5/31/2023, Sandra Skorkovská, Ušetřeno.cz

Kolik stojí volání do zahraničí?

Než odjedete do zahraničí, zkontrolujte si v aplikaci operátora, že máte roaming aktivní. V nastavení telefonu se pak podívejte, že máte zapnutý i datový roaming.

Zahraniční hovor: V EU jako doma

V rámci Evropského hospodářského prostoru (EHP) můžete používat svůj tarif jako doma. Pokud tedy máte například neomezený tarif, můžete volat z Francie do Polska nebo třeba psát SMS z Estonska do Řecka a nebude vás to stát nic navíc.

Dávejte si ale pozor, pokud máte zdarma volání do vlastní sítě. V takovém případě se volné minuty obvykle vztahují pouze na volání v rámci ČR.

Neomezená data vám v zahraničí také omezí – balíček dat pro surfování za hranicemi ale obvykle obsahuje desítky volných GB. V ceníku vašeho tarifu najdete, kolik dat můžete v cizině vyčerpat. 

Země EHP: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie.

Pozor – do země EHP nepatří Švýcarsko.

Za volání z EHP do jiné země (například USA) už si připlatíte.

Získejte tarif na míru

Mimo EHP už to něco stojí

Operátoři rozdělují svět obvykle do několik zón – v každé zóně stojí volání jiné peníze. Každý operátor si pak státy škatulkuje do zón podle svého uvážení. 

Než vyrazíte na cesty, zkontrolujte si ceny na stránkách operátora. Obvykle mají operátoři na stránkách mapu, ve které stačí vyhledat vaši destinaci a hned se dozvíte, kolik stojí příchozí i odchozí hovor nebo MMS.

Roaming podle států u 3 největších operátorů

Mezinárodní hovor: Když z ČR voláte na zahraniční číslo

Jiná pravidla ještě platí pro případ, že voláte na číslo, které nezačíná +420.

T-Mobile: Volání na zahraniční číslo

Ceny se liší podle toho, do jaké země zrovna voláte. V rámci vybraných států EU zaplatíte pouze 5,66 Kč za minutu, cena se ale může vyšplhat až na 200 Kč za minutu. Než tedy zvednete telefon a začnete vyťukávat telefonní číslo, zkontrolujte si cenu volání na stránkách T-Mobile.

O2: Volání na zahraniční číslo

V Moje O2 v sekci Doplňkové služby si musíte aktivovat službu Chytré volání, která stojí 199 Kč měsíčně. Získáte díky ní ale volání na slovenská čísla zdarma a do zbytku světa za 3,50 Kč za minutu.

Vodafone: Volání na zahraniční číslo

U Vodafonu si vždy zkontrolujte aktuální ceníky. Pokud ale voláte do zahraničí často, omrkněte jednu z jejich speciálních služeb.

Mezinárodní voláníMy CountryMy EUMinuty do daleka
Voláte po celém světě. Nemusíte nic nastavovat.Zvýhodněné volání do jedné vybrané země.Zvýhodněné volání do zemí EU.Balíčky volných minut pro konkrétní oblasti.
od 5,65 Kč za minutuod 5,04 Kč za minutu + 50,42 Kč měsíčně4,03 Kč za minutu + 100,83 Kč měsíčněod 545 Kč

(Zdroj dat: Ceníky operátorů. Aktualizováno květen 2023. Nejedná se o obchodní nabídku.)

Získejte tarif na míru

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.