Rodinné tarify

Užijte si více času s rodinou. S rodinným tarifem budete stále ve spojení, a navíc ušetříte za volání i data.

Srovnat mobilní tarify

Co je rodinný tarif?

Rodinný tarif je výhodný balíček několika mobilních paušálů, které patří pod jednu fakturu. V praxi tak všechny tarify spravuje a platí jedna osoba. Většina těchto tarifů je zaměřená na čtyřčlenné a vícečlenné rodiny, ale sdílení jedné domácnosti ani pokrevní příbuznost není podmínkou. Rodinný tarif si tak můžete bez problémů pořídit i se svými přáteli nebo třeba kolegy.

Proč je dobré mít rodinný tarif?

Rodinný tarif je správná volba, pokud chcete mít perfektní přehled a zároveň méně práce s papírováním. Nezáleží na tom, kolik paušálů rodinný tarif slučuje – vždycky vám přijde jenom jedna souhrnná faktura. Rodiče mohou kontrolovat paušály svých dětí a mají detailní přehled o tom, kolik jednotek kdo vyčerpá. Tarify pro rodinu se zpravidla vyplatí i cenově – bývají výhodnější než individuální tarify. Porovnat je můžete v naší kalkulačce.

Srovnat tarify

Nabídky tarifů pro rodinu

Přestože systém fungování zůstává stejný, nabídky tarifů pro rodiny se liší podle konkrétního operátora. S nabídkou a výběrem rodinného tarifu přesně na míru vám rádi pomohou naši specialisté. 

Výhody a nevýhody rodinných tarifů

Výhody:  

  • Ceny tarifů i celých balíčků jsou výhodnější než u samostatných služeb.  
  • Všechny tarify, TV i internet najdete na jedné faktuře. Méně papírování znamená více času pro rodinu. 
  • Máte perfektní přehled o aktivitě ostatních členů rodiny, což se hodí zejména u dětí. 
  • Balíčky s tarify, TV a pevným internetem si můžete sestavit podle svých potřeb.  
  • Za pořízení rodinného tarifu můžete získat různé bonusy nebo třeba slevu na nový telefon.  

Nevýhody:  

  • Do rodinného tarifu zpravidla nemůžete zahrnout ty nejlevnější paušály (např. do 300 Kč).  
  • Většina balíčků je maximálně pro 6 SIM karet.

Jak vybrat ten nejvýhodnější tarif pro rodinu?

Pokud se vám nechce trávit hodiny pročítáním nabídek operátorů, k výběru vhodného tarifu můžete použít naši kalkulačku. Stačí do ní zadat své požadavky a hned budete mít jasno. Kalkulačka tarifů automaticky porovná aktuální nabídky na trhu, bez ohledu na to, jestli mají nálepku „rodinný tarif“. 

Srovnat mobilní tarify

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Záleží na tom, jaké služby hledáte a kolik vás je bude využívat. Jiné potřeby bude mít mladý pár a jiné čtyřčlenná rodina.

Nabídky tarifů pro rodiny se liší podle konkrétního operátora. S nabídkou a výběrem rodinného tarifu přesně na míru vám rádi pomohou naši specialisté. 

Pokud máte velkou rodinu, se kterou toho hodně provoláte a prodatujete, vyplatí se koukat i po balíčcích neomezených tarifů.

Řešení, jak najít nejvýhodnější tarif pro vaši ratolest, je hned několik. Buď můžete zvolit tarif podle typu, nebo podle věku dítěte.

1. Předplacená karta – pro malé školáčky

Předplacenka je nejoblíbenějším řešením u menších dětí, které se teprve učí s telefonem zacházet. Kromě zodpovědnosti se naučí i hospodařit s penězi, tedy v tomto případě s kreditem. Ten je hlavní výhodou předplacenky – díky němu můžete i vy snadno pohlídat, aby toho váš potomek neprovolal nebo neprodatoval víc, než byste si přáli. U předplacených karet ale bývá minuta volání nebo SMS dražší než v klasickém paušálu.

2. Mobilní tarif s paušálem – pro dospívající

Paušál se vyplatí u starších dětí. Lepší je vybrat tarif bez závazku. Požadavky dítěte se s rostoucím věkem zvyšují. Kromě volání a SMS musíte počítat i s vyšší spotřebou dat. Proto nebývá na škodu nastavení měsíčního limitu na volání i čerpání dat.

3. Rodinný tarif – pro malé i velké rodiny

Tenhle typ tarifu je nejpohodlnější volbou, protože máte všechny členy a jejich tarify na jednom místě (na jedné faktuře). Někteří operátoři navíc mají sdílený balíček dat pro celou rodinu. Ne vždycky se ale rodinný tarif vyplatí. Vždy záleží na tom, co hledáte. Za zkoušku stojí podívat se i do balíčků neomezeného volání.

4. Studentský tarif – pro středoškoláky i vysokoškoláky

Pro žáky i studenty existují výhodné studentské tarify. Rozdíl oproti běžným tarifům může být i ve stovkách korun za měsíc

Ano, některé rodinné tarify obsahují i sdílený datový balíček. To znamená, že celá rodina čerpá z jednoho balíčku dat. 

Pokud vaše rodina prosurfuje více dat, bývá běžné si k tarifu ještě dokoupit datový balíček potřebné velikosti.

Ano, dnes už není problém při změně tarifu, nebo dokonce i operátora, ponechání původního telefonního čísla. Postup není složitý:

  • Dáte výpověď u svého starého operátora a obdržíte číselný kód ČVOP.
  • Kód předáte novému operátorovi.
  • Přenos čísla proběhne automaticky v domluvený čas.

Podrobnosti najdete v našem návodu Jak přenést číslo k jinému operátorovi.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.