ŠETŘÍME DOMA: Jak šetříte v kuchyni vy?

 

Tentokrát vám nepřinášíme rady my, ale zeptali jsme se na ně přímo vás. Jak šetříte v kuchyni? Potěšilo nás, jak úsporně se chováte!

Jak se šetří v českých domácnostech?  

V posledních dílech našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA jste si mohli přečíst zajímavé rady a tipy, jak ušetřit v kuchyni. Jenže nám to nestačí a začali jsme se pídit dál. Na našem profilu Ušetřeno.cz na Facebooku jsme vás proto vyzvali, abyste se pochlubili se svými tipy. A co jsme se dozvěděli?

Chytří a úsporní. To jste vy!

Věděli jsme, že máme mezi našimi fanoušky chytré a uvědomělé lidi. Ale i tak nás to velmi mile překvapilo. Používání pokliček, tlakového hrnce, remosky i myčky – všechno je pro vás na denním pořádku. Protože dobře víte, že to šetří peníze!

 Taky jste se inspirovali našimi tipy, kde radíme vařit na 2 – 3 dny dopředu a nakupovat podle seznamu. A co dalšího nás potěšilo? Že využíváte úsporné spotřebiče a víte, jak je důležité odmrazování lednice.

Jak konkrétně šetříte?

Alena B.
Pokud mám rozpálenou troubu, když peču třeba maso k obědu, udělám zrovna i nějakou buchtu.

Marcela Š.
Nejraději vařím, když je levný proud, a bez papiňáku nedám ani ránu.

Ingrid K.
Nevařím. Tím pádem se tolik nesní, neušpiní nádobí, nespotřebuje energie na vaření, voda na umývání a ani mycí prostředky. A když to všechno nespotřebuji, tak vlastně ušetřím. :-)

Žádný drobeček nepřijde nazmar

Jedna z mnoha věcí, která vás spojuje. Neradi vyhazujete jídlo a snažíte se všechno spotřebovat. Starší chléb se hodí na topinky nebo pro slepice, rohlíky na žemlovku či na strouhanku, z pečeného masa lze udělat rizoto nebo pomazánku a z pomačkaných jahod se dá vytvořit výborná dřeň pro děti. Nevyhazují se ani zbytky od oběda či krouhání zeleniny – na těch si pochutnají čtyřnozí miláčci celé řady našich čtenářů.

Jak šetřit v domácnostiČeši si oblíbili zeleninu, ovoce i bylinky z vlastní zahrádky. Taky jste tomu propadli? 

Vede taky vlastní zahrádka s ovocem a zeleninou. Čerstvé ovoce, chutná zelenina, domácí džemy i voňavé bylinky - to milujete! A co se náhodou nespotřebuje teď, počká v mrazáku na horší časy.

Na opačné straně barikády – tedy v obchodech – se chováme velmi obezřetně. Nakupujete jen to, co opravdu potřebujete. Využíváte prodejní akce a raději si uděláte větší nákup jednou týdně. Protože jak říká naše čtenářka Pavla M.: „Velký nakup je drahý, ale levnější než časté chození do obchodu.“

Co se osvědčuje při šetření vám?

Markéta H.
Co nesní pejsani, sní třeba křeček a podobně, takže žádné zbytky jídla. I drobek, který upadne, vždy někdo spořádá ze země, jsou i lepší než vysavač, takže i za elektřinu ušetřím.

Monika N.
Jíme hodně ovoce a zeleniny, naučili jsme se dělat skvělé smoothie, zužitkujeme tím doslova vše, nestačíme nic vyhodit. Zkuste to, ještě si pochutnáte.

Stanislav V.
Já se snažím šetřit tak, že vše, co žena uvaří, sním, že nezůstane ani drobeček.

Kolik ušetřím změnou dodavatele elektřiny? Srovnání dodavatelů

4 tipy, které možná neznáte. Naši fanoušci ano

Tyto tipy nás zaujaly ze všech nejvíce. Taky je vyzkoušíte?

  • Dnes jsem v kuchyni vařila domácí plastelínu (půl kila vyjde asi na 10 Kč). – Dana T.
  • Starší chleba občas nakrájím na kostičky do mrazáku a použiji je později do polévky nebo na zahuštění guláše. – Marcela D.
  • Vodu z uvařených brambor sliji, nechám vychladnout a používám na zalévání. – Mirka H.
  • Poškozenou nafukovací matraci nemusíme vyhazovat - uložena do kufru v autě je praktickou podložkou při opravování auta. – Marie S.

Máte taky spoustu vychytaných tipů a mrzí vás, že jste se nezúčastnili soutěžní ankety? Sledujte nás na Facebooku a už vám nic neuteče!

TIP

Přečtěte si další tipy na úsporu v kuchyni

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 10