10/14/2022, Sandra Skorkovská, Ušetřeno.cz

Nejvýhodnější spoření v eurech: Vyplatí se spořit v cizí měně?

Drtivá většina Čechů drží své úspory v korunách. Nicméně své peníze můžete zhodnotit také v eurech, dolarech nebo librách. Která banka má nejvyšší úrok na spořicím účtu v cizí měně?

spoření v eurech

Spořicí účty jsou vhodné pro drobné střadatele, kteří se nechtějí nechat omezovat. K penězům máte neustále přístup. Hodí se pro krátkodobé spoření.

Spořicí účet v eurech nebo jiné měně se vyplatí otevřít ve chvíli, když máte příjem ve valutách. Druhý důvod je čistě finanční. Na devizovém účtu se dá vydělat. Musíte ho ale založit ve správný čas. Když hodnota koruny klesá, vaše úspory vůči české měně rostou. Vyděláváte tak dvakrát.

Eura a dolary, dál to trochu vázne

Spořicí účet v eurech má v nabídce celá řada bank. Většina bank si poradí také s americkými dolary. Dál už je to trochu složitější. Běžný účet si sice často založíte v nejrůznějších měnách, u spořicích jsou možnosti mnohem omezenější. 

Kde najít nejvýhodnější spoření v eurech?

Zajímavé úročení většinou nabízí menší banky, které se snaží nalákat nové klienty. Sazby jsou ale proměnlivé jako počasí. Banky je mohou kdykoliv změnit. Vyplatí se sledovat prémie a bonusy. Možná získáte vytoužené procentní bodíky navíc.

Jestli uvažujete o spořicím účtu, měli byste se důkladně seznámit se všemi podmínkami. Někde se setkáte s podmínkou, že si musíte sjednat ještě běžný účet. Pozor si dejte na všemožné poplatky. Aby to, co vyděláte, potichu nezmizelo v kapse bankéřů.

BankaNázev produktuMěnyRoční úrok
Air BankSpořící účetEUR, USD0,1 %
ČSOBČSOB Spořící účetEUR, USD0,01 %
Equa BankSpořící účet EXTRAEUR, USDDo 200 tis. eur 0,1 % ročně + 0,1 % v případě, že v daný měsíc neproběhne na účtu odchozí platba. Nad 200 tis. eur 0,01 % ročně.
Fio bankaFio kontoEUR, USD0 %
Max bankaSpořící účetRUB2 %
RaiffeisenbankSpořicí účet GOLD v EUREURDo 200 tis. eur 0,05 % ročně. Od 200 tis. eur 0,01 % ročně.

Který spořicí účet je pro vás nejlepší?

Úroková pásma

Slíbený úrok nemusíte získat vždycky. Jak vysoké bude zhodnocení, záleží na tom, jak vysoký váš vklad je. Peníze se totiž obvykle úročí v několika pásmech. Pokud vaše úspory na účtu přesáhnou mezní hranici, pak vám banka nadbytečný vklad úročí o poznání menším číslem.

Příklad pásmového úročení Raiffeisenbank:

U vkladů do 199 999 eur je úroková sazba 0,05 % ročně. Nad tuto částku se peníze úročí pouze 0,01 % ročně. 

Vyplatí se spořicí účet v cizí měně?

Spořicí účty nejsou rizikové. Všechny vklady musí být ze zákona pojištěné, a to až do výše 100 000 eur. Problém nastává, pokud své úspory v cizí měně chcete směnit na koruny. Kurzy pro směnu se neustále mění. Když koruna výrazně posílí, může být směna na koruny nevýhodná.

Srovnejte si spořicí účty na jednom místě

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.