Kdy se vám nevyplatí sloučení půjček do jedné

 

Ačkoli je konsolidace pro většinu dlužníků účelným řešením jejich starostí, má určitá úskalí. Každý si musí zvážit sám, zda se mu spojení půjček vyplatí. Jaká negativa plynou ze slučování půjček?

konsolidace  Banky hlásí dramatický nárůst zájmu o slučování půjček. Splacení závazků novou půjčkou vytáhne trn z paty lidem, kteří mají hned několik úvěrů a měsíční splátky stěží utáhnou. Je jedno, jestli dluhy pochází ze spotřebitelských úvěrů, kreditních karet nebo kontokorentu. V některých případech jde splatit i leasing. Díky sloučení závazků do jednoho dojde ve většině případů ke snížení měsíčních splátek a zároveň k prodloužení doby splatnosti. S tím souvisí i větší přeplacení původních úvěrů. Jistota bezproblémového splácení je zkrátka vykoupena vyšším finančním zatížením.

Kalkulačka konsolidace půjček každému prozradí, zda se mu tento úkon vyplatí. Lidé, kteří na svých bedrech nesou hned několik závazků, budou většinou příjemně překvapeni. Novou půjčku lze uzpůsobit současným potřebám. Kromě snížení a prodloužení délky splátek je možné úvěr navýšit.

Limity pro sloučení

Omezující pro konsolidaci nebývá počet závazků, ale jejich výše. Maximální hranice nového úvěru, kterým splatíte své stávající půjčky, se pohybuje od šesti set tisíc do jednoho milionu korun.

Vyplatí se vám konsolidace?    onlineSpočítat

Pozor na sankce

Konsolidace půjček se v některých výjimečných případech může pěkně prodražit. Konsolidovat se nevyplatí v případě, že je předčasné splacení půjčky sankcionováno enormní částkou. V případě bankovních půjček je toto riziko minimální. To samé se nedá říct o všech nebankovních úvěrových společnostech.

Nebezpečí číhá na dlužníky, kteří se již dostali do problémů. Banky a solventní nebankovní společnosti si své klienty prověřují. Kdo se dostal do registru dlužníků, nemá šanci konsolidaci získat. Tedy pokud nezamíří ke společnostem s nevalnou pověstí, které „pomáhají“ každému.

Slovo závěrem

Konsolidace vám ušetří mnoho starostí, když balancujete na hraně dluhové pasti. Musíte ale počítat s tím, že rozložení splátek do delšího časového období vás vyjde v součtu dráž. Bance zaplatíte až o desítky tisíc korun navíc.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1