Povinné ručení Opel

 

Zákon je nesmlouvavý a pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se nikdo nevyhne. Zajímá vás, kolik stojí pojištění vozů značky Opel? Možná budete překvapeni, jak velké jsou rozdíly v cenách.

Povinné ručení Německá automobilka nabízí osobní a malé užitkové vozy. Cena povinného ručení se samozřejmě bude lišit podle toho, jaký vlastníte typ automobilu značky Opel. Výše poplatků se odvíjí od zdvihového objemu motoru a jeho výkonu, jak je patrné z následujícího příkladu. Pan Karel vlastní dvě auta od Opelu. Jako zkušený řidič, který jezdí bezpečně, má nárok na vysoký bonus. Za silnější Astru 1,6 (85 kW, 1598 ccm) zaplatí 2050 Kč, kdežto pojištění na druhé auto Corsu (44 kW, 998 ccm) stojí pouhých 1244 korun. Jedná se o ceny, které nabídl srovnávač povinného ručení.

Osoba řidiče ovlivní cenu až o tisíce

Kromě vlastností vozidla ovlivňuje cenu povinného ručení i samotná osoba řidiče. Kdyby pan Karel nejezdil spousty let bez nehod, musel by platit za svá auta 5 125 Kč, respektive 3 110 Kč. Bonusy za bezeškodní průběh pojištění dosahují i 50% slevy z ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Uspořit můžete, když si sjednáte povinné ručení online. Internetové srovnávače nabízí levnější pojištění oproti ceně na pobočce pojišťovny. Drobnou úsporu zaznamenáte, když celé povinné ručení zaplatíte najednou.

Levné povinné ručení na Opel onlineSjednat povinné ručení

Zvolte si správný rozsah povinného ručení

Že povinné ručení se nesjednává jen tak, dokazuje policejní statistika. Za uplynulý rok způsobili lidé za volantem vozů Opel 2 364 nehod. Zákonem stanovené pojistné minimum je rovno 35 milionům korun. Existují však varianty s výrazně vyšším krytím, za které si ovšem připlatíte více. Je jen na vás, jakou výši ochrany zvolíte. Další příležitost ušetřit se nabízí v podobě správného nastavení připojištění. Pouvažujte, zda skutečně potřebujete připojištění proti střetu se zvěří, když se pohybujete ve městě a vaše cesta do přírody končí v nákupním centru u dálnice. Připojištění čelního skla se vyplatí mít sjednané téměř vždy, obzvlášť když váš Opel má drahé vyhřívané sklo. Nabídky povinného ručení občas přímo zahrnují nejrůznější připojištění.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0