Bohemia Energy koupila dalšího konkurenta. Tentokrát Europe Easy Energy

 

Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií v Česku, koupila dalšího konkurenta. Tentokrát se jím stala společnost Europe Easy Energy, která má v současnosti asi 45 000 zákazníků v ČR a necelou tisícovku na Slovensku.

Bohemia Energy 3E 

O této akvizici informovala mluvčí Bohemia Energy Alžběta Šťastná. Dodala, že společnost svůj úmysl převzít společnost Europe Easy Energy oznámila Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a nyní čeká na jeho povolení. Cenu transakce společnost nezveřejnila.

„Věříme, že spojení obou firem přispěje ještě k větší spokojenosti zákazníků.“

- Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy

V akvizici bude i nadále pokračovat

Písařík uvádí, že firma chce v akviziční politice pokračovat i nadále. Již v roce 2013 převzala České Energetické Centrum a České Energetické Centrum Jih, v polovině letošního roku koupila firmu Global Energy. Bohemia Energy je podle OTE alternativním dodavatelem s největším počtem odběratelům v Česku. V říjnu od ní bralo 316 700 zákazníků elektřinu a asi 183 000 zemní plyn. Již na začátku června přešlo k Bohemia Energy na základě akvizice asi 13 000 zákazníků energetické části firmy Global Energy. Díky spojení s Europe Easy Energy získá dalších 45 000 klientů.

Který dodavatel energií je nejlevnější? Přejít do srovnání

V letošním prvním pololetí klesly tržby společnosti meziročně o čtyři procenta na 4,5 miliardy korun. Bohemia Energy to odůvodnila nezvykle mírnou zimou a obchodním rozhodnutím firmy nabídnout zákazníkům elektřinu a plyn za ještě výhodnějších cenových podmínek. Jak to bude vypadat s hospodářskými výsledky Bohemia Energy v dalších letech, mohou prozradit i připravované ceníky elektřiny a plynu na rok 2016, které by společnost měla představit na začátku prosince.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé