Spotřebitelský úvěr

Tento pojem patří do kategorie: Finance

Zobrazeno: 2844x owl small
 

 

Spotřebitelské úvěry poskytují bankovní i nebankovní instituce k financování nepodnikatelských výdajů. Nejčastěji jsou využívány na koupi nových spotřebičů, rekonstrukci domácnosti, ale i na dovolenou.

Existují dva typy spotřebitelských úvěrů:

  • Účelové půjčky
  • Půjčky na cokoliv


Podmínkou u účelové půjčky je následné doložení faktury nebo paragonu za konkrétní zboží nebo službu, pro kterou byla půjčka poskytnutá.

U půjček na cokoliv nebo tzv. neúčelových půjček není třeba udávat jejích účel. Jejich vyřízení je většinou velmi rychlé. Oproti účelovým půjčkám je však nutné počítat s o něco vyšší úrokovou mírou.

Pro poskytnutí spotřebitelského úvěru u tuzemských bank i nebankovních společností je většinou třeba být českým státním občan či mít alespoň trvalý pobyt na území ČR. Stejně tak je nutné splnit podmínku plnoletosti. Většina institucí vyžaduje také doložení příjmu.

Smlouva o spotřebitelském úvěru musí být uzavřena písemně, musí na ní být uvedena periodicita a výše splátek, RPSN i další náležitosti.

 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/pujcky.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.