Kritéria při výběru půjčky

 

Výhodnost půjčky většina lidí posuzuje podle toho, o kolik ji přeplatí. Jenže životní situace vás mnohdy donutí vzít si půjčku, která není úplně výhodná z pohledu úroku. Víte, jaké parametry sledovat, aby vám půjčka pomohla a nikoli vás zničila?

peníze půjčka Každý preferuje jiné kritérium při výběru půjčky. Někdo chce mít peníze ještě dnes na účtu. Jiný chce přeplatit půjčku co nejméně a hledá nízký úrok. Další touží po co nejnižších měsíčních splátkách. Zkrátka tisíc lidí, tisíc chutí. Ať se rozhodnete jakkoliv, využijte nabídky prověřených společností. Úvěry nabízí jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Obvykle platí, že banky půjčují větší peníze a klienty si více hlídají. U nebankovních společností můžete očekávat volnější podmínky. Navíc se zaměřují spíše na malé spotřebitelské úvěry a krátkodobé půjčky. Důležité faktory ke sledování jsou úrok, RPSN, výše a délka splátek, sankční poplatky nebo zda existuje možnost předčasného splacení, případně prodloužení splátek.

RPSN

Procentuální částka, o kterou úvěr přeplatíte, zajímá asi každého. Při rozhodování však berte v potaz i další ukazatele. Velmi užitečným parametrem je roční procentuální sazba nákladů. Kromě zmíněné úrokové sazby zahrnuje i vedlejší poplatky, které nejsou na první pohled patrné a půjčku prodražují. Jedná se o výdaje související s uzavřením smlouvy, správou úvěru, převodem peněz na účet a dalšími administrativní poplatky. RPSN se uvádí v procentech. Čím nižší číslo, tím je půjčka levnější. Ze zákona má povinnost toto číslo uvádět každý, kdo poskytuje půjčku. Vyhněte se nabídkám, které údaj RPSN neobsahují.

Sjednejte si bezpečnou půjčku       onlineSjednat půjčku

Příklady výhodných půjček

Znají to všichni, konec měsíce je pryč, ale výplata stále v nedohlednu. Ferratum půjčka je hojně vyhledávaná lidmi, kteří hledají krátkodobou finanční injekci, třeba zrovna před výplatou. Ferratum nabízí drobné půjčky od 500 do 10 000 korun. Diskrétně přes telefon nebo počítač si vyberete, kolik chcete půjčit. Nepotřebujete, žádný doklad příjmů. Schválení proběhne během deseti minut. Poté naleznete peníze na svém účtu nebo si je vyberete formou poštovní poukázky.

Trochu odlišnou variantu představuje Home Credit půjčka. Bez ručitele získáte až solidních 150 000 korun. Peníze můžete utratit, za co se vám zamane. Kolik a jak dlouho budete splácet, si vyberete sami. Pozitivní přístup praktikuje společnost ve všech ohledech. Solventním klientům se Home Credit odvděčí vrácením poloviny úroků. Jestli budete s půjčkou nespokojeni, můžete ji do měsíce zrušit.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1