Jak zřídit plyn

 

Přinášíme Vám informace o přesném postupu zřízení plynové přípojky i rady ohledně výběru dodavatele a nejvýhodnějších cen, které často vyhledáváte.

jak zřídit plyn  Zřízení samotné přípojky je prvním krokem k tomu, aby mohl zákazník začít využívat plyn k vaření či topení. Území České republiky je rozděleno do několika menších celků, tzv. distribučních oblastí. Distributor je v každé oblasti pevně stanoven a nelze jej změnit. Jeho úkolem je zajištění správy plynovodů, o což se starají společnosti RWE, E.ON a Pražská plynárenská.

Právě distributora kontaktujete nejdříve, a to s vyplněným formulářem „Žádost o připojení k distribuční soustavě“. Následně sepíšete smlouvu a domluvíte konkrétní datum a podmínky připojení. Nezapomínejte na to, že přípojku je možné takto jednoduše zařídit pouze v místech, kde již existují plynové rozvody.

Výběr dodavatele

Druhým krokem je výběr dodavatele. Pro většinu zákazníků jsou klíčové nízké ceny plynu, jejich výpočet však není úplně jednoduchý. Domácnosti ve stejné oblasti s odlišným typem spotřeby často zjistí, že je pro ně nejvýhodnější odlišný dodavatel. Pokud máte alespoň rámcovou představu o tom, k čemu a v jaké míře budete plyn využívat, vyplňte odpovědi na otázky v kalkulačce plynu a zjistíte, která nabídka vyhovuje Vaší poptávce nejvíce.

Sjednejte si levný plyn           onlinePorovnat ceny plynu

Výpočet cen

Kalkulačka Vám pochopitelně pomůže i v případě, že již dodavatele máte a hledáte pouze informace o tom, jak ušetřit na plynu. Výhodnější smlouvy jsou obvykle ty, uzavírané na dobu určitou, neboť nabízejí nižší cenu výměnou za slib, že u zvoleného dodavatele zůstanete několik následujících let. Pokud si chcete nechat volnou ruku pro pozdější změnu Vašeho partnera pro dodávky plynu, zvolte smlouvu na dobu neurčitou. Naprosté většině těch, kteří vyplní kalkulačku cen plynu, přinese revize jejich smlouvy a případná změna dodavatele výrazné snížení cen. Ať už hledáte levnějšího dodavatele či zřizujete zcela novou přípojku, veškeré formality lze přehledně a bezpečně vyřídit po internetu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1