Povinné ručení Mercedes-Benz

 

Za uplynulý rok 2012 způsobili řidiči za volantem Mercedes-Benz přesně 2 585 dopravních nehod. Aby bylo z čeho uhradit škody poškozeným, zákon nakazuje sjednat si povinné ručení. U vozů Mercedes-Benz se nejedná o lacinou záležitost, ale šance na úsporu existuje.

povinné ručení Mercedes-Benz se převážně soustředí na vozidla vyšších tříd a luxusní automobily. Ruku v ruce s tím jde cena povinného ručení. Její výše se primárně odvíjí od obsahu a výkonu motoru. Právě auta honosné německé značky vynikají silnými motory. Proto vlastníci Mercedesů platí za pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vysoké částky. Podobně drahé povinné ručení musí uhradit též majitelé německé automobilky BMW.

Od čeho se odvíjí cena

Z následujícího příkladu je patrné, jak se mění cena v závislosti na druhu automobilu. Do porovnání byl zahrnut malý vůz Mercedes A (1498 ccm, 70 kW), vůz střední třídy Mercedes E (2143 ccm, 125 kW) a luxusní limuzína Mercedes S (2987 ccm, 173 kW). Podle kalkulačky na portálu Usetreno.cz stojí pojištění na Mercedes A 5 395 Kč. S rostoucím počtem koní pod kapotou stoupají poplatky. Pro Mercedes třídy E vyjde nejlevněji AXA povinné ručení. Zaplatíte 6 761 korun. Ještě o dva tisíce více si připlatíte za pýchu automobilky – Mercedes třídy S.

Levné povinné ručení na Mercedes onlineSjednat povinné ručení

Ceny byly počítány bez bonusů za bezeškodní průběh, které mohou srazit poplatky až o desítky procent. V extrémních případech sleva přesahuje polovinu částky. Šanci na levnější pojištění mají řidiči pocházející z menších obcí a lidé starší třiceti let. Cenu také ovlivňuje, v jakém rozsahu si sjednáte povinné ručení. Česká pojišťovna má v nabídce šest produktů lišících se pojistným plněním, asistenčními službami a mírou připojištění. Další úspory dosáhnete sjednáním pojištění on-line.

Pojištění od Mercedesu

Společnost Mercedes-Benz Financial Services se stará o majitele vozidel této německé značky. Mimo jiného nabízí pojistné produkty pro vlastníky vozidel Mercedes-Benz. Kromě pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je součástí smlouvy speciální ochrana pro všechny děti do patnácti let ve vašem vozidle. Pojištění kryje smrt úrazem, trvalou invaliditu, nemocniční odškodné. Další benefit se týká přímé likvidace škod pro nová i ojetá vozidla do 3,5 tuny. Jestli se rozhodnete doplnit povinné ručení o havarijní pojištění, získáte pojištění právní ochrany.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1