Pojištění hypotéky

Tento pojem patří do kategorie: Hypotéky, Pojištění

Zobrazeno: 2164x owl small
 

 

Pojištěním hypotéky se nejčastěji myslí pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Nejčastěji je možné pojistit se pro případ smrti, pro případ invalidity nebo pro případ pracovní neschopnosti. V současnosti je stále oblíbenější také pojištění schopnosti splácet i pro případ ztráty zaměstnání.

Pojištění hypotéky se jeví jako rozumné řešení hlavně s ohledem na délku splácení. Odhadnout budoucí nepředvídané okolnosti, které by mohly splácení zkomplikovat, totiž dost dobře nejde. Na druhou stranu bývá tato jistota poměrně draze vykoupena v podobě trvale vyšších splátek hypotéky.

Při sjednávání pojištění hypotečního úvěru je nutné si dobře prostudovat řadu výjimek a výluk, na které se pojištění schopnosti splácet nevztahuje. Rozhodně se nevyplatí při sjednání pojištění zatajovat požadované informace o zdravotním stavu. Výsledkem by totiž mohlo být odmítnutí poskytnutí pojistného plnění.

 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/hypoteky.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.