Hypotéka od MONETA Money Bank

 • Při sjednání online získáte na 60 dní garantovaný úrok od 4,89 % ročně.
 • Sjednání i následné vedení hypotéky vás nebude stát ani korunu.
 • Výpis z katastru za vás banka vyřídí zcela zdarma.
MÁM ZÁJEM O HYPOTÉKU

Jaké jsou výhody hypotéky od MONETA Money Bank?

Sjednání hypotéky online

Sjednání hypotéky online

Hypotéku si sjednáte bez nutnosti návštěvy pobočky – dokumenty nahrajete online a smlouvu podepíšete z pohodlí domova.

Splácení, které se vám přizpůsobí

Splácení, které se vám přizpůsobí

Splácet můžete až 50 % z aktuální výše hypotéky každý rok, případně mimořádné splátky 25 % každého půl roku.

Jednoduchá správa hypotéky

Jednoduchá správa hypotéky

Svou hypotéku můžete jednoduše spravovat přes aplikaci Smart banka, nebo na jakékoliv z desítek poboček v České republice.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Dokumentů a dokladů, které budete k vyřízení potřebovat je sice dost, ale není se čeho bát. Stačí si vše připravit a můžete směle vyrazit do banky. 

V první řadě budete potřebovat: 

 • Občanský průkaz.
 • Další doklad totožnosti – řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list.
 • Zaměstnanci si připraví potvrzení o výši trvalého příjmu a výpis z běžného účtu za poslední 3 měsíce.
 • Podnikatelé poslední daňové přiznaní a výpis z běžného účtu za poslední 3 měsíce.

Dále jsou na řadě podklady o použití Hypopůjčky. Tady se hodí mít připraveno:

 • Pro účel koupě – budoucí smlouvu včetně návrhu kupní smlouvy.
 • Pro účel výstavby nebo rekonstrukce – smlouvu o dílo, stavební povolení a rozpočet stavby.
 • Pro účel refinancování – původní smlouvu o úvěru nebo půjčce, vyčíslení aktuálního zůstatku úvěru včetně příslušenství a platnou pojistnou smlouvu na zastavovanou nemovitost.
 • Pro účel proplacení nákladů v kombinaci s účelem koupě, rekonstrukce nebo výstavby – kupní smlouvu s vyznačením vkladu na katastru nemovitostí, smlouvu o dílo a doklad potvrzující úhradu proinvestovaných nákladů.

Dobu fixace si zvolíte podle toho, jak vám to bude vyhovovat. MONETA Money Bank nabízí fixaci úroku na 1, 3, 5, 7 nebo 10 let.

Hypotéka nemusí sloužit jen k financování nového bydlení. Můžete si s ní pořídit i vybavení domácnosti.

S hypotékou od MONETA Money Bank si tak můžete pořídit například:

 • byt,
 • dům,
 • stavební pozemek,
 • chalupu.

V rámci hypotéky můžete nemovitost, rekonstruovat a zmodernizovat nebo dodatečně vybavit, a to až do výše 30 % části úvěru.

Samotné schválení hypotéky zabere jen pár dnů. Vyřízení je o krapet delší, protože se skládá z několika fází.

 1. Fáze kompletace složky – ta zahrnuje podklady a potvrzení podle seznamu, který jste dostali od svého hypotečního bankéře.
 2. Fáze schvalování

Fáze kompletace složky

Je časově nejnáročnější, protože se v ní zařizují všechny podklady ke schválení hypotéky. Patří sem například ověření vaší schopnosti hypotéku splácet – u zaměstnanců se ověřuje skrze potvrzení příjmu od zaměstnavatele, které vám vystaví účetní oddělení vaší firmy. Často se stává, že doklad nedostanete na počkání, a tak se čekání prodlužuje. U podnikatelů se vše ověřuje podle posledního daňového přiznání.

Fáze schvalování

Jakmile máte všechny podklady připravené, můžete je předat svému hypotečnímu bankéři. Ten je připraví ke schválení. Součástí složky musí být i odhad nemovitosti, který zpravidla zabírá nejvíce času. Po vyhotovení odhadu předá váš bankéř celou vaši složku specializovanému oddělení banky. To většinou trvá několik dnů.

Při zařizování hypotéky se vyplatí celkově počítat s 2–4 týdny. Určitě se vyplatí mít časovou rezervu, díky které se vyhnete zbytečnému stresu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad hypotéky od MONETA Money Bank

    Reprezentativní příklad: Reprezentativní příklad: Výše úvěru 2 500 000 Kč, doba splatnosti úvěru 30 let (360 splátek), měsíční splátka 12 951 Kč, pevná roční úroková sazba 4,69 % s RPSN 4,80 % při fixaci na 5 let s využitím slevy ve výši 0,5 % za aktivní využívání účtu u MONETA Money Bank určeného pro splácení hypotečního úvěru. Celková částka splatná spotřebitelem 4 676 134 Kč. Poplatky související s úvěrem: zpracování úvěru, posouzení vhodnosti zástavy, vedení běžného účtu a vedení úvěrového účtu zdarma, poplatek za podání návrhu na vklad zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh, poplatek za podání návrhu na výmaz zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh, ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč. Zajištění nesmí být ve zcela zjevném nepoměru k hodnotě zajišťované pohledávky. Povinností žadatele o úvěr je sjednání a udržování pojištění nemovitosti (zajištění), a to po celou dobu trvání smluvního vztahu. Náklady tohoto pojištění nebyly zahrnuty do RPSN, neboť jejich výše není známa. RPSN a celková částka splatná spotřebitelem u reprezentativního příkladu vychází z předpokladu jednoho klienta, zástavce a předmětu zajištění. Dále vychází z předpokladu výše úvěru odpovídající 80 % (včetně) z hodnoty nemovitosti, případně kupní ceny. Hodnota úvěru i měsíční částky, která bude splácena v cizí měně, než v jaké byl úvěr poskytnut, by se mohla změnit s ohledem na pokles hodnoty cizí měny v poměru k CZK. Na sjednání úvěru není právní nárok. Tato nabídka není závazná.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.