte, nebo obdržíte zdarma SIM kartu. Na jejím čísle nezáleží. Po přenesení se vymaže a nahradí ho vaše současné telefonní číslo.
  • Novou SIM kartu od budoucího mobilního operátora aktivujte podle návodu.
  • Podejte výpověď smlouvy stávajícímu mobilnímu operátorovi. Jestli máte nějaké nesplacené závazky, musíte je nejprve řádně vyrovnat. Pozor, nevyužitý kredit u opouštěného operátora propadá.
  • Poté obdržíte od staré společnosti tzv. Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele (ČVOP). Jedná se o unikátní čtrnáctimístný kód, který znemožňuje, aby vám telefonní číslo někdo zabral. Platí 60 dní od data vygenerování.
  • Kontaktujte budoucího operátora a prozraďte mu své ČVOP. Domluvíte se na konkrétním datu, kdy má k přenosu dojít. O zbytek se už nemusíte starat. Den předem uskutečněním procesu pouze obdržíte informační SMS.
  • Přenos čísla proběhne automaticky čtvrtý den od předání žádosti o přenos. Stane se tak mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. V této době můžete používat pouze tísňová volání. Ráno se stará SIM karta sama deaktivuje a vaše číslo se přenese na SIM kartu od nového operátora.  

TIP

Jak je to se službami?

Aktuálně využívané služby nehrají při přenosu čísla žádnou roli. Můžete bez starostí přenést číslo ke konkurenci a přitom změnit paušální tarif za předplacenou kartu nebo naopak.

 

Kolik přenos čísla stojí

Přenos čísla není u všech operátorů zdarma. Některé společnosti za tento úkon vyžadují peníze, proto si před zahájením přenosu čísla důkladně prostudujte ceníky obou mobilních operátorů. Poplatky se pohybují maximálně v řádech stokorun, nicméně v poslední době od nich většina firem upouští.

Jste u O2, T-Mobile nebo Vodafone?

Přečtěte si návod, jak přejít od 3 největších operátorů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 68
 

 
Oblíbení mobilní operátoři