NÁVOD: Jak přenést číslo k jinému operátorovi?

 

Chystáte se převléct dres a začít kopat za tým jiného mobilního operátora? Jistě nechcete přijít o své telefonní číslo. Nejenže by to pro vás znamenalo asi bilion hodin obepisování všech kontaktů z telefonního seznamu, který se za ta léta rozrostl natolik, že by z fleku mohl konkurovat zlatým stránkám, ale také si číslo už dobře pamatujete a koneckonců zvyk je železná košile. Přinášíme vám proto přehledný návod, jak zvládnout přenos telefonního čísla levou zadní, a navíc ve zkrácené 10denní lhůtě.

 

 

Nezapomeňte

Abyste mohli své telefonní číslo přenést k jinému operátorovi ve zkrácené 10denní lhůtě, je důležité do výpovědi napsat kouzelnou formulaci: výpověď s žádostí o přenesení telefonního čísla. 

Novými tarify a výhodnými věrnostními programy se to na trhu jen hemží. Na podzim minulého roku společnosti Vodafone, T-Mobile i O2 upgradovaly své již poněkud omšelé nabídky, nebo je alespoň trochu oprášily, a od té doby se předhánějí v tom, jak je ještě více potunit. No a většině klientů z toho jde hlava kolem. Váhají, jestli přejít k jinému poskytovateli kvůli úspoře v řádech stokorun, nebo se na to vykašlat, protože jim to trápení s přenášením telefonního čísla za těch pár kaček nestojí. Čelíte podobnému rozhodnutí? Ukážeme vám, že přenos čísla k jinému operátorovi je hračka. Celý proces navíc díky novému nařízení, které začalo platit v únoru 2018, zvládnete ve zkrácené lhůtě 10 dní místo původních 30. 

  
S přenosem čísla vám zdarma pomůžeme. Najděte si nejvýhodnější tarif v naší kalkulačce
 • Jak přenést číslo k jinému operátorovi krok za krokem 

  1) Nejdříve je potřeba vypovědět smlouvu s vaším současným operátorem. Předvyplněnou výpověď s žádostí o přenesení telefonního čísla vám po sjednání tarifu zašleme poštou. Pro strýčka Příhodu vždy raději přikládáme navíc jednu nevyplněnou, kdybyste v té předvyplněné našli nějakou chybku. Pokud se vám nechce čekat, až pošťák se zásilkou dorazí, můžete si výpověď stáhnout, vytisknout a vyplnit ihned. Odkazy najdete níže v článku. Ať se rozhodnete jakkoli, je potřeba podepsanou výpověď odeslat na adresu sídla vašeho současného operátora. Adresy jsme vám vypsali také níže v článku.

  2) Jakmile od vás současný operátor obdrží výpověď, odešle vám SMS zprávou nebo e-mailem ČVOP kód (14místné číslo výpovědi opuštěného poskytovatele), který je nutný k přenosu vašeho stávajícího čísla. Proto pozor, ať se vám nikam nezatoulá. Raději nám ho hned, jak vám přijde, nahlaste. Můžete zavolat na zákaznickou linku 226 289 029, poslat e-mail na [email protected], či vyplnit online formulář přímo na našem webu Ušetřeno.cz. 

  3) Do 5 dní vám pak kurýr přiveze smlouvy k podpisu a také novou SIM kartu. Ohledně doručení vás bude kontaktovat. K převzetí si, prosím, připravte občanský průkaz. 

  4) Poté, co se dozvíme váš ČVOP kód, zadáme ho do systému a vám přijde zpráva s přesným datem vašeho přenosu. V ten den se vaše nová SIM karta mezi půlnocí a šestou hodinou ranní automaticky aktivuje. Po šesté hodině ji jen vložíte do svého mobilního telefonu na místo té staré, kterou jste používali doteď.   

  5) A je hotovo. Už se těšíte z nového tarifu.

Adresy a výpovědní formuláře*: 

* Výpovědní formuláře si stáhnete po kliknutí na jednotlivé názvy společností.

Důležité: Proces se u jednotlivých operátorů mírně liší  

 • Když odcházíte od virtuálního operátora (virtuála)

  V případě, že odcházíte od virtuálního operátora, musíte si výpověď s žádostí o přenos telefonního čísla napsat a odeslat sami. Pokud odcházíte od Mobil.cz, ČVOP kód získáte zavoláním z daného tel. čísla na 3333. V automatu vyberte volbu 5. U O2 Family musíte výpověď a žádost o ČVOP kód vyplnit v internetové samoobsluze. 

 • Když přecházíte k O2

  V případě přechodu ke společnosti O2 budete k převzetí zásilky se smlouvami a novou SIM kartou potřebovat 2 platné doklady totožnosti. Připravte si proto, prosím, k ruce občanský průkaz a například pas, řidičský průkaz, rodný list, nebo zbrojní průkaz. Bohužel se nelze prokázat kartičkou pojištěnce ani OpenCard nebo Lítačkou. Kurýrovi také rovnou zaplatíte poplatek 99 Kč za novou SIM kartu. 

Rozluštění kódu ČVOP
Příklad ČVOP 2 3 2 0 3 1 0 2 4 1 6 9 9 1
Vysvětlení Kód operátora První možné datum přenosu
(v tomto případě 10. března)
Pořadí přenosu Kontrola
 
 • Když přecházíte k T-Mobile

  Kurýr, který vám doveze smlouvy k podpisu a novou SIM kartu, zpravidla posílá den předem SMS, kterou je třeba potvrdit. Následující den vám pak pošle ještě jednu zprávu, která obsahuje časový horizont pro doručení. 

 • Když přecházíte k Vodafone

  U společnosti Vodafone si můžete vybrat, jestli chcete smlouvy a SIM kartu zaslat poštou nebo prostřednictvím kurýrní služby. V prvním případě vám ještě před kódem ČVOP přijde takzvaný aktivační kód (9 – 11místné číslo, které slouží jako elektronický podpis smlouvy). Na jeho zadání máte jen 48 hodin. Nadiktovat nám jej můžete opět po telefonu na zákaznické lince 226 289 029. Nebo ho zašlete e-mailem na [email protected], vyplňte online formulář přímo na našem webu Ušetřeno.cz či ho zadejte v aplikaci můj Vodafone. Až budeme znát váš aktivační kód, zašleme vám smlouvu a novou SIM kartu. Zásilka vám do 5 dní přijde na poštu, kde na vás bude čekat po dobu 7 dní. 

Před přenosem čísla vyřešte všechny závazky

K přenosu telefonního čísla může dojít až tehdy, budete-li mít vyřešeny všechny smluvní závazky vůči stávajícímu operátorovi. Pozor byste si měli dávat na záporný kredit u předplacené karty či časové závazky minimálního finančního plnění u smlouvy na dobu určitou. Pokud smlouvu ukončíte předčasně, můžete vám operátor udělit sankci. A v případě, že jste k tarifu získali i zvýhodněný telefon či tablet, budete muset doplatit zbývající část katalogové ceny.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 96
 

 
Oblíbení mobilní operátoři