Centrální registr úvěrů

Tento pojem patří do kategorie: Půjčky, Finance

Zobrazeno: 2234x owl small
 

 

Centrální registr úvěrů je evidence vedená Českou národní bankou (ČNB), jež dozoruje nad českým finančním trhem. ČNB v centrálním registru úvěrů shromažďuje údaje o právnických osobách a fyzických osobách podnikajících (OSVČ), které mají bankovní úvěr nebo ho v posledních deseti letech čerpaly. Dále jsou zde zaznamenávány údaje těch právnických osob a fyzických osob podnikajících, které neoprávněně překročili do debetu na svých běžných účtech. ČNB však shromažďuje pouze údaje od bank působících v ČR, včetně poboček zahraničních bank. Neshromažďuje údaje od nebankovních poskytovatelů půjček a leasingových společností. Bankovní registr fyzických osob (občanů i drobných podnikatelů) provozují společnost Czech Banking Credit Bureau, a.s. či sdružení SOLUS.

Údaje z centrálního registru úvěrů ČNB nejsou sdílena s žádným dalším registrem. V případě potřeby nebo zájmu je možno si nechat vyhotovit výpis z registru. Ten je zpoplatněn částkou 400,- Kč, a je poskytován pouze osobám, na které se informace přímo vztahují.

 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/pujcky.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.