Pražská energetika a.s.

  • Pražská energetika, a. s. je mateřskou společností rozsáhlé energetické skupiny PRE.
  • Je 3. největším dodavatelem elektřiny v Čechách. Působí především v Praze.
  • Zabývá se prodejem, výrobou z elektřiny z obnovitelných zdrojů a distribucí elektřiny. Nabízí i dodávky zemního plynu.
Porovnat s ostatními dodavateli

Plyn a elektřina od Pražská energetika a.s.

Akciová společnost vznikla v roce 1994, ale její historie sahá až do 19. století.

V roce 2013 se dobrovolně přihlásila k Etickému kodexu obchodníků v energetických odvětvích.

Svým klientům poskytuje online účet Moje PRE, kde mohou sledovat svou spotřebu energií.

Ceny a nabídka: Pražská energetika a.s.

U Pražská energetiky a.s. najdete spoustu nabídek na dodávky elektřiny a v menší míře i nabídky plynu. Zajímá vás, jestli by pro vás některá z nabídek byla výhodnější? Podívejte se aktuální ceny elektřinyplynu pro tento rok. Nebo použijte naší kalkulačku, která vám během chvilky spočítá celkovou cenu včetně poplatků za distribuci.

Kontakt Pražská energetika a.s.

Webové stránky: www.pre.cz

E-mail: pre@pre.cz

Zákaznická linka: +420 267 051 111

Provozní doba: Po-Pá 8-18 hod.

Jak přejít k Pražské energetice?

Potřebné dokumenty najdete na webových stránkách dodavatele. Ty pak donesete na jednu z poboček či pošlete poštou nebo elektronicky. Postup se bude lišit podle vaší konkrétní situace. Pokud si nejste v něčem jistí, rádi vám se vším pomůžeme.

Pošlete nám vaši poslední fakturu a jeden z našich specialistů vám pomůže vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

Poslat fakturu

Jak ukončit služby Pražská energetika?

Potřebujete ukončit dodávky elektřiny či plynu stávajícího dodavatele? Potom je třeba písemně vypovědět smlouvu. Na stránkách PRE najděte formulář Žádost o změnu, uzavření nebo ukončení smlouvy. Ten vyplňte a pošlete e-mailem nebo poštou na adresu dodavatele.

Najít nového dodavatele

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Je to jednoduché. Nejdříve si srovnáte ceny elektřiny u jednotlivých dodavatelů. Následně si vyberete tu nejvýhodnější nabídku. Dalším krokem je vyplnění smluv s novým dodavatelem. Se vším vám rádi pomohou naši specialisté na energetiku.

Až podepíšete smlouvu, doručíme ji novému dodavateli. Ten pak za vás obvykle podá výpověď u stávajícího dodavatele. Následně uhradíte poslední vyúčtování u starého dodavatele, nový dodavatel vám zašle rozpis záloh a tím je převod u konce.

Změna je čistě administrativní. Nemusíte se bát výměny elektroměru. Celý proces navíc probíhá ze zákona bezplatně. Zprostředkování, asistence při vyplňování a doručování smluv vás také nebude stát ani korunu.

Pro vás se nemění téměř nic. Jen cena a logo dodavatele na faktuře. Vše ostatní zůstává stejné. Hodiny, tedy elektroměr, vám také zůstanou. Odečty budou prováděny ve stejnou dobu jako doposud, stejně tak vám bude i ve stejnou dobu chodit vyúčtování.

Změna dodavatele probíhá vlastně jen na papíře. Papírování se přitom vůbec bát nemusíte. Rádi vám s ním pomůžeme. Stačí si porovnat ceny elektřiny a vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

Pokud se chystáte změnit dodavatele, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem.

V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržení výpovědní lhůty. Ta obvykle trvá 3 měsíce. Jakmile podáte výpověď, výpovědní lhůta se rozeběhne první den následujícího měsíce. Během výpovědní lhůty budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele.

Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době.

Rádi vám pomůžeme smlouvu vypovědět tak, aby vám nehrozila žádná sankce. Stačí vyplnit naši kalkulačku cen elektřiny. Jeden z našich specialistů na energetiku se vám brzy ozve a vše s vámi probere.

Ano, to je samozřejmě možné. Při přepisu odběrného místa není třeba dodržet závazek, který je na daném odběrném místě sjednaný. S přepisem energií vám samozřejmě rádi pomůžeme. Stačí, když si v našem srovnání cen elektřiny vyberete dodavatele. My se vám hned ozveme a pomůžeme vše vyřídit.

Cena elektřiny se skládá ze 2 částí. První je regulovaná státem a pro všechny stejná. Druhou, neregulovanou si určují sami dodavatelé. Proto se ceny za elektřinu u jednotlivých společností mohou výrazně lišit.

Dodavatele můžete změnit kdykoliv během roku. Pokud používáte elektřinu na vytápění, doporučujeme začít levnější elektřinu odebírat před topnou sezonou. Ta začíná přibližně v říjnu. Výpovědní lhůta u stávajícího dodavatele ale zpravidla trvá 3 měsíce. Proto doporučujeme začít se změnou na jaře nebo na začátku léta.

Distributoři elektrické energie vlastní elektrické vedení, kterým vedou elektřinu k vám domů. Když tedy spadne strom na vedení, místní distributor ho musí opravit. Distributora si nemůžete vybrat. Je vám přidělen na základě adresy. V ČR působí jen 3:

  • EG.D – jižní Čechy, jižní a střední Morava,
  • PREdistribuce – Praha a blízké okolí,
  • ČEZ Distribuce – zbytek ČR.
Dodavatelé elektřiny prodávají elektrickou energii. Je jich na trhu několik desítek. Ve výběru dodavatele máte volnou ruku.

Čas zapnutí a vypnutí nízkého tarifu, nočního proudu, se vám s novým dodavatelem nezmění. Spínání totiž ovládá váš distributor. Distributor vám při změně dodavatele zůstane stejný.

Změna dodavatele se vyplatí. Ušetřit můžete až několik tisíc korun ročně. Důvodem je, že lidem, kteří zvažují změnu, dodavatelé často nabídnou výrazně atraktivnější ceníky. Dostanou tak výhodnější cenu, než kdyby zůstali u svých stávajících dodavatelů.

Ne. Dluhy se týkají pouze osoby, která smlouvu podepsala, nikoliv samotného odběrného místa.

Důvěryhodní dodavatelé uzavřeli Energetickou deklaraci. V ní slibují svým zákazníkům, že jejich smlouvy jsou férové. Čtěte více o Energetické deklaraci a zjistěte, kteří dodavatelé ji podepsali.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.