Hypotéka od ČSOB

  • Úrok od 5,49 % ročně s fixací na 5 let.
  • Výpis z katastru nebo odhad nemovitosti zajistí banka za vás.
  • Za vedení hypotéky vám banka nebude účtovat žádné poplatky.
Porovnat s dalšími nabídkami hypoték

Jaké jsou výhody hypotéky od ČSOB?

Garance sazby na 30 dní

Garance sazby na 30 dní

Nejste si jistí? Nemusíte se rozhodnout hned, banka vám úrokovou sazbu podrží až 30 dní.

Snížení splátek až o 30 %

Snížení splátek až o 30 %

Splátky si můžete snížit podle toho, jak se vám to hodí. Pohodové splátky můžete využít už po 6 měsících splácení.

Hypotéka i na mobilní dům

Hypotéka i na mobilní dům

Jako jediná na českém trhu nabízí ČSOB hypotéku i pro mobilní domy, které nemají popisné ani evidenční číslo.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

I když hypotéka může být velkým strašákem, dnes už ji vyřídíte skoro na počkání. Sjednat hypotéku u ČSOB můžete s úvěrovým specialistou na pobočce, po telefonu, nebo dokonce online.

Samotný proces vypadá přibližně nějak takto:

1. Nezávazná nabídka

Nejdříve vám specialista na pobočce, po telefonu nebo online připraví nabídku na míru. Ta se odvíjí podle toho, o kolik žádáte peněz, kolik máte měsíční příjem a několika dalších parametrů. Nabídka je nezávazná a sazbu, kterou u hypotéky dostanete, vám ČSOB garantuje na 30 dní.

2. Dodání dokumentů a podání žádosti

Pokud se vám nabídka bude líbit, přijde na řadu trocha formalit. V bance vám vysvětlí, jaké dokumenty od vás budou k hypotéce potřebovat. Výpis z katastru nemovitostí, odhad nemovitosti i pojištění vyřídí v ČSOB za vás.

3. Schválení žádosti a podpis smlouvy

Nejdříve vás v bance trochu prověří. Posoudí vaše příjmy, zhodnotí nemovitost a připraví návrh hypotéky. To obvykle zabere max. 5 pracovních dnů. Pokud vše půjde jako po másle a hypotéku vám schválí, tak už zbývá jen osobně na pobočce podepsat smlouvu.

Ano. Pokud se bojíte, že vás potká nečekaná životní situace nebo z jakékoliv důvodu nebudete moci hypotéku splácet, vyplatí se pořídit si pojištění. Při ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci za vás banka bude platit splátky po dobu až 1 roku. Při invaliditě nebo úmrtí doplatí hypotéku celou.

Varianty pojištění jsou celkově 3:

 Pro práciPro zdravíPro jistotu
Smrt
Trvalá invalidita
Pracovní neschopnost
Ztráta příjmu –

Ano, ale jednu podmínku přece jenom splnit musíte. Pokud nemáte našetřeno dostatek peněz, nevadí. Aby vám však banka úvěr schválila, budete muset ručit svým pozemkem nebo jinou nemovitostí.

To vždy záleží na účelu hypotéky, zdroji příjmů a konkrétních předmětech zajištění. V ČSOB ale myslí na to, abyste se neztratili v hromadách papírů, a tak si některé dokumenty banka zaopatří sama – např. výpis z katastru nemovitostí, katastrální mapu nebo odhad nemovitosti.

Dokumenty, které budete potřebovat:

  • občanský průkaz (nebo jiný průkaz totožnosti),
  • dokumenty k účelu úvěru – kupní smlouva, smlouva o výstavbě, potvrzení o pravidelném příjmu.

Pokud jste klientem ČSOB (např. u nich máte běžný účet), budete mít vyřízení o něco jednodušší, protože své příjmy nebudete muset složitě dokládat.

Ano. Díky Pohodovým splátkám si můžete výši splátky hypotéky poupravit podle svých potřeb. Snížit si je můžete až o 30 % už po 6 měsících řádného splácení.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad hypotéky od ČSOB

Výše úvěru: 3 350 000 Kč, doba splatnosti 30 let, počet splátek: 360, měsíční splátka: 19 422 Kč, pevná úroková sazba: 5,69 % ročně s fixací na 3 let, RPSN: 6,55 %, celková částka zaplacená klientem: 7 468 509 Kč. Jednorázové poplatky: za poskytnutí: 0 Kč, za ocenění nemovitosti: 0 Kč, za návrh na vklad zástavního práva: 2 000 Kč, za ověření podpisů: 60 Kč, za čerpání úvěru na základě podaného návrhu na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí: 1 900 Kč, za první čerpání úvěru zadané přes pobočku nebo korespondenčně: 500 Kč (při využití Hypoteční zóny 0 Kč), za pokyn k výmazu zástavního práva z katastru na konci hypotéky: 2 500 Kč. Pravidelné poplatky: správa hypotéky: 0 Kč, výpis elektronicky: 0 Kč, životní pojištění: 0 Kč, pojištění nemovitosti: 299 Kč, zaslání potvrzení o výši zaplacených úroků poštou: 100 Kč/rok.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.