MND, a. s.

  • MND je největším těžařem ropy a plynu v České republice.
  • Dodávají energie více než 150 tisícům zákazníků.
  • Při odběru přímo od MND získáte 6% slevu jako odměnu za věrnost.
Porovnat s ostatními dodavateli

Kontakt MND

Webové stránky: www.mnd.cz

E-mail: mnd@mnd.cz

Zákaznická linka: +420 800 400 500

Provozní doba: Po–Pá 8–20 hod.

Plyn a elektřina od MND

Historie MND začíná v roce 1910, kdy Jan Medlen narazil poprvé na hořlavý plyn. Ten využíval k topení ve svém domě, dokud v roce 1913 nedošlo k výbuchu. Výbuch poničil nejen Medlenův domek, ale ohrozil i blízkou železniční trať. 

Díky této nehodě pak v říjnu 1913 došlo k prvnímu zkušebnímu vrtu do země. V hloubce 145 metrů objevili těžaři velké ložisko plynu. V roce 1914 pak i ložisko tzv. lehké ropy.

V roce 1919 v okolí Nesyt objevili první komerční ložisko ropy u nás. Ještě toho roku se společnost oficiálně zaregistrovala k těžbě ropy. Těžba trvala až do 60. let minulého století.

Postupem času vznikali i další ropné závody, které se nakonec v roce 1946 sjednotily pod Československé naftové doly. 1. ledna 1969 došlo ke vzniku Moravských naftových dolů a Slovenských naftových dolů.

Hlavní zlom pro MND, i pro nás odběratele, přišel v roce 2014. Tehdy společnost začala nabízet vytěžený plyn přímo domácnostem. Během roku pak přidala i elektřinu.

Porovnat s dodavateli

Ceny a nabídka: MND

MND nabízí nejen plyn, ale také elektřinu. Energie pochází přímo od těžaře, bez zbytečných prostředníků. Společnost si tak může dovolit nabídnout vám lepší cenu. 

Zajímá vás, jaká je aktuální cena plynu nebo elektřiny? Podívejte se na náš ceník plynuceník elektřiny pro tento rok. Nebo použijte naši šikovnou kalkulačku – kalkulačka pro plynkalkulačka pro elektřinu. Ta vám prozradí celkovou cenu včetně poplatků za distribuci.

Jak přejít k MND?

Změnit dodavatele a přejí k MND zvládnete sami. Na jejich stránkách zvládnete celý proces online. Co když ale MND není ten správný dodavatel pro vaše potřeby? Pošlete nám vaši poslední fakturu a jeden z našich specialistů vám pomůže vybrat toho nejvhodnějšího dodavatele přímo pro vás.

Poslat fakturu

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Díky online kanceláři Moje MND můžete na pár kliknutí například:

  • změnit kontaktní údaje,
  • upravit měsíční zálohy,
  • zažádat o mimořádné vyúčtování,
  • nahlásit samoodečet,
  • stáhnout faktury.

Výpovědní lhůta u MND je 3 měsíce a začíná běžet prvním dnem následujícího měsíce po doručení výpovědi.

Distributor vlastní elektrické vedení a další zařízení nezbytné pro to, aby se elektřina dostala až k vám domů. Abyste mohli elektřinu využívat, musíte ji nakoupit od dodavatele elektřiny, který ji nakupuje na domácím nebo zahraničním trhu. 

Dodavatele si narozdíl od distributora můžete vybrat a pravděpodobně vás bude zajímat především cena.

Cena se skládá z regulované a neregulované části. V té první najdete poplatky související s distribucí elektřiny. Protože distributora nemůžete libovolně změnit, stát za vás hlídá výši poplatku. 

V neregulované části najdete všechny poplatky spojené s dodávkou elektřiny. Jejich výši si určují sami dodavatelé. 

Převod energií k MND zvládnete udělat z domova online. Stačí vyplnit formulář, podepsat smlouvu a přes počítač nebo telefon nahrát potřebné dokumenty od vašeho stávajícího dodavatele.

Pokud nebude potřeba něco doplnit, zařídí váš přechod sami pracovníci MND. Jak dlouho bude přechod probíhat záleží na podmínkách, které máte nastavené se svým současným dodavatelem. 

Před zahájením odběru bude ještě potřeba nahlásit stav vašeho měřidla. 

Na závěr dostanete dopis s rozpisem zálohových plateb pro následujících 12 měsíců.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.