Akceptace

Akceptace je souhlas s návrhem. Pokud třeba požádáte o pojištění domácnosti a pojišťovna se rozhodne vás pojistit – jedná se o akceptaci vašeho návrhu na uzavření smlouvy o pojištění. Dalším příkladem jsou online nákupy. Jakmile si například zakoupíte online nové boty, e-shop akceptuje objednávku a zašle vám vyrozumění na e-mail.

Akceptace návrhu smlouvy o pojištění

Jakmile požádáte pojišťovnu, aby vás pojistila, proklepne si, jestli splňujete smluvní podmínky. Pokud je vše, jak má být, akceptuje váš návrh na uzavření smlouvy o pojištění. Jestliže ale najde nějakou nesrovnalost, obrátí se na vás, abyste společně našli řešení. V nejhorším případě vás může dokonce odmítnout pojistit. Pojištovny mají totiž u většiny pojištění právo si své klienty vybírat.

Kdy vás pojišťovna odmítne pojistit? Pokud váš domek stojí na břehu řeky, může se pojišťovna rozhodnout, že vás nepojistí pro případ povodní. Chronicky nemocní zase mohou narazit při sjednávání životního pojištění. Dobré pojišťovna si ale s každou situací umí poradit. Pokud jste tedy například ztělesněným zdravím, ale máte problémy s pravým okem, můžete stále pojištění získat. Pojišťovna ale z pojistky vaše pravé oko vyloučí.

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Ostatní často hledají