Které půjčky vyjdou nejvýhodněji? Zeptali jsme se finančního specialisty

 

Banky nás reklamami na „nejvýhodnější půjčky“ doslova bombardují. Jen mezi televizními novinami a Ordinací v růžové zahradě se od šviháka v obleku dozvíte, že i banku můžete mít rádi, mluvící kocour vám dokáže, že u nich nízké úroky opravdu platí, a nesmí chybět ani černobílé zvíře, co tvrdí, že do banky už nemusíte. A teď babo raď. Na koho se tedy obrátit, když potřebujete finanční injekci? Poprosili jsme o pomoc s výběrem nezávislého finančního specialistu.

Půjčte si jednoduše z pohodlí domova. Bez zbytečných poplatků. 

Výběr úvěru nepatří úplně mezi klasické každodenní činnosti. Nezajdete si do krámu a po cestě z oddělení pečiva k pultu s uzeninami neřeknete prodavačce: „10 deka uheráku. Jo a ještě tu půjčku z letáku na 200 taců, co máte teď v akci s tím úrokem 4,9 %.“ Škoda. Svět by byl hned o něco jednodušší. Nicméně pořád máte na výběr, vsadit na „starou školu“, nebo dát šanci jedné z novějších bank. Kdo vám nabídne lepší podmínky a jak se liší přístupem? To vám hned řekneme.

Tradiční banky: Dávka byrokracie a poplatků

Co si budeme povídat. Půjček je na trhu skutečně požehnaně a nikomu se zrovna dvakrát nechce je mezi sebou porovnávat, nedejbože dokonce obcházet jednotlivé pobočky a ptát se na něco znuděných úředníků. Kam tedy obvykle jdeme? Do naší banky, nebo jedné z těch největších, které známe. Velká banka si přece zaslouží velkou důvěru. Existuje už léta, a tak v ní určitě pracují lidé, kteří v tom umí chodit. To sice ano, ale možná právě díky tomu tradiční banky stále dodržují nejen dress code, ale také zkostnatělá pravidla, která jsou pro mladé banky dávno minulostí.

Nepřeplácejte zbytečně. Najděte si během pár minut tu nejvýhodnější půjčku

 


A tak se můžete těšit na pořádnou dávku byrokracie, která vůbec není třeba. Zdlouhavé posuzování vašich příjmů, nutná návštěva pobočky a samozřejmě i poplatky, které výrazně zdraží vaši půjčku. Ani flexibilita vůči potřebám klienta není taková, jaká by mohla být. Ovšem nemusí to tak být všude.

Nové moderní banky: Bez poplatků, bez problémů

Když se objevily na bankovním trhu menší banky, rozvířily stojaté vody. Ono to najednou všechno šlo. Úředníci začali mluvit namísto jakousi bankovní svahilštinou lidsky a srozumitelně. Zjednodušily se podmínky, zkrouhly poplatky a téměř vše šlo vyřešit online z pohodlí domova. Halelujah. A rovnou třikrát. Už žádné nervy drásající celodenní posezení s bankéřem a podepisování tisíce lejster.

„Nízkonákladové banky přinesly na finanční trh revoluci. Nabízejí výhodné podmínky, které dříve neexistovaly. S přehledem se tak zařadily mezi ty nejlevnější poskytovatete půjček.“

- Lukáš Kaňok, finanční specialista

 

Půjčky pod lupou: Rozhodující roli hrají drobnosti  

Starší banky začaly povolovat pod tlakem těch mladších a inovativních. Trh půjček se změnil. Nabídky bank se mezi sebou dnes na první pohled příliš neliší. Abyste zjistili, která vás opravdu vyjde nejvýhodněji, je potřeba nahlédnout jim trochu více pod pokličku. Porovnali jsme proto mezi sebou tři oblíbené. Do detailu. 

Srovnání vybraných bezúčelových půjček
Air Bank Raiffeisenbank Česká spořitelna
 • Bez poplatků
 • Maximální RPSN 17,13 %
 • Odměna za řádné splácení
 • Možnost žádosti online a rychlého sjednání přes aplikaci
 • Peníze do hodiny

Spočítat splátku

 • Poplatek za předčasné splacení 
 • Maximální RPSN 18,37 %
 • Odměna za řádné splácení
 • Až do 24 hodin po podání žádosti se vám ozve operátor ohledně sjednání

Spočítat splátku 

 • Poplatek za předčasné splacení
 • Maximální RPSN 15,7 %
 • Až 2 500 000 Kč bez zajištění
 • Sjednání online či na pobočce

Spočítat splátku 

 

Finanční specialista:  Kdybych si měl vybrat, sáhnu po Zonky

„Všechny vybrané banky nabízí u svých úvěrů zajímavé výhody. Kdybych si ale měl vybrat, volba by padla na Zonky, kde si vše mohu vyřidít online a půčka mě vyjde levněji než v bance. Z bankovních produktů mě zaujala půjčka od Air bank. Kladně hodnotím rychlost vyřízení, nízký úrok i možnost flexibilně si přizpůsobit splátky.

- Lukáš Kaňok, finanční specialista

Půjčte si na Zonky od lidí 

Určitě jste již viděli divnou zebru, jak na billboardu propaguje půjčku s úrokem od 2,99 % p. a. a do toho pořádně rockuje. Takhle nízký úrok je hudbou nejen pro zebří uši. Jak funguje půjčka od Zonky? Napíšete, na co byste si chtěli půjčit, odešlete a pak jen čekáte, až se vám na půjčku investoři složí. Je to jednoduché a levnější než v bance.

Výhody půjčování na Zonky od lidí
Zonky půjčka
 • Velmi výhodný úrok od 2,99 % p.a.
 • Garance levnější půjčky než ve vaší bance
 • Poplatek za poskytnutí
 • Žádost o půjčku online
 • Transparentní podmínky 
 • Pod dohledem ČNB
 • Žádné zbytečné papírování a starosti

Spočítat splátku 

Zajímají vás produkty dalších bank?  

Všechny aktuálně dostupné půjčky si můžete během pár minut porovnat v naší kalkulačce. Ta vám nabídky přehledně seřadí, vypočítá přibližnou výši měsíční splátky a také úrok a RPSN

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 210