MONETA Money Bank pružná hypotéka

Abyste měli místo, kam se budete

rádi vracet – opravdový domov.

Žádné poplatky

Zpracování ani vedení úvěru vás nebude stát ani korunu.

Odhad zdarma

Odhad nemovitosti i výpis z katastru získáte zdarma.

Efektivní úrok

Čím více peněz máte na účtě, tím méně zaplatíte.

MONETA Money Bank, a. s. Hypotéka All Inclusive MONETA Money Bank
Úrok od:
1,64 %
Maximální LTV:
80%
Splatnost:
5 - 30 let
Reprezentativní příklad: Výše úvěru 1 000 000 Kč, doba splatnosti 20 let (240 splátek), měsíční splátka 5 054 Kč, úroková sazba 1,99 % ročně s RPSN 2,06 % při fixaci na 5 let, s využitím slevy ve výši 0,5 % za aktivní využívání účtu u MONETA Money Bank určeného pro splácení hypotečního úvěru. Poplatky související s úvěrem: zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu, vedení běžného účtu a ocenění nemovitosti zdarma, čerpání úvěru 500 Kč, návrh na vklad a výmaz zástavního práva z KN 2 000 Kč za každý návrh, ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč, potvrzení o výši zaplacených úroků 50 Kč/rok. Celková částka splatná spotřebitelem 1 219 563 Kč. Efektivní úrok 1,82 % ročně s RPSN 1,88 % platí v případě výše úvěru do 80 % (včetně) hodnoty nemovitosti, případně kupní ceny a dodržení měsíčního kreditního příjmu 15 000 Kč na účtu u MONETA Money Bank určeném pro splácení hypotéky a dále za předpokladu zápočtu úspor klienta na běžném účtu ve výši 20 % nesplacené hypotéky maximálně 200 000 Kč. Na sjednání úvěru není právní nárok, nabídka není závazná. Zajištění nesmí být ve zcela zjevném nepoměru k hodnotě zajišťované pohledávky. Povinností žadatele o úvěr je sjednání a udržování pojištění nemovitosti (zajištění), a to po celou dobu trvání smluvního vztahu. Náklady tohoto pojištění nebyly zahrnuty do RPSN, neboť jejich výše není známa. RPSN a celková částka splatná spotřebitelem u tohoto příkladu vychází za předpokladu jednoho klienta, zástavce a zajištění. Hodnota Vašeho úvěru i měsíční částky, kterou budete splácet v cizí měně, než v jaké byl úvěr poskytnut, by se mohla změnit s ohledem na pokles hodnoty cizí měny v poměru k CZK.

Odpověděli jsme na vaše nejčastější otázky

Pružná hypotéka je ideální pro všechny, kteří se kvůli hypotečnímu úvěru nechtějí zbavit veškerých volných finančních prostředků, vklad na běžném účtu si ponechají a využijí jeho zápočet vůči úvěru. Zároveň také budou mít možnost měnit výši svých splátek dle aktuálních potřeb.

Ano, hypéku od MONETA Money Bank můžete využít například ke koupi garáže, chaty, chalupy nebo pozemku, na kterém si svůj vysněný dům teprve postavíte. Ve všech případech získáte zcela totožné podmínky jako při koupi bytu nebo domu.

  • Úroky z hypotečního úvěru platíte pouze z rozdílu mezi aktuální nesplacenou částkou úvěru a průměrným kreditním zůstatkem na běžném účtu určeném ke splácení úvěru.
  • Prostředky na běžném účtu budete mít stále k dispozici.
  • Za odhad nemovitosti, zpracování a vedení úvěru nic neplatíte.
  • 1x ročně můžete zaslat mimořádnou splátku až v 50% výši hypotéky (nejdříve po 1. roce splácení, poté každých 6 měsíců 25 % výše hypotéky).
  • Sami si zvolíte, zda budete chtít mít možnost v průběhu trvání hypotéky využít snížení měsíční splátky.

Samozřejmě, najdete ji na oficiálních stránkách MONETA Money Bank. Užitím kalkulačky získáte orientační výši splátky úvěru, kterou můžete spolu s kontaktními údaji zaslat přímo hypotečnímu bankéři.

Odhad pořízený jinde musí nejprve posoudit odborník na nemovitosti přímo z MONETA Money Bank, který rozhodne, zda jej může banka akceptovat či nikoli. Je proto vhodnější, obrátit se rovnou na smluvní odhadce MONETY. Odhad i výpis z katastru vám navíc obstarají zdarma.

Ano, standardně musí být spolužadatel. Může to být například i druh/družka Výjimkou je, pokud mají manželé společné jmění formou notářského zápisu nebo rozhodnutím soudu zúžené či rozdělené - pak mohou být samostatnými žadateli. Počínaje 1. 1. 2014 ale banka vyžaduje souhlasné prohlášení manželka/manželky (vedlejšího účastníka) s uzavřením úvěrového vztahu.

Napsali jsme o hypotékách

Předčasné splacení hypotéky: Jaké jsou sankce u jednotlivých bank?

Vaše firma začala ve velkém prosperovat, vyhráli jste v lote...

Jak vysoký musíte mít příjem, abyste získali hypotéku? Vypočítejte si to sami

Ten pocit znáte, zažili jste ho loni, když jste pomáhali kam...

Hypotéky v roce 2017: S úvěrem na bydlení neotálejte, úrokové sazby šplhají vzhůru

V prosinci loňského roku přistoupily k navýšení úroků Komerč...

Novela úvěrového zákona: Jak se dotkne hypoték a půjček?

V minulém díle našeho seriálu jsme si v krátkosti nastínili,...

Už zítra můžete bydlete ve vlastním

Zažádat o hypotéku