NÁVOD: Jak zapojit internet do tabletu?

 

Buďte online odkudkoliv. Doma, na cestách i na rušné ulici. Víme, jak zprovoznit internet v tabletu a kde ho získáte zadarmo.

internet v tabletuNa co zapínat počítač, když máte rychlý internet v tabletu! 

Tablety zažívají obrovský boom. Kdo ho nemá, jakoby nebyl! Jenže bez internetu je to jen taková drahá hračka k ničemu. Také vás trápí, že při otevření prohlížeče internetu dělá mrtvého brouka? Poradíme vám, jak internet na tabletu probudit k životu!

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Wi-Fi: Pohodlí téměř zadarmo

V případě, že nepotřebujete být neustále online, bude vám stačit internet v tabletu přes síť Wi-Fi. I ty nejlevnější tablety mají možnost se bez jakéhokoliv dodatečného zařízení bezdrátově připojit. Jedinou podmínkou samozřejmě je, aby taková síť byla na daném místě k dispozici. Pokud už Wi-Fi používáte pro připojení pro váš počítač, je problém vyřešen a stačí k síti prostě připojit další zařízení. Vzduchem se můžetepřipojit i v práci - tedy za předpokladu, že znáte heslo.

K bezdrátové síti se připojíte zdarma také z různých veřejných míst -  například z kaváren, restaurací, obchodních center či vybraných vlaků. Někdy je možné „chytit“ nezabezpečenou Wi-Fi síť i na ulici. Takové připojení bývá ale často dost nestabilní. Z toho plyne nevýhoda Wi-Fi připojení - určitá územní omezenost. Žádná síť v dosahu - žádné připojení.

Kdo nabízí nejlevnější internet do tabletu? Přejít do srovnání cen

Připojení tabletu k internetu přes Wi-Fi

Připojení tabletu k internetu je velmi snadné. Stačí si v nastavení vašeho tabletu najít část o bezdrátovém připojení a sítích, vybrat požadovanou síť, zadat heslo a připojit se. Od této chvíle byste se měl

i automaticky připojit k této bezdrátové síti kdykoliv budete v jejím dosahu. Pokud si nejste jistí, kde přesně tuto konfiguraci hledat, poradí vám přiložený manuál.

TIP

Nemáte doma internet?

Pokud doma nemáte internetovou přípojku a tablet by bylo vaše jediné spojení s online světem, zvažte, jak často a na co ho budete používat. Pokud se budete připojovat jen občas, postačí vám například jednoduchý datový tarif, který si vyberete ze široké nabídky operátorů. Můžete ho připojit buď přes speciální SIM kartu, či přes 3G modem.

 

Pokud plánujete být online celý večer, stojí za zvážení zavedení Wi-Fi připojení i do vaší domácnosti. V dnešní době dokonce funguje kapesní Wi-Fi router vhodný i na cesty.

 

3G či LTE síť: S datovou SIM kartou všude online

Možná byste ale chtěli být nezávislejší. V tom případě máte hned několik dalších možností. Jednou z nich je připojit internet do tabletu pomocí 3G mobilní sítě. Aby se to podařilo a vy mohli surfovat i v geografických oblastech, kde není moc vln, chce to vestavěný 3G modem. Naštěstí je většina tabletů tak chytrá, že je obsahuje. Podporuje mobilní internet i váš přístroj? To zjistíte určitě v manuálu či na krabici (hledejte spojení „3G“). Anebo také podle toho, že má slot na SIM kartu.

Více vln vám přinese vysokorychlostní LTE síť, která si v našich luzích a hájích získává čím dál větší oblibu. Pokrytí se pohybuje už od 93 % a rychlost připojení dosahuje až 225 Mb/s. Postup propojení s tabletem se nemění od její pomalejší 3G sestry. Opět je třeba, aby vybraný tablet i SIM karta podporovaly LTE technologii. Mobilní operátoři už je mají běžně ve své nabídce, a navíc za poměrně příjemnou cenu.

surfováníS dobrým mobilním internetem budete surfovat i na suchu. 

TIP

Tarif vs. předplacená karta: Jakou možnost zvolit?

K připojení přes 3G či 4G LTE můžete využít buď datový tarif, či předplacenou kartu. U datového tarifu budete platit každý měsíc paušální částku. Předplacená datová karta funguje úplně stejně jako ta hlasová. Dobíjíte si kredit na data podle toho, jak potřebujete. Hodí se zejména tehdy, pokud chcete využívat internet jen nárazově a víte, že byste tarif asi nevyužili.

 
 

Připojení tabletu k internetu přes 3G či 4G LTE síť

Ať už si vyberete datový tarif, nebo budete data nárazově dobíjet podle potřeby, získáte speciální SIM kartu, která je určena výhradně k surfování. Tu vložíte do tabletu a téměř okamžitě by se vám měla načíst vybraná síť. Někdy se to ale neobejde bez instalace či konfigurace – jasný postup se může lišit v závislosti na poskytovateli dat. Vždy ho ale najdete v balíčku, v němž se nacházela i SIM karta. Tam naleznete i případný PIN, který po vás tablet možná budete vyžadovat. Pokud budete tápat, zavolejte na zákaznickou linku, operátor vás navede.

3G USB modem: Ne vždy se s tabletem spřátelí

Existuje i možnost napíchnout se na internet přes USB modem. V tomto případě bývá ale častý problém, že modem není s tabletem kompatibilní, a tak se jednoduše nepřipojíte. Pokud nad touto možností uvažujete, dopředu se přesvědčte, že váš případ to nebude.

Hotspot: Sdílejte internet z vašeho mobilu

Máte už zařízený internet v mobilu? Čerpat datovou šťávu do svého tabletu můžete i z něj! Stačí, když se z vašeho chytrého telefonu stane hotspot a můžete využít jeho připojení pro svůj tablet. Sdílení dat je většinou možné jednoduše odškrtnout v nastavení telefonu a poté tuto síť najít v nastavení tabletu a propojit mezi sebou přístroje. Výhodou samozřejmě je úspora peněz – vystačíte si s jedním datovým tarifem, který využijete na obou přístrojích. Má to ale své stinné stránky. Jednak se vám baterie výrazně rychleji vybíjí a navíc data opravdu rychle mizí. Tato možnost je vhodná tehdy, pokud ji budete využívat spíše výjimečně.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 17
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png