Povinné ručení Ford

 

Povinné ručení musejí mít sjednané všechny automobily provozované na českých silnicích. Zákonná povinnost se nevyhne ani vlastníkům vozů Ford. Každá pojišťovna má svůj vlastní sazebník cen. Víme, kde si sjednat nejvýhodnější pojištění na Forda.

ford Ford si drží přední pozice mezi nejúspěšnějšími automobilovými importéry do České republiky. Nejvíce jdou na odbyt Ford Focus a Ford Transit. V minulosti byl prodejním trhákem malý velký vůz Ford Fusion. Ať už jste si pořídili jakékoli auto americké provenience, jistě vás zajímá, kolik si budete muset připravit peněz na povinné ručení. Srovnání cen ovlivňují hlavně vlastnosti motoru. Zásadní parametry, které pojišťovny zajímají, jsou výkon motoru a jeho zdvihový objem.

Například pojištění na Ford Focus III s benzínovým motorem 1,6 (77 kW, 1596 ccm) vyjde u ČSOB na 4 303 Kč, u pojišťovny Slavie na 5 125 korun. Podobně stojí povinné ručení i pro většinu automobilů této třídy, třeba Renault Mégane III. Do konečné sumy nebyly započítány bonusy za bezeškodní průběh, které mohou pojištění zlevnit až o 60 %.

Levné povinné ručení na Ford onlineSjednat povinné ručení

Mladší platí víc než starší

Pojišťovny moc dobře vědí, kteří řidiči patří mezi rizikové a bourají nejčastěji. Věk a místo pobytu může u řady pojišťoven hrát velkou roli. Mezi takové instituce patří například AXA. Povinné ručení dělí na čtyři věkové kategorie. Nejvíce si připlatí ti nejmladší. Třicetiletých a starších majitelů Fordu se už penalizace za věk netýká. Obdobně pojišťovna dělí republiku na tři části z hlediska počtu obyvatel. Největší finanční zatížení pocítí Pražáci, dále obyvatelé měst s populací nad 50 000. Nejméně platí lidé z menších obcí.

Jezděte Fordem bezpečně a ušetříte

Největší částku uspoří ti, kteří jezdí bezpečně a bez nehod. Systém bonusů a malusů srazí ceny až o desítky procent. S několikaletým bonusem zaplatíte doslova směšnou částku za povinné ručení. Česká pojišťovna slibuje až 55 % z ceny za bezeškodní průběh. Ještě levnější pojištění odpovědnosti z provozu vozidla získáte při on-line objednávce. Zmiňovaná Česká pojišťovna poskytuje 20% slevu, ale třeba na portálu Usetreno.cz narazíte na nabídky snížené až o 70 %. Zaplatíte-li za svého Forda povinné ručení jednorázově, získáte ještě o nějakou stokorunu výhodnější cenu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0