Povinné ručení Toyota

 

907. To je číslo nehod, které způsobili řidiči Toyot v minulém roce. Nebýt povinného ručení museli by zaplatit milionové škody ze svého. Takhle náklady hradily pojišťovny. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla není levná záležitost, ale uchrání vás před tisícovými platbami. Jak si sjednat nejlevnější pojištění?

povinné ručení Toyota Japonská automobilka トヨタ自動車株式会社 neboli Toyota vyrábí mnoho druhů aut. V nabídce najdete jak malé městské vozy nižší třídy, tak rodinná auta, nezastavitelné SUV i rychlé sporťáky. Ať už vlastníte jakýkoli automobil od Toyoty, zajímá pojišťovny při vypočítávání ceny povinného ručení v první řadě výkon a objem motoru. Čím dravější auto, tím více se zvedá cena pojistky. A to zásadně. Obzvlášť markantní bude porovnání prcka zvaného Aygo a hromotluka Land Cruiser. Rozdíl v ceně může dosahovat i několik tisíc. Následující návod vám pomůže ušetřit bez ohledu na to, jaká                                                                 Toyota vám stojí v garáži.

Jak uspořit na povinném ručení

Když se honíte za co nejvýhodnějším pojištěním, tak sledování aktuálního vývoje pojistného trhu a speciálních akcí musí být samozřejmost. V současnosti probíhá mezi pojišťovnami nesmlouvavý boj o zákazníka. Některé pojišťovny jdou s cenou opravdu nízko, tak proč toho nevyužít. Například povinné ručení od Slavie se řadí mezi ty extrémně levné.

Levné povinné ručení na Toyotu     onlineSjednat povinné ručení

Každý si musí zvážit sám, jakou pojistnou ochranu potřebuje. Zákon stanovuje minimální krytí na hodnotě 35 milionů pro škody na zdraví i majetku. Ovšem pojišťovny poskytují krytí i daleko větší a logicky dražší. Nejméně platí za povinné ručení lidé, kteří jsou starší třiceti let a bydlí v malé obci. Podle nehodových statistik se jedná o nejméně rizikovou skupinu. Opravdu výrazné úspory dosáhnou řidiči, kteří jezdí bez nehod. Bonusový systém zohledňuje počet beznehodových měsíců. Můžete dosáhnout až 60% úspory z ceny.

Tipy a triky

Další peníze můžete ušetřit, když si sjednáte pojištění online. Na internetu často narazíte na výhodnější nabídky než v kamenných prodejnách. Navíc máte možnost porovnat si více nabídek najednou a zvolit si tak skutečně tu nejlepší. V řádu stokorun platí méně za povinné ručení majitelé Toyoty, kteří uhradí roční poplatek naráz. Též zvažte rozsah připojištění, jaký potřebujete.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0