Nejlevnější plyn

Na co si v případě sjednávání plynu dát pozor? Proč si pečlivě zkontrolovat stávající smlouvu s dodavatelem? Jak získat nejlevnější plyn na trhu? Pojďme se na to podívat.

Srovnání cen plynu

Srovnejte si ceny plynu online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí vyplnit pár údajů o vaší spotřebě do kalkulačky a hned uvidíte porovnání dodavatelů plynu.

S papírováním rádi pomůžeme

S papírováním rádi pomůžeme

Připravíme vám nové smlouvy, zařídíme výpovědi a další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Po telefonu vám odpoví na otázky a pomohou s výběrem i sjednáním.

Zkontrolujte svou stávající smlouvu

Je dobré znát znění a podmínky vaší stávající smlouvy s dodavatelem energií. Pokud se blíží například ukončení fixace, můžete si rozmyslet, zda vám smlouva i dodavatel vyhovují, nebo bude potřeba něco změnit. 

Srovnat ceny plynu

Pozor na délku smlouvy

Promyslete si, na jaké období a za jakých podmínek chcete smlouvu na levnější plyn podepsat. Záleží totiž nejen na aktuální situaci na trhu, ale také budoucím vývoji cen

  • Smlouva na dobu určitou bez fixace může být výhodná, pokud by se cena plynu snížila, jestliže ale nechcete riskovat, je fixace ceny také výhodná. Smlouvu na dobu určitou ovšem nelze jen tak vypovědět (případně se zaplacením pokuty za vypovězení smlouvy). 
  • Výpověď je možné podat spíše při smlouvě na dobu neurčitou. Lhůty pro vypovězení smlouvy zjistíte ve smluvních podmínkách dodavatele, ale obvykle lze využít zákonnou tříměsíční výpovědní lhůtu.

Využijte srovnávače plynu

Srovnávače nabídek energetických společností jsou výborným nástrojem pro ty, kteří hledají nového dodavatele plynu. Pro zjištění, kdo má nejlevnější plyn, lze využít naši online kalkulačku. Do ní stačí zadat několik málo parametrů o vaší spotřebě, bydlišti a způsobu využití plynu a získáte srovnání jednotlivých produktů, včetně výpočtu roční úspory.

Nemusíte přitom brát hned tu první nabídku nejlevnějšího dodavatele plynu – ani ten nejlevnější plyn na trhu pro vás nakonec nemusí být ten nejvýhodnější. Důležité je zaměřit se nejen na ceny plynu, ale také na distribuční poplatky a zákaznické služby, jako je například využití mobilní aplikace pro lepší kontrolu spotřeby, faktur a smluv. 

Někdy pak stačí jen změnit produkt u stávajícího dodavatele, který vám za věrnost navíc může nabízet různé bonusy a výhodné nákupy spotřebního zboží a služeb.

Srovnání cen plynu

Snižte náklady

Na účtech za plyn se dá ušetřit také upravením vaší spotřeby. Čím energeticky úsporněji se vaše domácnost chová, tím méně za roční vyúčtování zaplatíte. Podstatná je také tepelná izolace domu nebo výměna kotle za modernější.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cena plynu se totiž skládá ze dvou částí:

  • Regulovanou část tvoří poplatky distributora a operátora trhu. Její výši vždy na sklonku roku, obvykle v listopadu, určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Ve svých cenících ji musí zohlednit všichni dodavatelé. Tady žádný prostor pro úsporu není.
  • Výši neregulované části, která obsahuje cenu za každou spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky, si ovšem určují sami dodavatelé. Díky tomu se ceny za plyn u jednotlivých společností výrazně liší. Správnou volbou dodavatele proto můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Cena plynu se v jednotlivých krajích mírně liší podle toho, jaký v místě působí distributor. A protože my vám chceme spočítat úsporu co nejpřesněji, hodně nám pomůže vědět, kde se vaše odběrné místo nachází.

Distributor plynu má na starosti přepravu energie a údržbu potrubí. Nemůžete si ho vybrat, pro každé území je pouze jeden. Dodavatelé jsou obchodníci, od kterých si plyn kupujete. Na trhu je jich několik desítek. Je jen na vás, kterého si vyberete.

V České republice působí 3 distributoři plynu:

V naší kalkulačce cen plynu najdete skutečně téměř celý trh. Vše navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové produkty a společnosti. Pokud vám v kalkulačce něco chybí, ozvěte se nám přes kontaktní formulář, zavolejte na telefonní číslo 226 289 029 nebo napište e-mail na zmeny@usetreno.cz.

Stačí vyplnit kalkulačku srovnání plynu, díky které budete mít perfektní přehled, s jakým dodavatelem ušetříte nejvíce. Až si vyberete, se změnou vám pomůžeme.

Těsně před ukončením výpovědní lhůty je vhodné stávajícího dodavatele plynu informovat o aktuálním stavu vašeho plynoměru. Na základě tohoto samoodečtu vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. Jakmile uhradíte případné nedoplatky nebo obdržíte nazpět přeplatky, dojde k řádnému ukončení závazků.  O samotný plynoměr se rozhodně bát nemusíte, zůstává vám. Změna dodavatele plynu je pouze administrativní. Pocítíte ji pouze na faktuře, nikoli na měřidlech.

Pokud chcete připojit nové odběrné místo, kde ještě není plynoměr, musíte nejdříve zažádat o připojení k distribuční soustavě příslušného distributora. Přehledný návod, jak na to, a další užitečné informace týkající se zřízení plynové přípojky si můžete přečíst v našem magazínu.

Ano, je to samozřejmě možné. Není podmínkou přepsat si plyn u dodavatele, u kterého měl smlouvu podepsanou původní majitel nemovitosti či nájemník.

Dobrá zpráva je, že při přepisu odběrného místa není třeba dodržet závazek, který je na daném odběrném místě sjednaný. S přepisem energií vám samozřejmě rádi pomůžeme, stačí, když si v našem srovnání cen plynu vyberte dodavatele, a my se vám ozveme.

Pokud se chystáte přejít k levnějšímu dodavateli, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. 

Smlouva na dobu neurčitou

V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele.

Smlouva na dobu určitou

Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.