Zákazníci MND mohou s novým Ceníkem 2019 získat o více než 12 % výhodnější cenu plynu

 

Největší česká těžařská společnost ropy a plynu, MND a.s., se letos řádně pochlapila. Už začátkem května, tedy ještě před koncem současného otopného období, vyhlásila první ceny plynu pro nadcházející topnou sezónu. A nutno podotknout, že velmi příznivé. Zákazníci MND mohou s dodatkovým balíčkem Plyn z první ruky - Ceník 2019 získat o více než 12 % výhodnější cenu plynu oproti základnímu ceníku. Odebírat tedy budou za bezkonkurenčních 724 Kč za MWh včetně DPH. O kolik je to méně oproti ostatním dodavatelům? Má to nějaké háčky? To vše jsme pro vás přehledně sepsali.

 

Ceník 2019 si může aktivovat každý současný i nový zákazník MND k produktu Plyn z první ruky. K věrnostní slevě 6 % tak navíc získá ještě další 6,7% zvýhodnění jako poděkování za důvěru a využití garantované ceny. Dohromady tedy ušetří 12,7 %. A navíc bez nutnosti podepsání smlouvy na dobu určitou. Klientovi stále zůstává smlouva na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou, bez skrytých poplatků a sankcí. Což je v případě fixované ceny velmi ojedinělé. Ostatní dodavatelé nic podobného standardně nenabízí. Jediným Taxisem v cestě za slevou může být využivání jiných promočních nabídek dodavatele.*  V tomto případě je zákazníkovi Ceník 2019 aktivován až po jejich vyčerpání.

* Všem, kteří přechází od jiného dodavatele k MND a zároveň jsou zákazniky ČPP (České podnikatelské pojišťovny), rozdává MND speciální poukazy v hodnotě až 3 000 Kč. O hodnotu poukazů se poté zákazníkům snižuje platba za odebraný plyn, případně elektřinu, a to po dobu až 12 měsíců. Nebo, pokud si zákazníci sjednájí Plyn z první ruky online, získají finanční bonus, ten je jim průběžně vyplácen formou slevy z vyúčtování.

 „Cenu Plynu z první ruky průběžně našim zákazníkům hlídáme tak, aby jim zůstala výhodná dlouhodobě. Aktuálně cena plynu na burzách roste a nelze tedy vyloučit, že dojde u plynu pro domácnosti k postupnému zdražení. Věříme proto, že naši zákazníci možnost zajistit si výhodnou cenu plynu až do konce roku 2019 ocení,“  doplňuje Jan Sýkora, ředitel prodeje a marketingu MND a. s.

Jak si stojí ceník 2019 v porovnání s produkty jiných dodavatelů? 

S cenou 724 Kč za MWh včetně DPH nemilosrdně válcuje téměř každého konkurenta. Do kapsy ho strčí jen Skautská energie s 595 korunami za MWh. Ta je ovšem dostupná pouze pro členy skautu a jejich rodinné příslušníky, ostatní smrtelníci si její produkty sjednat nemohou. V závěsu za nejlevněší Skautskou energií ještě pokulhává 123 ušetři, společnost, která svým zákazníkům nabízí plyn za 692 Kč za 1 megawatthodinu, Blue Gas, Moravská plynárenská, Eneka a další malé dodavatelské společnosti. Z gigantů jako je ČEZ, innogy, E.ON, Pražská plynárenská nebo Centropol či Bohemia Energy se cenami nemůže s Ceníkem 2019 prozatím nikdo rovnat.

5 důvodů, proč přemýšlet nad přechodem k dodavateli MND

  • Ušetříte za platby prostředníkům. Je to přímý těžař s tradicí od roku 1913.
  • Můžete od něj kdykoliv odejít. Má smlouvy na dobu neurčitou.
  • Nemusíte se bát žádných poplatků. Neúčtuje si nic navíc.
  • Máte jistotu kvality. Minulý rok se stal nejčastější volbou zákazníků. 
  • V případě problémů vám ihned pomůže. Bezplatná linka funguje 7 dní v týdnu.

Zajímá vás spíše přesná úspora? Pojďme si ji ukázat na modelovém příkladu. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Modelový příklad pro spotřebu 17 MWh (GasNet distribuční území)
MND Ceník 2019 innogy Standard
Cena za MWh 724 Kč Cena za MWh 1 034,07 Kč
Měsíční poplatky za dávku 168 Kč Měsíční poplatky 128,50 Kč
Celková cena za MWh 978,96 Kč Celková cena za MWh  1 289,03 Kč
Součet měsíčních plateb 337,57 Kč Celkové měsíční poplatky 298,07 Kč
Ročně: 20 693 Kč  Ročně: 25 490 Kč
Úspora s MND: 4 797 Kč
 

  TIP: Rádi byste šetřili s Ceníkem 2019 od MND, ale se stávajím dodavatelem máte uzavřenou smlouvu na dobu určitou? To vůbec nevadí. Zjistěte si, kdy vám smlouva končí a datum si někam poznamenejte. Poté si v naší kalkulačce objednejte produkt Plyn z první ruky - Ceník 2019. V cuku letu se vám ozve jeden z energetických specialistů MND, kterému datum ukončení smlouvy nadiktujete, a on vám pomůže naplánovat a zařídit změnu tak, abyste neplatili žádné sankce.

Pokud si aktivujete Ceník 2019, budete až do konce roku 2019 odebírat plyn za cenu 724 Kč za MWh včetně DPH. Nenašli jsme prakticky žádné háčky. Pro získání nemusíte vůbec nic udělat. Všechno za vás zařídí MND. Po skončení platnosti Ceníku 2019, tj. od 1. 1. 2020, automaticky přejdete na aktuálně platný základní ceník Plyn z první ruky s 6% prémií za věrnost. V případě, že budete chtít změnit dodavatele nebo produkt ještě před 31. 12. 2019, bude vám veškerý odebraný plyn doúčtován dle základního ceníku Plyn z první ruky platného k 1. 1. 2018 bez 6% prémie za věrnost. 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 23