Povinné ručení Škoda

Najděte si výhodné povinné ručení na vůz značky Škoda Auto v nezávazném srovnání. Stačí vyplnit pár údajů a hned uvidíte dostupné nabídky od prověřených pojišťoven. Srovnání je nezávazné, rychlé a online.

Srovnat povinné ručení

Srovnejte si nabídky povinného ručení online

Online sjednání během pár minut

Online sjednání během pár minut

Povinné ručení sjednáte online, během pár minut a z pohodlí vlastního domova.

Co ovlivňuje cenu?

Co ovlivňuje cenu?

Na cenu povinného ručení má vliv výkon motoru, typ a model vozu, věk pojistníka, bezeškodní průběh, region i způsob užívání vozu.

Užitečná připojištění

Užitečná připojištění

K povinnému ručení si můžete sjednat i vhodná připojištění, jako je pojištění skel, střet se zvěří, úrazové pojištění i živelní škody.

O společnosti Škoda Auto

Od doby svého vzniku v roce 1905 prošla automobilka Škoda několika důležitými milníky. Například spojením se Škodovými závody a v roce 1991 uzavřením partnerství se společností Volkswagen. Tři roky po této fúzi se zrodila Škoda Felicia. Nejoblíbenějším modelem je však beze sporu Octavia. Té se podle dat Škoda Auto od počátku výroby v roce 1959 vyrobilo více než sedm milionů vozů. 

Největší změnou v novodobé historii je určitě představení značky iV, kterou Škoda vstoupila do éry elektromobility. Vůz Škoda Enyaq iV je prvním plně elektrickým SUV a stal se odrazovým můstkem pro další směřování automobilky. 

Vozy značky Škoda byly v roce 2022 podle Svazu dovozců automobilů nejprodávanějšími vozy v ČR. Celkem se škodovek prodalo neuvěřitelných 62 905 kusů, žádná jiná značka se nevyšplhala ani ke 20 000 kusů. 

Škoda Auto – povinné ručení i havarijní pojištění

Sama automobilka nabízí na modely Škoda vlastní pojištění, Škoda Pojištění, které zahrnuje povinné i havarijní pojištění včetně doprovodných služeb. Mezi výhody bezpochyby patří pojištění živlu, domovský servis, náhradní vozidlo nebo úrazové pojištění řidiče. Než však kývnete na nabídku samotného výrobce aut, vyplatí se srovnat si další nabídky pojišťoven. 

Pro ilustraci jsme pro vás připravili příklady cen povinného ručení u různých modelů značky Škoda.

VozidloNižší krytíStřední krytíVyšší krytí
Škoda Citigo (999 cm3, 44 kW, 1 365 kg, 2018)969 Kč1 070 Kč1 289 Kč
Škoda Fabia Combi 1.2 TSI (1 197 cm3, 66 kW, 1 880 kg, 2017)1 166 Kč1 276 Kč1 550 Kč
Škoda Octavia 1.5 TSI (1 498 cm3, 110 kW, 1 842 kg, 2022) 1 352 Kč1 469 Kč1 530 Kč

Poznámka: Povinné ručení kalkulováno na Top-Pojištění.cz pro pojistníka Marka ve věku 48 let, který bydlí ve Švihově u Klatov a má 150 měsíců bez nehody. Nižší krytí odpovídá limitům 35/35 milionů, střední 70/70 milionů a vyšší 200/200 milionů. Jde o minimální plnění. Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro roční platbu. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 4. 4. 2023.

Srovnat povinné ručení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

  • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
  • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
  • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
  • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla, případně osvědčení o registraci vozidla, které velký technický průkaz nahrazuje u vozů zakoupených po 1. 1. 2024.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.