Cena pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na pevné stavební součásti bytu či domu. Co všechno kryje? Kolik stojí? Poradíme vám, jak na něm můžete ušetřit. Čtěte dále.

Spočítat pojištění nemovitosti

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Sjednejte si pojištění nemovitosti online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky různých tarifů. Ten nejvýhodnější najdete za pár minut.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete jednoduše přes internet a zaplatíte online nebo převodem. Pojištění platí ihned.

Při sjednání online sleva

Při sjednání online sleva

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte pojištění nemovitosti online, zaplatíte až o 50 % méně.

Co obsahuje pojištění nemovitosti?

Samotné pojištění nemovitosti se vztahuje na pevné stavební součásti bytu či domu. Jedná se tedy o:

 • stěny,
 • stropy,
 • podlahy,
 • okna.

Jednoduše vše, co je s danou nemovitostí neodlučitelně spojeno a není možné odnést.

Co kryje pojištění nemovitosti?

Základní pojištění nemovitosti vás ochrání pro škody způsobené:

 • požárem, výbuchem, úderem blesku,
 • pádem letadla, pádem stromu,
 • povodní, záplavou, vodou z vodovodního zařízení,
 • vichřicí, krupobitím, bouřkou,
 • sesuvem půdy, lavinou, tíhou sněhu,
 • zlodějem či vandalem.

Proč sjednat pojištění nemovitosti?

Abyste ochránili svůj domov – byt či dům, případně jinou nemovitost v osobním vlastnictví (např. chatu, chalupu, apartmán, garáž atd.). V případě škody a pojistné události pak náklady na opravu nebudete muset platit z vlastních úspor – o to se postará pojišťovna, u které máte pojištění nemovitosti sjednané. 

Pokud máte zájem o komplexní zajištění, sjednejte si k pojištění nemovitosti také pojištění domácnosti, které se vztahuje na její hmotné vybavení (např. nábytek, spotřebiče, elektroniku atd.).

Spočítat pojištění nemovitosti

Kolik stojí pojištění nemovitosti?

Vliv na cenu pojištění nemovitosti má hned několik faktorů.

 • Hodnota nemovitosti: Cena pojištění nemovitosti se bude odvíjet od její celkové hodnoty. Platí zde přímá úměra – čím vyšší hodnota nemovitosti je, tím vyšší pojistné zaplatíte. Hodnotu nemovitosti zcela jistě nastavte tak, aby odpovídala realitě. Vyhnete se tak riziku podpojištění (v případě pojistné události se pak můžete setkat s krácením pojistného plnění) a nadpojištění nemovitosti (cenu u nemovitosti nastavíte vyšší, takže na pojistném budete zbytečně přeplácet).
 • Lokalita: Poloha nemovitosti hraje také důležitou roli. A to především ohledně umístění v rámci povodňových zón a dalších rizikových míst s výskytem přírodních katastrof, či zvýšeným rizikem loupeže či vandalismu (jako je tomu například ve městech). V takových případech si na pojistném připlatíte.
 • Typ nemovitosti: S různými typy nemovitostí se pojí různá rizika. Záleží tedy na tom, zda chcete pojistit byt, rodinný nebo bytový dům.
 • Zajištění nemovitosti: S úlevou na pojistném se setkáte v případě, jestli máte ve vaší nemovitosti nainstalované bezpečnostní prvky, jako jsou kamery, alarm, detektory kouře, protipožární zajištění, bezpečnostní zámky a dveře, chytré senzory apod.
 • Pojistné limity a rizika: Vliv na cenu pojištění má samozřejmě také nastavená výše pojistných limitů i zvolený rozsah krytí.
 • Frekvence platby pojistného: Vybrat si můžete nejčastěji z roční, půlroční a kvartální frekvence platby. Pokud zvolíte tu roční, na pojistném ušetříte.

Cena pojištění nemovitosti k hypotéce

Kupujete nemovitost a plánujete si vzít hypotéku? V tom případě si budete muset sjednat pojištění nemovitosti, aby vám banka z hypotečního úvěru uvolnila potřebné peníze. Často se pak setkáte s nabídkou pojištění od pojišťoven, se kterými banka spolupracuje. Díky tomu můžete získat nižší úrokovou sazbu. I v tomto případě se ale raději podívejte na srovnání nabídek, abyste získali opravdu to nejvýhodnější pojištění nemovitosti k hypotéce.

Cena pojištění nemovitosti

Jak sjednat pojištění nemovitosti?

Se sjednáním pojištění vám pomůže online kalkulačka pojištění nemovitosti. Stačí se z pohodlí vlastního domova připojit k internetu, zadat do kalkulačky údaje o vašem domově a my vám na e-mail zašleme porovnání nabídek. Pokud se vám některá z nich bude zamlouvat, stačí nám dát vědět a my už se o všechno postaráme. Zpracujeme smlouvu, kterou vám e-mailem zašleme k podpisu a je to.

Pokud by vám ohledně sjednání pojištění nemovitosti nebylo cokoliv jasné a potřebovali byste poradit, stačí kontaktovat naše specialisty, kteří jsou tu pro vás na telefonu a e-mailu; můžete se s nimi spojit i prostřednictvím chatovacího okna.

Sjednat pojištění nemovitosti

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Přesnou cenu pojištění nemovitosti určuje výše pojistné částky, výběr pojistných rizik, plošná výměra nemovitosti i lokalita, ve které se nachází. Sumu přímo vám na míru vám zašleme do e-mailové schránky na základě údajů, které vyplníte v online kalkulačce.

Existuje taková pomůcka. Když obrátíte svoji nemovitost vzhůru nohama, tak vše, co vypadne, kryje pojištění domácnosti a zbytek pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje na vybavení vašeho domu či bytu. Využít jej můžete, když vám například vyteče pračka, vyhoříte, zabouchnete si klíče, nebo když k vám zavítají lupiči. Pojištění nemovitosti naopak chrání jen byt či dům, nikoliv jeho vybavení. 

Pojištění nemovitosti se vždy sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se podílíte s pojišťovnou na náhradě poměrné části škody. Konkrétní výši spoluúčasti si sami určíte při uzavírání smlouvy. Zpravidla platí, že čím vyšší spoluúčast zvolíte, tím větší vám pojišťovna poskytne slevu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.